dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1

    Wink Kuchnia i łazienka w mieszkaniu - prośba o pomooc

    Witajcie, potrzebuję wskazówek odnośnie zaaranżowania wnętrza mojej przyszłej kuchni i łazienki. Wstępne pomysły mam i na ich bazie chciałbym stworzyć fajne wnętrze.
    Oto rzut mojego mieszkania:

    Łazienka:
    1) wanna - planuję 160-170 - czy jest sens kupować 180? Czy może jednak mniejszą i w jakis sposób zagospodarować pozostałe miejsce (i gdzie to miejsce zostawić, przy umywalce czy też przy drzwiach?)? Oraz parawan nawannowy.
    2) umywalka - duża, jedna, z baterią przy umywalce ale ruchomą. Pod umywalką planuję blat z K-G oklejonego mozaiką.
    3) bidetka
    4) Geberit
    Kolorystyka: niebiesko-biała. Mozaika już wybrana: http://allegro.pl/mozaika-szklana-mi...162375812.html
    Plan: wanna obudowana mozaiką, nad wanną na ścianach białe płytki do wysokości ok 130 cm a u góry pasek z mozaiki w roli dekoru. Połączenie blatu z wanną takie jak tutaj: . Lustro prostokątne duże nad umywalką przyklejone do ściany i otoczone paskiem z mozaiki o takiej szerokości jak ten przeznaczony na dekor. (Nie chcę szafek wiszących). Obok umywalki geberit w białych płytkach (może pionowe pasy z mozaiki?) i te płytki białe kontynuowane znad wanny wokoło lustra kończą się zaraz za geberitem. Pozostałą część planuję zrobić w gładzi i pomalować farbą - nie wiem czy biała będzie ok czy może jakiś błękit? Nie wymyśliłam też jeszcze, jakie płytki dać na cokoły oraz nie wiem czy istnieje jakiś sensowny gres w takich odcieniach niebieskiego (nie turkusy) aby pasował do mozaiki - bo biała podłoga mi się nie widzi za bardzo (względy praktyczne). Na meble łazienkowe pomysłu jeszcze nie mam, ale białych za bardzo nie chcę. Pralka stanie tam gdzie jest zaznaczona na rzucie. To narazie tyle jeśli chodzi o łazienkę Będę wdzięczna za wszelką pomoc w doborze i wszystkie sugestie mile widziane

    C.D.N.
    Ostatnio edytowane przez The_Cat ; 04-03-2012 o 09:01

  2. #2

    Domyślnie

    Kuchnia:
    1) lodówka tam gdzie na rzucie - chciałam w inoxie ale wszędzie czytam jak on się strasznie czyści...
    2) meble kuchenne w kolorze orzech (może się uda włoski)
    3) styl mebli coś takiego - jednak nie mam ostatecznej koncepcji ile i gdzie przeszkleń bym chciała i okap niekoniecznie taki, uchwyty takie lub prostokątne. W tej kuchni jednak nie podoba mi się ten dziwny blat
    4) AGD: tam gdzie jest na rzucie kuchenka wolałabym zwykłą szafkę a kuchenkę dopiero obok (nad nią okap), potem blat a pod nim zmywarkę, obok zlewozmywak i blat - nie wiem czy to w jednym ciągu się pomieści...kusi mnie piekarnik w słupku jak w tej kuchni na obrazku ale chyba nie mam aż tyle miejsca na blacie by coś takiego zrobić. Jeszcze zastanawiałam się czy nie pociągnąć blatu pod oknem tak jak jest na rzucie, ale jest tam grzejnik - trochę szkoda mi go zabudować i jeszcz nie wiem co z tym fantem zrobić...
    5) dodatkowe meble: http://cdn1.jysk.com/getimage/web.la...98905/WEB/1005 taki oto komplet pod ścianą na przeciwko kuchenki (ale robiony przez stolarza ).

    6) ściany i kolorystyka: chciałabym kuchnię na zielono i teraz pytanie czy - dać zielone płytki/mozaikę między szafki wiszące a stojące i w podobnym kolorze gres (ale nie znalazłam jeszcze ciemno-zielonego właściwie) i ściany pomalować na jakiś ładny ecru? Czy też ściany na delikatną oliwkę i jakieś inne płytki między szafkami i inny gres? Nie mam jeszcze pomysłu na blat - narazie będzie laminowany (kwestia funduszy).

    Zastanawiam się czy uda się wykorzystać jeszcze przestrzeń w rogu koło okna po lewej w taki sposób jak tutaj: - choć rzecz jasna - mam o wiele mniej miejsca (takie meble też mi się podobają).
    Proszę o porady

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    tak będzie lepiej widać





    Edit: Nie chcesz otworzyć kuchni na salon?
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 04-03-2012 o 11:24
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Z braku czasu tylko na chwilkę zaglądam i odpowiadam na prośbę .
    Proponuję by jednak omawiać pomieszczenia pojedynczo, bo wszystko się pomiesza . Ja odniosę się do kuchni .
    Wrzucam moją propozycję. Barek pod oknem, piekarnik w półsłupku.





    Tu wersja z dwoma rzędami - górny z przeszkleniem, ale osobiście nie polecam. Szkło zobowiązuje - trzeba pilnować co tam się stawia, bo wszystko widać .


    Rzut


    W narożniku, który zaznaczyłam cegłą konieczna będzie blenda a barek powinien iść do samego końca.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    tak będzie lepiej widać





    Edit: Nie chcesz otworzyć kuchni na salon?
    Właśnie bardzo bym chciała jej nie otwierać

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Z braku czasu tylko na chwilkę zaglądam i odpowiadam na prośbę .
    Proponuję by jednak omawiać pomieszczenia pojedynczo, bo wszystko się pomiesza . Ja odniosę się do kuchni .
    Wrzucam moją propozycję. Barek pod oknem, piekarnik w półsłupku.





    Tu wersja z dwoma rzędami - górny z przeszkleniem, ale osobiście nie polecam. Szkło zobowiązuje - trzeba pilnować co tam się stawia, bo wszystko widać .


    Rzut


    W narożniku, który zaznaczyłam cegłą konieczna będzie blenda a barek powinien iść do samego końca.
    Dziękuję że tu zajrzałaś Bardzo ciekawie to wygląda, jednak nie mogę rozstać się z myślą o stole z krzesłami w kuchni na tej ścianie gdzie zaproponowałaś słupek z piekarnikiem - chociaż naprawdę ten barek wygląda kusząco
    Ktoś ma może sugestie odnośnie przestrzeni między górnymi a dolnymi szafkami? Jakie płytki tam dać?
    Aha, a te górne dałoby się również w orzechu dać - bo jakoś bieli się obawiam...kusi mnie też zabudowanie całej ściany do samego sufitu, tylko jak ja się tam dostanę - chyba po drabinie...
    Czy ewentualnie dałoby się odchudzić ten półsłupek z piekarnikiem aby on sam tam pozostał bez szafki i zmieścić sensownie stół z krzesłami a tam gdzie barek pozostawić blat?
    Hm, hm dałaś mi do myślenia ale o to chodziło

  7. #7

    Domyślnie

    Czy ktoś podjąłby się narysowania łazienki?

  8. #8

    Domyślnie

    To ja w sprawie łazienki, ale ponieważ Twój post jest długi i konkretny to ja po kawałku i po kolei będę odpowiadać

    Zacznijmy od kwesti funkcjonalnych w rozplanowaniu łazienki.

    Rozumiem, że Ty wymyśliłaś sobie MNIEJ WIĘCEJ taki układ (dobór sprzętów i odległości przypadkowe):

    Jest on spójny i zgrabny (masz zresztą całkiem ustawną łazienkę), natomiast mało miejsca robi się na łazienkowe drobiazgi


    A rozważałaś takie ustawienie?

    Wtedy pralka pod blatem, kibelek się trochę schowa, miejsce na ręczniki pomiędzy zabudową pralki i geberitem się robi. A także miejsce do przechowywania pod blatem, jeśli go zabudujesz, bo w opisanym przez Ciebie projekcie wychodzi mi, że wszystko planujesz trzymać na wierzchu...
    Niestety, trzeba by pewnie przesunąć WC i pralkę, co chyba nie powinno być problemem.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  9. #9

    Domyślnie

    1) wanna - planuję 160-170 - czy jest sens kupować 180? Czy może jednak mniejszą i w jakis sposób zagospodarować pozostałe miejsce (i gdzie to miejsce zostawić, przy umywalce czy też przy drzwiach?)? Oraz parawan nawannowy.
    Wanna moim zdaniem jest zlokalizowana optymalnie, otwarta zostaje sprawa rozmiaru.

    Jeśli chodzi o rozmiar wzięłabym pod uwage następujące kwestie:

    - Im większa wanna, tym większe zużycie wody. Natomiast ma to znaczenie tylko wtedy, jeśli często bierzesz/bierzecie w wannie kąpiel. Jeśli korzystacie z wanny przede wszystkim jako prysznica, to nie ma znaczenia wielkość. A jak raz na miesiąc się wykąpiesz w wiekszej ilośći wody to umówmy się - rachunek nie powinien Cię wykończyć
    Im większa wanna, tym ją można lepiej wpasować we wnękę i tym łatwiej dobrać parawan.

    Jeśli z wanny chcecie korzystać jak z prysznica, to sugerowałabym szerokość 75-80cm i dodatkowo zwrócenie uwagi na dno - czy jest płaskie i czy się będzie wygodnie na nim stawało. UWAGA - w tym przypadku trzeba by zrobić całą ścianę w płytkach (odpada pomysł z płytek na wysokości 130 cm nad wanną) i co więcej jeszcze dać pod płytki zabezpieczenie (taką folię się kładzie specjalną czy coś - ale to już ekipa powinna wam powiedzieć)

    Jeśli z wanny korzystacie jednak częściej do kąpieli, to wtedy też rozważyłabym wannę mniejszą.
    Co zrobić z pozostającą wokół przestrzenią :
    W Twoim przypadku rozważyłabym następujące opcje:
    1. Mureczek na kosmetyki na rowni z krawedzia wanny - np. po 10cm z jednej i drugiej strony wanny, żeby wanna była symetrycznie osadzona. Widziałabym to wtedy tak, że po prawej stronie od wejścia jest grzejnik (niknie to 10 cm obudowy) albo np. jednej strony 20 cm.

    O co mi chodzi widać na tym zdjęciu - pod półkami widać jak mureczek jest na równi z wanną.


    Bo można jeszcze wannę inaczej obudować, jak np. tutaj czyli z taką krawędzią, przy czym zwróć uwagę, że brzeg wanny wystaje ponad obudowę.
    W konsekwencji, jak dobierasz parawan musi być z dwoma ściankami opierany na krawędziach wanny, bo inaczej w tej przestrzeni między murkiem a wystającą krawędzią wanny będzie się zbierać woda:

    i wersja mniej glamour



    Jest jeszcze trzecia opcja, zakładająca że obudowa geberitu zostanie przeciągnięta na całą ścianę
    Wtedy tworzy się na długości całej łazienki "półeczka".
    Geberit i umywalka obok siebie prezentują się np. tak:



    a wtedy nad wanną od strony umywalki można zrobić coś takiego jak tutaj:
    czyli wnęczkę.

    Zwróć natomiast uwagę, że przy takim ustawieniu stelaż do zabudowy jest niski, tzn. 82 cm. Takie stelaże są z tego co pamiętam ciut droższe, więc warto o tym pamiętać planując budżet.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 16-03-2012 o 12:58
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  10. #10

    Domyślnie

    Połączenie blatu z wanną takie jak tutaj:
    Jakoś tego nie widzę u Ciebie, ani w ogóle w łazienkach w blokach. Żeby takie połączenie było możliwe, to albo trzeba zrobić wannę ze schodkiem albo umywalkę jakoś nisko... Obydwa pomysłu IMHO bardzo niefunkcjonalne.
    Stopnie i krawędzie przy wannie można sobie robić moim zdaniem w salonach kąpielowych, gdzie masz jeszcze prysznic, z którego korzystasz na codzień a do wanny wchodzisz raz na jakiś czas.
    W bloku nie ma sensu fundować sobie toru przeszkód (o sprzątaniu tego nie mówię). Będzie to dla Ciebie pomieszczenie z którego korzystać będziesz kilka razy dziennie.
    Oczywiście optyka i wygoda i ich znaczenie to kwestie indywidualne, więc powyższe to IMHO
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  11. #11

    Domyślnie

    Jeszcze co do rozłożenia kafli i koloru płytek.
    Łazienki kolorowe są dużo trudniejsze niż klasyczne brązowe czy szare, bo wymagają dobrego gustu i umiaru, żeby sobie nie zrobić denerwującego jarmarku albo łazienki Barbie.

    Temat niebieskiej łazienki był w wątku o wizualizacjach łazienek, nawrzucałam tam sporo inspiracji zdjęciowych i julianna16 robiła projekt, więc zajrzyj sobie http://forum.muratordom.pl/showthrea...a1#post5223762

    Ufff, myślę, że dałam Ci trochę materiału do przemyślenia i przetrawienia
    Ciekawa jestem co Ty na to
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  12. #12

    Domyślnie

    przy okazji w sprawie kuchni...

    lodówka tam gdzie na rzucie - chciałam w inoxie ale wszędzie czytam jak on się strasznie czyści...
    inox czy stal jednego producenta nie równe innemu. Można mieć inox czy stal tylko warto zainteresować się firmami oferującymi rozwiązania z powłokami ochronnymi. Bosch ma np. modele - droższe oczywiście - z powłoką anitfingerprint. Ja mam u siebie i nie narzekam. Nie znaczy to że paluchy nie zostają, ale jak się upacianą reką zamyka lodówkę, to nie wiem z czego musiałaby być, żeby się nie brudzić. Sprzątać trzeba wszystko, pytanie jak często

    Inna sprawa jest taka, że jak już wybierasz inoxy to warto zwrócić uwagę na odcień sprzetów, zwłaszcza niezabudowanej lodówki i piekarnika, bo tutaj widać, jesli róznica odcieni jest znaczna. A tak może bć, ale nie musi.

    Jeszcze zastanawiałam się czy nie pociągnąć blatu pod oknem tak jak jest na rzucie, ale jest tam grzejnik - trochę szkoda mi go zabudować i jeszcz nie wiem co z tym fantem zrobić...
    Grzejnik przenieść. DA SIĘ, ale kosztem wychodzenia, kasy i nakładu pracy. Jak się chce to można. A jak grzejnik przeniesiesz i masz KAASĘ to możesz sobie go nawet wymienić na jakieś ozdobne cudeńko


    albo coś takiego




    Więcej pooglądać można np. tutaj http://www.kalmar.waw.pl/produkty/45/2/odwazna_forma/

    W wersji skromniejszej nad grzejnikiem można zrobić sam blat roboczy albo go po prostu usunąć, jeśli kuchnia jest ciepła.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  13. #13

    Domyślnie

    Aantenka szacunek kobieto Naprawdę teraz dopiero mi się porozjaśniało - nie ma to jak inny punkt widzenia A zatem:
    Wtedy pralka pod blatem, kibelek się trochę schowa, miejsce na ręczniki pomiędzy zabudową pralki i geberitem się robi. A także miejsce do przechowywania pod blatem, jeśli go zabudujesz, bo w opisanym przez Ciebie projekcie wychodzi mi, że wszystko planujesz trzymać na wierzchu...
    Niestety, trzeba by pewnie przesunąć WC i pralkę, co chyba nie powinno być problemem.
    To wygląda bardzo dobrze - trzeba przyznać. I rzeczywiście odpływ kibelka jest na tej ścianie akurat a nie na takiej jak ja pierwotnie chciałam. Ciekawi mnie tylko, czy da się tak majstrować aby był bardziej przy drzwiach niż przy tej ścianie gdzie stanęłaby pralka? Bo to jest naprawdę niezła koncepcja - wykorzystanie blatu, pod który mogę sobie zagospodarować przestrzeń.

    Jeśli z wanny chcecie korzystać jak z prysznica, to sugerowałabym szerokość 75-80cm i dodatkowo zwrócenie uwagi na dno - czy jest płaskie i czy się będzie wygodnie na nim stawało. UWAGA - w tym przypadku trzeba by zrobić całą ścianę w płytkach (odpada pomysł z płytek na wysokości 130 cm nad wanną) i co więcej jeszcze dać pod płytki zabezpieczenie (taką folię się kładzie specjalną czy coś - ale to już ekipa powinna wam powiedzieć)
    Hm w obecnym mieszkaniu mamy ścianę zapłytkowaną do wysokości dokładnie 133cm i nigdy się woda nie wydostała powyżej tego poziomu (no cóż, nie należymy do wielkoludów ). Szerokość wanny taka jak planowałam 75-80cm - na pewno będę chciała murek przy brzegu, chociaż malutki a nie tak że brzeg wanny i koniec.

    Mureczek na kosmetyki na rowni z krawedzia wanny - np. po 10cm z jednej i drugiej strony wanny, żeby wanna była symetrycznie osadzona. Widziałabym to wtedy tak, że po prawej stronie od wejścia jest grzejnik (niknie to 10 cm obudowy) albo np. jednej strony 20 cm
    - mureczek oczywiście! Tylko tak - chciałabym jeszcze bardziej wykorzystać miejsce - nie wiem czy nie jest to szalony pomysł, ale...zrobić murek ok 15-20cm z jednej strony - od drzwi mianowicie i pod nim jeszcze wykombinować wysuwany kosz cargo - taki schowek z fajnym frontem. Nie wiem czy to jest wykonalne. Grzejnik będzie na tej drugiej ścianie, w okolicy kibelka. Jedno mnie tylko zastanawia - czy jak zrobię ten murek przy końcu wanny bliżej drzwi to i parawan będzie też tam - nieprawdaż? W sumie nie wiem jakie są zasady montażu parawanów - czy jest on na lewo czy na prawo, czy bywa przy umywalce (chyba to bez sensu raczej?), czy jednak w stronę drzwi? Jeśli przy drzwiach to nie będę się przemieszczać w celu sięgania po żel pod prysznic po całej wannie - może wtedy zrobić baterię na środku sciany??

    Jest jeszcze trzecia opcja, zakładająca że obudowa geberitu zostanie przeciągnięta na całą ścianę. Wtedy tworzy się na długości całej łazienki "półeczka".
    Jeśli kibelek stanie tam gdzie zaproponowałaś (i tam gdzie mam faktycznie do niego odpływ), to półeczka będzie kusząca, ale zastanawiam się czy to nie zabierze zbyt wiele miejsca w łazience - niby nie jest dużo, ale i pomieszczenie nie jest jakieś bardzo przestronne...

    Aha, co do przechowywania w łazience, to planowałam pod blatem umywalki jakieś szuflady sprytnie zamontować, a przy zabudowanej pralce jakiś wąski (na wysokość zabudowy) kosz cargo na chemię. Chciałabym właśnie uniknąć trzymania rzeczy na wierzchu, no poza tymi, po które sięgam codziennie. Trochę kusi mnie jakaś półeczka przy wannie z k-g ale jak pomyślę, że właśnie ją trzeba będzie regularnie odkurzać (białe kafle...) to już mi się odechciewa...

    Zaraz skoczę do wątku o niebieskich łazienkach i się poprzyglądam Ale planuję z tą mozaiką oszczędnie dekorować

    Kuchnia: upatrzyłam sobie sprzęt z anti-fingerprintem więc może to coś da. Zwrócę uwagę na odcienie inoxu, czy się zbytnio nie różnią - to bym pominęła...
    Co do grzejnika, to ustalilismy, że zostanie na swoim miejscu pod oknem i pociągniemy tam blat roboczy. Piekarnik jednak będzie umieszczony tradycyjnie pod płytą a stół z krzesłami stanie tam gdzie julianna16 proponowała słupek. Jednak bardziej mi zależy na uczciwym stole niż na piekarniku w słupku - ale długo się wahałam.
    Czy zielona podłoga z tegoż: dałaby radę? Czy jednak raczej nie? Trochę jednak takie łazienkowe te płytki...Wtedy ściany jakieś kremowe i płytki między górnymi a dolnymi szafkami zielone (ale jeszcze nie wiem czy małe,duże i jak zielone).

    Dziękuję raz jeszcze

  14. #14

    Domyślnie

    Ciekawi mnie tylko, czy da się tak majstrować aby był bardziej przy drzwiach niż przy tej ścianie gdzie stanęłaby pralka?
    To już musi ocenić ekipa na miejscu. Na pewno odpływy WC da się przenosić, ale to już zależy od danej instalacji.

    le...zrobić murek ok 15-20cm z jednej strony - od drzwi mianowicie i pod nim jeszcze wykombinować wysuwany kosz cargo - taki schowek z fajnym frontem. Nie wiem czy to jest wykonalne.

    wykonalne jest na pewno, jak znajdę zdjęcie do wrzucę. Trzeba to tylko ładnie zgrać z obudową wanny...

    W sumie nie wiem jakie są zasady montażu parawanów - czy jest on na lewo czy na prawo, czy bywa przy umywalce (chyba to bez sensu raczej?)
    Tutaj nie ma reguły. Mnie się wydaje że jednak raczej od strony umywalki. Parawan od strony umywalki chroni przed zachlapaniem lustro nad umywalką. No i wtedy masz też więcej miejsca do wchodzenia do wanny, bo wchodzisz od tej strony, gdzie nie ma zabudowy umywalkowej.

    Jeśli kibelek stanie tam gdzie zaproponowałaś (i tam gdzie mam faktycznie do niego odpływ), to półeczka będzie kusząca, ale zastanawiam się czy to nie zabierze zbyt wiele miejsca w łazience - niby nie jest dużo, ale i pomieszczenie nie jest jakieś bardzo przestronne...
    Półeczkę pokazalam jako rozwiązanie dla opcji zabudowy ktora Ty sobie wymyslilas czyli WC i umywalka na jednej scianie. Wtedy trzeba wysunąc przecięz geberit na 15 cm i mozna pociągnąć go na całej ścianie, albo tylko jako czesc wspolna umywalki i WC jak na obrazku z niebieska lazienka.
    Jeśli dasz umywalke i pralke pod blatem to taka półeczka na pewno nie ma sensu, bo do niczego nie pasuje.

    Grzejnik będzie na tej drugiej ścianie, w okolicy kibelka.
    Będę gorąco namawiała Cię na przeniesienie grzejnika nad wanne. Grzejnik w takim miejscu to po pierwsze ciepłe ręczniki po kąpieli po drugie mimo wszystko ciut sympatyczniej jak rzeczy suszą sie na grzejniku dalej od miski klozetowej. Ale to już indywidualna decyzja...


    Tutaj przykład, jak można by obudwać pralkę w opcji, którą Ty zaplanowałaś:


    Tutaj pare inspiracji dla pralki zabudowanej pod blatem


    IMHO udana łazienka, może polozenie mozaiki Cie zainspiruje? tutaj wiecej zdjec http://inspiracje.leroymerlin.pl/ost...68,147087.html


    wiecej zdjec lazienki tu http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...ience.html?i=1





    link do wiekszej ilości zdjęć http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,3...,37703422.html
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #15

    Domyślnie

    Zapraszałaś więc zaglądam
    TYlko, ze wiesz... my z Aantenka to jednym głosem gadamy
    Poza tym ja jestem fanka przykrywania pralki tym samym blatem co umywalką - zwłaszcza w małych łazienkach dla mnie rozwiązanie jest super funkcjonalne.
    Podoba mi sie więc układ zaproponowany ci przez Aantenkę - jak chcesz to moge spróbowac ci to zwizualizować.
    Co do szczegółów to musze się najpierw solidnie wczytać co wcześniej pisałyście, zeby móc cos powiedzieć - niestety chyba dziś nie dam rady
    Postaram się zajrzec jutro i coś naskrobać

  16. #16

    Domyślnie

    Zielona podłoga do kuchni - jak dla mnie ryzykowne. Jest to opcja dla odważnych, bo potem bardzo trudno jest operować pozostałymi kolorami.

    Rozważ opcję zieleni w płytkach nad blatem albo na scianach



    Link http://inspiracje.leroymerlin.pl/kuc...,27,94964.html




    ewentualnie zielone fronty


    Tu link do artykułu ze zdjęciami kuchnia w zieleni http://wnetrza.onet.pl/foto/kuchnie/...foto-duze.html

    Albo dałabym zielen na pasie między meblami dolnymi i gornymi
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  17. #17

    Domyślnie

    Hej Szocik
    Fajnie że się pojawiłaś

    Tylko, ze wiesz... my z Aantenka to jednym głosem gadamy
    Oj tam oj tam
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  18. #18

    Domyślnie

    O jak fajnie że obie zaglądacie
    No to tak:
    PARAWAN:
    Tutaj nie ma reguły. Mnie się wydaje że jednak raczej od strony umywalki. Parawan od strony umywalki chroni przed zachlapaniem lustro nad umywalką. No i wtedy masz też więcej miejsca do wchodzenia do wanny, bo wchodzisz od tej strony, gdzie nie ma zabudowy umywalkowej.
    - fakt chroni lustro ale wtedy, gdy bateria jest na ścianie przy lustrze, jakbym ją dała na środku ściany (długiego boku wanny) i odprawiała prysznic w rogu przy drzwiach, to lustro by się nie chlapało. Powiem też, że nie wiem jak zgrać wtedy lustro z parawanem - co więcej, kusi mnie lustro długie na całą ścianę, ale to chyba lekka przesada jednak :>

    PÓŁECZKI: Przyjmując Twoją koncepcję ustawienia (bardzo mi się podoba i przy niej chciałabym zostać), to planowałam koło umywalki ewentualnie półeczki nad wanną i ewentualnie nad geberitem i teraz przyszło mi do głowy aby nad nim nie były tak jedna nad drugą tylko żeby szły 3 ukosem w stronę ściany z lustrem - nie wiem czy to dobrze opisałam...

    GRZEJNIK:
    Będę gorąco namawiała Cię na przeniesienie grzejnika nad wanne. Grzejnik w takim miejscu to po pierwsze ciepłe ręczniki po kąpieli po drugie mimo wszystko ciut sympatyczniej jak rzeczy suszą sie na grzejniku dalej od miski klozetowej. Ale to już indywidualna decyzja...
    Bardzo chętnie bym tak zrobiła, ale nie wiem czy to się da bez specjalnych zabiegów zrobić. Rury od ogrzewania lecą przez podłogę i "końcówka" do grzejnika drabinkowego jest wyprowadzona w okolicy planowanego kibelka..kurde...Masz rację, że trochę słabo coś nad klozetem suszyć...

    Zagospodarowanie przestrzeni pod blatem: Myślę tu o dwóch szufladach jedna pod drugą, przedzielonych wewnątrz ewentualnie. Koniecznie wiszące.

    KUCHNIA: Kolor frontów będzie "orzech włoski" tak więc zielone odpadają. Skłaniam się ku zielonemu pasowi płytek między szafkami górnymi a dolnymi bardziej niż zieleni na całości ścian. Tylko nie wiem wtedy jakie ściany zrobić - kremowe? I jaka ta podłoga, żebym nie przeklinała za mocno sprzątając - obawiam się jasnego gresu :>

    A to mój toporny projekt kuchni: może raczej szkic...brakuje okapu z szafką, blatu,płytek. Jest to ogólny zamysł. Aha i planuję zabudować ścianę szafkami do samego sufitu.

    Dziękuję za pomysły i czekam cierpliwie na kolejne

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    PÓŁECZKI: Przyjmując Twoją koncepcję ustawienia (bardzo mi się podoba i przy niej chciałabym zostać), to planowałam koło umywalki ewentualnie półeczki nad wanną i ewentualnie nad geberitem i teraz przyszło mi do głowy aby nad nim nie były tak jedna nad drugą tylko żeby szły 3 ukosem w stronę ściany z lustrem - nie wiem czy to dobrze opisałam...
    The_Cat
    niestety nie bardzo wiem o co chodzi

    Natomiast takie zapytanie wchodzi bardzo mocno w aranżację łazienki. I szczerze mówiąc tutaj już bardzo trudno jest doradzać, bo aranżację łazienki, czyli jak zabudowanc poszczególne sprzęty, jak rozłożone wnęki i półeczki, trzeba widzieć jako koncept całościowy. Bo może takie skośne półeczki będą pasowały a może nie.
    Pamiętaj, że Ty masz jakieś wyobrażenie o łazience w Twojej głowie, a ja bez wizualizacji nie jestem w stanie powiedzieć, czy dany element Twojej wizji tryzma się kupy.

    Z kuchnią, gdzie jest wizu, nawet z darmowego programu IKEA, jest dużo łatwiej podpowiedzieć, bo widizsz efekt, do którego się dąży.


    Zagospodarowanie przestrzeni pod blatem: Myślę tu o dwóch szufladach jedna pod drugą, przedzielonych wewnątrz ewentualnie. Koniecznie wiszące.
    Dlaczego nie? Tylko jak to się będzie komponowało z zabudową pralki pod blatem?
    Tutaj sama musisz poprzeglądać czy forum muratora, wątek "łazienki nasze" czy na forum inspiracje leroy merlin czy na fotoforum wyborczej, żeby znaleźć takie aranżacje.
    Ale może są kompozycje pralka pod blatem plus wiszące szuflady, które Ci się spodobają.?

    Ja wrzucam jeszcze parę innych możliwości ustawienia sprzętów wanna-umywalka-pralka


    To jest dość gustowne rozwiązanie (zamiast szuflad można zabudować pralkę) tylko ważną rolę grają w niej także płytki, które Tobie wcale nie muszą odpowiadać

    link: http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...w_na_blat.html


    A tutaj np. ładna aranżacja dla drugiej opcji, czyli pralki przy wejściu

    tutaj link http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...ienki.html?i=3

    A tu link do łazienki w błękitach i wanilii
    http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...omana.html?i=7
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 21-03-2012 o 08:46
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony