dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 217
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ja to chyba zrobię latem jakieś konkretne ognisko
    Takie zrob
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #42
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Super. Mi sie cos takiego widzi. Ale dopiero za rok

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    no moje to się na konkretne ognisko nie nadają majster nie żałował gwoździ więc po jakimś paleniu w kominku mam odzyskane kilka kg stali
    pożytek może z tego żaden ale na 100 % lepiej się to sprząta z kominka

    co do grzejników to teraz nie wiem czy bym je dawał.. specjalnie poszły pod okna dachowe ( 6 szt ) aby się nie lało po nich a i tak G to daje ....

    4 w piwnicy ( pralni ) i całym takim grajdołku ale to podłogami bym chyba nie grzał; 2 recznikowce i ostatni w garażu.

    kominy mam dwa jeden zbędny a drugi bo lubie i fajnie czasem trzaska w piecu
    odnośnie okien to Ci powiem, ze mieliśmy dwa okna dachowe w mieszkaniu przy zmianach temperatury lalo się z nich straszniie. Komisja orzekła że to wina okien i ocieplenia rozwiązaniem była wymiana okien. Niestety spółdzielnia nie chciała tego zrobić na swój koszt więc machneliśmy ręką. wkurzalo mnie ciągłe malowanie i czyszczenie ścian wokół tych okien. Jak kupiliśmy dom to najbardziej nas przerażały te okna dachowe że byc może będzie powtórka z rozrywki, ale póki co mija druga zima i nic się z oknami nie dzieje. Nie wiem czy okna są innę chociaż na pierwszy zut oka wyglądają identycznie, czy to zasluga równomiernego ogrzewania podlogowego a może WM. Nie potrafię tego powiedzieć ale fakt jest taki że NIC się z nimi nie dzieje

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Po prostu w mieszkaniu nie dzialala Ci prawidlowo wentylacja.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    i to świadczy o tym że można, wystarczy dobrać odpowiednie grzejniki
    Oczywiście że można, tez mam i działają, jednak mając porównanie widzę, że podłogówka jest lepsza.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Oczywiście że można, tez mam i działają, jednak mając porównanie widzę, że podłogówka jest lepsza.
    pewnie że lepsza, sama mam i uważam to za najlepsze rozwiązanie, ale jak ktoś nie ma innego wyboru to grzejniki nie dyskwalifikują do grzania pompą

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Po prostu w mieszkaniu nie dzialala Ci prawidlowo wentylacja.
    czyli że rzufik1 ma kiepska wentylacje skoro u niego się leje?

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Nie wiem, ja nie wrozka.
    Ta woda skraplajaca sie w duzych ilosciach musi sie skas brac. Stawiam, ze jest jej sporo w powietrzu. Jesli wentylacja dziala sprawnie powinna sie ilosc wilgoci zmniejszyc.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  9. #49

    Domyślnie

    hm kto to wie... przyjechał koleś od okien .... wentylacje pochwalił.... popatrzył na higrometr powiedział że OK ... popatrzył na okno i powiedział że obróbką źle.......
    Przyszedł koleś od KG i powiedział ze obróbka ok

    w tamtym roku nie było wody w tym jest
    popieram ZBYCHA!!

  10. #50

    Domyślnie

    podsumowując sprawe:
    robię podłogówkę w całej chałupie oprócz garażu
    inwestuje w pompe ciepła (trzy odwierty) ale jeszcze niewiem jakiej firmy kocioł około 9KW , bo ci z ecopol olewają mnie chyba za mały klient jestem .....
    napewno rekuperacja ........
    robie kominek żeby po robocie siem zrelaksować ..........
    Tylko zastanawiam się na kominem?

  11. #51

    Domyślnie

    podsumowując sprawe:
    robię podłogówkę w całej chałupie oprócz garażu
    inwestuje w pompe ciepła (trzy odwierty) ale jeszcze niewiem jakiej firmy kocioł około 9KW , bo ci z ecopol olewają mnie chyba za mały klient jestem .....
    napewno rekuperacja ........
    robie kominek żeby po robocie siem zrelaksować ..........
    Tylko zastanawiam się na kominem?

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Pompa ciepła nie potrzebuje komina, kominek tak

  13. #53

    Domyślnie

    ale jakbym jednak został przy kominku i gazie ziemnym to ten drugi musi zostać

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    ale jakbym jednak został przy kominku i gazie ziemnym to ten drugi musi zostać
    A dla gazu ewentualnie miałby być drugi komin ? Czy ten sam, co do kominka (podwójny) ? Jeśli podwójny, to nie ma problemu, różnica w koszcie prawie żadna. Jak byś jednak miał kupić PC i do tego specjalnie dla gazu, którego i tak pewnie nigdy nie założysz, budował komin dodatkowy, to sobie odpuść. W razie czego można wyprowadzić koncentryczną rurę z kotła gazowego poziomo przez ścianę. Nie trzeba budować komina nad dach.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Jak się ma podłogowe ogrzewanie do wykładziny w pokoiach czy też parkietu drewnianego na podłodze w późniejszym użytkowaniu. Czy w zwiazku z tym koszty materiału nie są wyższe, no i zastanawiam się jak to wpływa na zdrowie jak biegam ciepłej podłodze.
    Dorzuce swoje 3 grosze. W ta zime, przy sakremanckich mrozach w lutym, nie zanotowalem powierzchni podlogi cieplejszej niz 23 czy 24C. Dom ocieplony 15cm i kupa mostkow termicznych. Mierzone bezdotyklowym termometrem, nie wiem na ile jest to dokladny pomiar, ale ide o zaklad ze jak np. siedze 8h w biurze w zimowych buciorach to mam w okolicy stop wyzsza temperature niz owe 24C gdy biegam po takiej "goracej" podlodze w skarpetkach.
    Prawie wszedzie cienki 11mm parkiet.

    marcin

  16. #56

    Domyślnie

    musze to jeszcze z kierownikiem przegadać,

  17. #57

    Domyślnie

    dom z lat 30 wieku ubieglego, instalacja z ??? napewno nie nowka ;/
    PCi gada poki co na grzejnikach, co prawda to nie Zima ale ... cieplo jest, koszt nie zabija biezacy

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    dom z lat 30 wieku ubieglego, instalacja z ??? napewno nie nowka ;/
    PCi gada poki co na grzejnikach, co prawda to nie Zima ale ... cieplo jest, koszt nie zabija biezacy
    Podłogówka to też grzejnik
    Tu była reklama....

  19. #59

    Domyślnie

    Odgrzeję lekko kotleta.

    Tak czysto teoretycznie - pompa ciepła, po taniości (chińczyki pomińmy) - niskotemperaturowa np PANASONIC AQUAREA moc 7kW - 14000pln lub 9kW warta 16000pln.
    Czy takie urządzenie da radę (nieżyłowane) współpracować z grzejnikami aluminiowymi w optymalnych warunkach pracy PC tj ok 35st. zapewniając ogrzewanie dla pełnego zakresu temperatur na dworze?

    Dla przykładu - mam pomieszczenie o zapotrzebowaniu obliczonym na 2400w (kalkulator Regulusa), chcę grzać PC na parametrach 20/35/45, czy da radę ogrzać takie pomieszczenie za pomocą grzejników ściennych (standardowe żeberkowe grzejniki aluminiowe o dużej pojemności i łącznej mocy wynoszącej 4000W dla temp. 50st.) - jaka będzie moc takiego grzejnika dla warunków pracy w optimum sprawności PC ?

    Wg jakiej funkcji można przeliczyć moc grzewczą np ww. typu grzejników w zależności od temp bo liniowy to ten spadek raczej nie jest, jest do tego jakiś kalkulator w necie? Producenci podają zwykle moc takich grzejników dla temp. 60 i 50 st.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    W specyfikacjach podają tez współczynniki do skorygowania mocy, lub tabelki dla różnych temperatur zas/powrót. Nie dobierać też mocy na konkretna temperaturę. Załóż, że przy zewn ok 0C co stanowi ok 80% sezonu zasilacz je temp ok 35C, wraz ze spadkiem t zewn zwiększasz zasilanie wg krzywej. Moc pompy też dobierz do tych 80% sezonu, by przy 0C pracowała na modulacji 40-60%. Prąd oczywiście jedno taryfowy. Musisz znać też dokładnie swoje realne zapotrzebowanie na ciepło, bo bez tego nic nie wyłączył. Dom musi być w miarę ciepły, by nie mieszkały w nim same grzejniki.
    Poprzedni sezon z samoróbką na grzejnika + jeden klimakonwektor zamknąłem z SPF 3,44
    R-290 pod strzechy

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony