Cytat Napisał AsiaMariusz
Cytat Napisał aniaitomek
Cytat Napisał Darcy
Cytat Napisał alfa003


Super!!! Gdzie takie kupie??
Ja będę takie szyć do kuchni. Tylko nie mam pojęcia, jak te zasłony "przykleić", aby nie było widać żadnego karnisza, listwy etc.
JA również myślę o tego typu zasłonach i właśnie zalezałoby mi na umieszczeniu w oknie a nie na ściane.
Na rzep do ramy okiennej?- będzie przekszadzać przy otweiraniu/uchylaniu Czy do ramy skrzydła okiennego - wtedy nie ten efekt.
Przedstawię Wam jeden sposób. Są w sprzedaży listwy wykończeniowe wykonane ze styropianu. Ich wybór jest dość bogaty i tu polecam te z tych szerszych. Można je przykleić na klej do takich listw lub silikon (tu nie jestem przekonana do końca ale warto w sklepie zapytać). Należy dokleić je do wnęki na wierzch, ale trzeba wziąć pod uwagę otwieranie okna. Czyli mniej więcej wychodzi, że taka listwa powinna wchodzić na światło okna około 3 cm.
Należy jednak zwrócić tutaj uwagę na zasadniczą rzecz. Na jednym oknie powinna wisieć tylko jedna roleta, gdyż jest ona zawieszona na jednym skrzydle. Jeśli mamy okno dwuskrzydłowe to ta opcja raczej odpada, ponieważ pozostanie przerwa pomiędzy dwoma roletami. No chyba, że same sie na to zgodzicie, to co innego.
Czy dobrze rozumiem, "firankę" =materiał przykelić do listwy i liswtę do muru-we wnęce okiennej????
A co z praniem/czyszczeniem firanki/rolety, wszystko odklejać???
Trochę kłopotliwe.