dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr198604

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    PPP
    Kod pocztowy
    44-256
    Posty
    3

    Domyślnie Dom z lat 40 co dalej? z Dachem

    Witam otrzymałem dom po ciotce z lat 40 nieduży ale mój obecniejest pokryty dachówką cementową i gabaryty domu to 7,5x8m sciany nosne z cegły i jakis bloczków betonowych stropy trzcinowe którę zrzucę ale belki pozotaną a pomiędzy nie chce wepchać wełnę mineralna

    ale moje pytanie brzmi czy mogę podnieść pierwsze pietrto gdzie obecnienic niema o 3 pustaki porotherm?następnie wieniec no i wierzba dodam ze na wysokosci obecnego stromu niema wienca bo dach opiera nie na wysokoski stropu
    dodam ze te czerwone linie to miejsce gdzie przebiega jakis pręt który jest dokoła domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110620lll.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	104180

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na Forum nie otrzymasz profesjonalnej odpowiedzi. Konieczne oględziny i opinia techniczna uprawnionej osoby. Ocenie będą podlegały fundamenty, ściany i strop. Konieczna zgoda urzędu a dalej projekt i pozwolenie na budowę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Nie myslałeś żeby to zrównać z ziemią i wybudować od nowa?

  4. #4

    Domyślnie

    Andrzej ma rację , musisz zacząć od tzw inwentaryzacji , czyli ustalenia jaki jest faktyczny stan istniejącej budowli , a później wykonać zwykłe wyliczenie co można z tego wszystkiego uzyskać , czyli czy fundamenty i ściany nośne przeniosą obciążenia następnej kondygnacji i w zależności od tego , co te wyliczenia wykażą architekt podpowie Ci dalej , co jest możliwe lub niewykonalne . Do tego może być też wymagany podkład geodezyjny . Zgłoś się najlepiej do miejscowego architekta , który zapewne poprowadzi Ciebie jak należy . W przypadku problemów wytrzymałościowych możesz rozpatrzyć nadbudowę w technologi szkieletowej , która daje mniejsze obciążenia statyczne niż technologia tradycyjna
    pozdrawiam

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr198604

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    PPP
    Kod pocztowy
    44-256
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Rozmawaiłem z fachowcami i powiedzieli ze można smiało podnośic tylko trzeba dodatkowo związać dom i tu kolejne pytanie z mojej strony mogę podnieśc o 1 wraz z wiencen i będę mieć nachylenie 34 stopnie lub o 1,25m i wtedy jestem na granicy bo mam 31stopni a chciałbym dachówkę co radzicie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ty nie masz rozmawiać z "fachowcami" tylko z projektantem. Nie bardzo rozumiem co chcesz zrobić? Stary dach należy rozebrać i postawić nową więźbę wówczas będzie taki kąt jaki będzie potrzebny. Konieczny projekt i pozwolenie na budowę. Wszystkie informacje uzyskasz u projektanta jak mu powiesz czego oczekujesz. Nie chcesz chyba lewarować tego dachu? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony