dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 35
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 774

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie projekt NOELIA pracownia DOMPLAN

    Witajcie,
    bardzo spodobał mi się projekt Noelia, z Domplanu. Tu jest link do niego.
    http://www.domplan.pl/Noelia/Noelia.html

    Czy możecie mi napisać swoje spostrzeżenia odnośnie tego projektu? Jakieś uwagi, co warto zmienić, co przerobić. Chcemy na pewno zrobić garaż 2-st, reszta to kosmetyczne zmiany. Jak ktoś buduje ten domek to zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sambusiao

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    nam też się ten projekt podoba,bo pomieszczenia są na swoim miejscu.Rozważaliśmy jeszcze projekt Bella,ale w nim schody znajdują się w salonie,co mi przeszkadza.jestem trakcie wyboru Bella albo Noelia...
    pozdrawiam
    sambusiao

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Nam w Belli nie odpowiadał brak gabinetu na dole, brak prysznica w łazience na dole i zbyt mały wiatrołap.

    Projekt zakupiliśmy, zabieramy się za papiery. Ze zmian planujemy:
    - 2 garaż
    - stryszek nad garażem
    - zmniejszyć okno w gabinecie na dole na zwykłe, a nie tarasowe
    - umywalka w kotłowni
    - likwidacja tego schowka przy spiżarce
    - zmiana schodów na żelbetonowe
    - zrównanie ścianki pralni z łazienką
    Ze zmian to tyle. Projekt nam się super podoba, bo ma w końcu duży wiatrołap, a nie klitkę, równe pokoje dzieciaków, dużą garderobę, prosta bryłę. Nie powinien kosztować kupy pieniędzy, co też jest plusem.

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że warto podnieść o pustak ścianę kolankową, bo 80cm to trochę mało.
    Chyba lepiej będzie przestawić komin do lewej ściany kotłowni, przy garażu na 2 auta.
    Ściany na poddaszu są kartonowe. Można wzmocnić strop Terriva, albo dać lany i postawić ścianki 12cm z YTONGA.
    Trochę szerokie są okna na parterze. 300 cm warto zamienić na 270cm. Bardziej typowe są wtedy okna.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sambusiao

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Noelia

    Październik 2012r
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	373.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	187334  
    sambusiao

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sambusiao

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Noelia

    październik 2012r
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	374.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	187336  
    Ostatnio edytowane przez sambusiao ; 03-05-2013 o 16:03
    sambusiao

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sambusiao

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Noelia

    październik 2012
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	375.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	187337  
    sambusiao

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sambusiao

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Noelia

    kwiecień 2013r
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	375.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	187338   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0012.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	187339   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0013.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	187345  
    sambusiao

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorotaMariusz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pomorskie, Pruszcz Gdański
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sympatyczny i funkcjonalny projekt .

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Okno faktycznie warto zmienić na 270cm, bo wtedy jest więcej możliwości produkcji - okno z 2,3,4 taflami. A przy okazji łatwiej dopasować do możliwości portfela (wyceny jakie dostałam na okno 270 były od 2.000 do 7.000 zł

    Jeszcze jedna rzecz- umiejscowienie kominka. Teraz jest w takim sobie miejscu, ale szczerze to alternatyw na inne miejsce brak. I w projekcie nie ma zestawienia materiałów budowlanych, trzeba samemu liczyć lub dać do policzenia kierbudowi.

  11. #11

    Domyślnie

    A to ci niespodzianka, na forum są inni domplan-owicze

    My planujemy budować według innego projektu tej pracowni - Kendra, nawet jest wątek osobny ale bez odzewu (narazie!)

    Co do projektu Noelia - to jest całkiem podobny do Kendry - ma zwartą bryłę, prosty dach bez udziwnień.

    Myślę, że warto byłoby zastanowić się nad zmianą kominka w salonie - chyba lepiej jakby był pośrodku salonu a nie przy ścianie zewnętrznej - zawsze to lepszy ciąg (tak budowano wszystkie kominy w starym budownictwie) no i jeszcze względy estetyczne (kwestia indywidualna oczywiście).

    Nie chcecie obniżyć wjazdu do garażu i zrównać go z poziomem zero ? Ja jeszcze myślę o poszerzeniu garażu - tak aby był ciut bardziej wygodny - w Kendrze ma 3m szerokości. Może być ciasno z przejściem do kotłowni lub ew. postawieniem małej półki / powieszeniu rowerów itp...

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Hej jaalicja Kominek tez bym z chęcią zmieniła, ale nie ma bardzo gdzie, bo jak go postawić na środku ściany w salonie, to wychodzi w drzwiach sypialni na górze. Jednak z projektantem będziemy kombinować coda się z tym zrobić.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    taylor13

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    Hej jaalicja Kominek tez bym z chęcią zmieniła, ale nie ma bardzo gdzie, bo jak go postawić na środku ściany w salonie, to wychodzi w drzwiach sypialni na górze. Jednak z projektantem będziemy kombinować coda się z tym zrobić.
    Hej, Ahya
    Czy wymyśliliście coś w sprawie innego usytułowania kominka????
    Bardzo mnie to interesuje, bo też się nad tym zastanawiałam bezskutecznie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zrezygnowałabym z okna w spiżarce (po co one?) i najprawdopodobniej także w łazience na parterze (wygodniej będzie ustawić dużą kabinę).

    Przejście do kuchni zrobiłabym w miejscu szafy wnękowej (nr 1/7).

    Garaż może być trochę za wąski.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorotka:)

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Malawa
    Kod pocztowy
    36-007
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    mnie również bardzo spodobał się projekt Noelia i jesteśmy na etapie papierologii ale myślę, że na przełomie września i pażdziernika będą już fundamenty wylane.
    Zmiany w Noelii planuję takie:
    1. garaż 2-stanowiskowy
    2. dwa małe okna w garażu (60x60)
    3. okno pomieszczenia gospodarczego za garażem jako trzecie na ścianie z oknami garażowymi(zamiast okna na ścianie z drzwiami wyjściowymi na zewnątrz)
    4. zamiast schowka 1/7 to będzie spiżarnia ale tylko do połowy ściany kuchennej (kuchnia będzie miała wgłębienie i tam kuchenka gazowa) a drzwi do spiżarni zaraz po wejsciu do kuchni, oczywiście likwidacja okna przewidzianego na spiżarkę
    5. zastanawiam się czy okno w łazience na dole zrobić 60x150
    6.okno w kuchni 150x150
    7. zakładając,że wejście do domu znajduje się od południa to na ścianie północnej okna 150x150 zamiast wyjść ogrodowych
    8. a na ścianie zachodniej znajduje się wyjście ogrodowe to nad tym dach na całej długości "załamać" i zrobić taką fajną zadaszoną werandę (3 lub 4 m szerokości)
    9. W łazience na poddaszu zmienię okno na mniejsze (60x150 albo 90x150)
    10. przesunięcie ściany dzielącej 2/6 i 2/7 na środek, drzwi przejściowe z garderoby do pralni i zamiast okien dachowych będą okna w ścianie pionowej (60x150 albo 90x150 jeszcze się zastanawiam)
    Na razie tyle zmian wymyśliłam i wydaje mi się, że domek powinien być funkcjonalny
    Piszcie Wasze propozycje, bo co kilka głów to nie jedna
    Pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez Dorotka:) ; 16-05-2012 o 22:07

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Hej Dorotka, fajnie że coraz więcej Noeliowiczów Domek ten jest mega funkcjonalny, a co ważne bardzo dobry pod energooszczędność. Szkoda, że masz wejście od południa, bo wyjdą Ci okna na północy.

    My też działamy papiery, ale to się schodzi...

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorotka:)

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Malawa
    Kod pocztowy
    36-007
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    Hej Dorotka, fajnie że coraz więcej Noeliowiczów Domek ten jest mega funkcjonalny, a co ważne bardzo dobry pod energooszczędność. Szkoda, że masz wejście od południa, bo wyjdą Ci okna na północy.

    My też działamy papiery, ale to się schodzi...
    Nooo... z tymi papierami to masakra :/ Domek rzeczywiście jest mega funkcjonalny (spodobało mi się to określenia ) a wejście to dokładnie wyjdzie mi od południowego zachodu bardziej, myślę, że nie ma tego złego... przynajmniej będzie chłodniej upalnym latem Szukałam projektu, który by mi odpowiadał dokładnie pół roku i znalazłam NOELIE i pólnocy ale podoba mi się niesamowicie. Świetny jest oczywiście z moimi zmianami będzie lux Właśnie wczoraj zamówiłam projekt Warunki zabudowy już mamy (złożyliśmy wniosek w gminie w sierpniu 2011 a warunki dostalismy w styczniu 2012!), geodeta zrobił nam już mapkę do celów projektowych i teraz czekamy na dokument z Zakładu Energetycznego, jak to będzie to wtedy zaniosę projekt do adaptacji ze zmianami i do starostwa wniosek o pozwolenie na budowę, mam nadzieję, że do końca sierpnia uda się to wszystko załatwić, bo chcielibyśmy zrobić fundamenty w jesieni. Tak mnie cieszy ten domek i tak mnie pozytywnie nakręciło że uwierzyć nie mogę A Wy Ahya tez na jesień planujecie fundamenty?
    Pozdrawiam serdecznie

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Dorotka, my fundamenty dopiero na wiosnę 2013. Nie damy rady teraz się z tym wyrobić. Bardzo bym chciała, ale kasy brak (będzie kredyt) i ekipy i czasu. Więc ten rok przeznaczamy na papiery, a następny budowa. Z chęcią będe pomagać Wam i mam nadzieję, że razem wybudujemy śliczne i mega funkcjonalne Noeliki.
    Pozdrówki

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorotka:)

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Malawa
    Kod pocztowy
    36-007
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jednak okno w łazience na górze i na dole będzie 90x150
    w garażu okna 90x90
    okna w pralni na górze i w garderobie będą 150x120
    a w kuchni tego wgłębienia nie będzie tylko w łazience na dole i w takim układzie to okno lewe zostaje ale będzie 90x150 natomiast bedzie zlikwidowane to małe okno prawe, które jest w projekcie żeby komin ciągnąć od dołu a nie jak jest w projekcie od pierwszej kondygnacji dopiero. Mam nadzieje, że do końca sierpnia bedzie pozwolenie już na budowe
    Pozdrawiam wszystkich

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arczis

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam sympatyków Noelii

    Prawie zdecydowałem się na ten projekt. Jednak moje zdecydowanie uzależnione jest od mozliowści poszerzenia domu o 1metr od strony salonu. Czy sądzicie , że to możliwe? Chciałbym w ten sposób powiekszyć salon i kuchnię oraz jednocześnie 2 pkoje na górze. Drugi z zasadniczych elementow do zmiany to strona od ogrodu. Chciałbym tam balkon jak w projekcie Z197, sądzicie że to będzie mozliwe?

    Pozdrawiam wszystkich

Strona 1 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony