dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 39
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 774
  1. #541

    Domyślnie

    U nas wyszło 150,5m kw. wełny na skosach (ocieplaliśmy również poddasze nieużytkowe- stryszek) i 36 m kw. na sufity .

  2. #542

    Domyślnie

    hej
    jak tam budowy? u nas hydraulika pierwszy etap zakonczony - elektryk startuje w sobote no i zaraz tynki cementowo-wapienne robimy.
    czy ma ktos jakies ciekawe rozwiazania odnosnie elektryki? np. otwieranie bramy wjazdowej wlacznikiem z mieszkania zeby nie biegac po pilota za kazdym razem do samochodu jak ktos przyjedzie.

  3. #543
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotrek i Michalina

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    59

    Domyślnie

    No to jesteśmy na podobnym etapie - elektrykę robimy sami i jesteśmy w trakcie, a hydraulik wejdzie od jutra. Jeśli chodzi o otwieranie bramy to u nas będzie wykorzystany do tego domofon - dodatkowy przycisk słuchawki posłuży do sterowania bramą. Słuchawka domofonu będzie w kuchni przy oknie.

  4. #544
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joefka

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Piotrku i Michalino, zastanawiamy się z mężem nad budową domu wg projektu Noelia 2M, a ponieważ jesteśmy w bardzo bliskiej okolicy, czy moglibyśmy zobaczyć Waszą budowę?
    Ostatnio edytowane przez joefka ; 03-04-2014 o 07:51

  5. #545
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotrek i Michalina

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    59

    Domyślnie

    Nie ma problemu, zapraszamy Proszę o kontakt na priv w celu ustalenia szczegółów

  6. #546
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotrek i Michalina

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_lublin Zobacz post
    hej
    jak tam budowy? u nas hydraulika pierwszy etap zakonczony - elektryk startuje w sobote no i zaraz tynki cementowo-wapienne robimy.
    czy ma ktos jakies ciekawe rozwiazania odnosnie elektryki? np. otwieranie bramy wjazdowej wlacznikiem z mieszkania zeby nie biegac po pilota za kazdym razem do samochodu jak ktos przyjedzie.
    Witam,
    przyłączamy się do pytania - jakie macie ciekawe rozwiązania dotyczące elektryki? Jesteśmy w trakcie tworzenia instalacji i nie chcielibyśmy pominąć czegoś ważnego.

  7. #547
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joefka

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek i Michalina Zobacz post
    Nie ma problemu, zapraszamy Proszę o kontakt na priv w celu ustalenia szczegółów
    Nie wiem, chyba się odezwałam jakoś nieskutecznie, bo nie mogę się doczekać odpowiedzi ponawiam więc prośbę, i - może dajcie mi znać, jeśli to nie problem - na adres [email protected]

  8. #548
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tosmag

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich miłośników NOELKI!
    Jestem w trakcie adaptacji projektu i szukania ekipy budowlanej.
    Widzę, że pierwsze Noelki prawie ukończone, czy możecie podsumować koszta budowy?
    Ile kosztowała Was robocizna, a ile materiały?
    I pytanie odnośnie ścian działowych na gorze - z czego robiliście, bo w projekcie jest kartongips.
    Pozdrawiam

  9. #549

    Domyślnie

    Mam działówki z BK 12, a strop dodatkowo pod nimi wzmocniony dodatkowym zbrojeniem.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  10. #550

    Domyślnie

    hej
    nikt sie nie chwali postępem prac... u nas jutro zaczyna ekipa tynkarska z czego bardzo sie ciesze poniewaz gole miedziane kable lakomym kaskiem sa
    z ciekawosci ile Was wyszla cala instalacja elektryczna wprowadzenie do domu/cala instalacja elektryczno-antenowo-internetowa + pomiary do odbioru?

  11. #551
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qla13

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Solec Kujawski
    Kod pocztowy
    86-050
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cześć, ja robię sam instalację elektryczną i przyłącze kosztowało mnie około 1300zł a kable energetyczne, antenowe, internetowe, do alarmu i do sterowania centralnym ogrzewaniem oraz rozdzielnica energetyczna z większością wyposażenia, to koszt około 4200zł.
    Pozdrawiam, Wojtek

  12. #552
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotrek i Michalina

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli chodzi o zaawansowanie prac to na dzień dzisiejszy mamy skończony I etap prac hydraulicznych. Kosztu nie podam, bo jeszcze nie płaciliśmy. Elektryka jest na ukończeniu zostały tylko drobiazgi. Sami układaliśmy przewody. Elektryk wykonał przyłącze do budynku, zamontował rozdzielnię oraz wpiął obwody. Tynki mamy zaplanowane na przyszły tydzień.
    Jak u siebie rozwiązaliście kwestię kominka? Zastanawiamy się jak go ustawić ciekaw jestem jak inni Noelkowicze planują, bądź już montują kominek.
    Pozdrawiamy.

  13. #553
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorotaMariusz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pomorskie, Pruszcz Gdański
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sympatyczny i funkcjonalny projekt .

  14. #554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek i Michalina Zobacz post
    Witam,
    jeśli chodzi o zaawansowanie prac to na dzień dzisiejszy mamy skończony I etap prac hydraulicznych. Kosztu nie podam, bo jeszcze nie płaciliśmy. Elektryka jest na ukończeniu zostały tylko drobiazgi. Sami układaliśmy przewody. Elektryk wykonał przyłącze do budynku, zamontował rozdzielnię oraz wpiął obwody. Tynki mamy zaplanowane na przyszły tydzień.
    Jak u siebie rozwiązaliście kwestię kominka? Zastanawiamy się jak go ustawić ciekaw jestem jak inni Noelkowicze planują, bądź już montują kominek.
    Pozdrawiamy.
    myslelismy o wstawieniu kominka pod ukosem we wneke miedzy kominem a sciana. w najblizszym czasie mamy zamiar zaprosic majstra od kominkow i niech sie wypowie na ten temat. kominek w prostej cieplej zabudowie bez zbednych ornametow.

  15. #555
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotrek i Michalina

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_lublin Zobacz post
    myslelismy o wstawieniu kominka pod ukosem we wneke miedzy kominem a sciana. w najblizszym czasie mamy zamiar zaprosic majstra od kominkow i niech sie wypowie na ten temat. kominek w prostej cieplej zabudowie bez zbednych ornametow.
    Też chodziło nam to po głowie. Znajomy projektant wnętrz sugerował ustawienie na długiej ścianie, prostopadle do komina. Na początku maja planuję spotkać się ze specjalistą od kominków i wysłuchać fachowej rady.

  16. #556

    Domyślnie

    tynki na ukonczeniu ekipa we wtorek ma zakonczyc prace. hydraulik zacznie drugi etap i wylewki. czy ktos juz wie co zrobi z odplywem wody w garazu?
    unikam wszelakich gresow i plytek w garazu i szukam innej opcji.

  17. #557

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_lublin Zobacz post
    tynki na ukonczeniu ekipa we wtorek ma zakonczyc prace. hydraulik zacznie drugi etap i wylewki. czy ktos juz wie co zrobi z odplywem wody w garazu?
    unikam wszelakich gresow i plytek w garazu i szukam innej opcji.
    to u mnie podobny etap, tynki cem. wapienne ukończone ładnie schną , chyba już niczym nie będziemy ich zaciągać tylko dobry grunt i farba.
    w tym tyg. hydraulik zaczyna II etap przed wylewkami.
    Ja też nie planuję płytek w garażu, myśle o czymś takim jak posadzka żywiczna ??? (coś takiego do samodzielnego nałożenia z bańki), jęsli macie jakieś ciekawe propozycje na wykończenie podłogi na garaż proszę o propozycję

  18. #558
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qla13

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Solec Kujawski
    Kod pocztowy
    86-050
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Jestem na etapie rozpoczęcia instalacji układu kanalizacji, wody i c.o. Czy moglibyście mi pomóc i opisać, jak udało się Wam doprowadzić rurę kanalizacyjną do łazienki na poddaszu? O mnie jakoś to wychodzi na ścianie w łazience na dole i jednocześnie po przejściu przez strop ma wychodzić w pokoju przy łazience na poddaszu.
    Pozdrawiam, Wojtek

  19. #559

    Domyślnie

    hej
    leje ktos albo wylal juz posadzki anhydrytowe?

  20. #560
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Kochani mam do was małe pytanko - jak wysoki komin systemowy zamawialiście? 8 czy 9 m? Bo muszę zamówic do końca tygodnia i boję się że zamówię za krótki.

Strona 28 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony