dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 54
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1069
  1. #221

    Domyślnie

    Alien w kosztorysie, który udostępniłeś podajesz ceny netto czy brutto?

    Stoję przed dylematem ile kredytu zaciągnąć, a chcę, żeby wystarczyło, żeby nie mieć później kłopotu.

    A tak na marginesie w jakich bankach zaciągaliście kredyt?

    Oj chcielibyśmy już ruszyć, PNB już jest, wykonawca również, teraz kwestia kredytu....

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szanta Zobacz post
    Alien w kosztorysie, który udostępniłeś podajesz ceny netto czy brutto?

    Stoję przed dylematem ile kredytu zaciągnąć, a chcę, żeby wystarczyło, żeby nie mieć później kłopotu.

    A tak na marginesie w jakich bankach zaciągaliście kredyt?

    Oj chcielibyśmy już ruszyć, PNB już jest, wykonawca również, teraz kwestia kredytu....
    Ceny brutto
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  3. #223

    Domyślnie

    Hej Gumol pamiętasz ile wydałeś na stal na stan 0?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Alien,

    W sumie ok 1900zł z transportem. Początkowo wydałem 1700, jednak podczas budowy zabrakło stali do wystawienie na podciągi i ekipa dokupowała,

  5. #225
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    No nareszcie czuć wiosnę, chociaż może po pogodzie tego nie widać.

    Papiery o pozwolenie na budowę złożone.

    Dzisiaj podpisałem umowę z firmą budującą dom.

    Wycena opiewała na 173.917,32 zł (SSO z geodetą, kierownikiem budowy, ze schodami wewnętrznymi, tarasami, dachem (10 okien połaciowych energooszczędnych 3 szybowych+nadbitka), fundamenty poniżej poziomu zamarzania 100 cm (Gumol zwrócił na to uwagę), oczywiście materiał załatwia firma budująca.

    Ja zaproponowałem 150.000,00 zł - miny były kwaśne negocjacje prowadzone były na ich terenie i ich było dwóch a ja sam - nie zgodzili się więc zaproponowałem upust 10% i tu jakoś od razu się zgodzili ale gdy przeliczyli sobie cenę to nie byli zadowoleni jednak słowo się rzekło. Cena ostateczna to 156.500,00 zł - ja jestem zadowolony (wiem Gumol że można by taniej ). Jeżeli ekipa będzie solidna to będą budować dalsze etapy.

    Dodatkowo właściciel firmy będzie w przyszłości moim sąsiadem.

    Za 30 dni powinienem mieć pozwolenie na budowę, więc jutro jadę podpisać umowę z energetyką o korzystanie z sieci bo przyłączenie podobno też trwa około 30 dni.
    Ostatnio edytowane przez leon_za ; 29-03-2013 o 08:54

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Leon,

    Cena jak z materiałami uważam, że rewelacyjna Ja przy ostrych negocjacjach i lataniu pewnie osiągnę podobny bądź ciut wyższy wynik fakt, że mam wtedy wpływ na każdy element materiału Za ok miesiąc, półtora będę w stanie powiedzieć ile dokładnie mnie wyniosła ta przyjemność. Ze względu na pogodę już 3 tydzień nic się nie dzieje ,jednak mam nadzieję, że po świętach ekipa będzie mogła ruszyć pełną parą. W końcu dzień będzie dłuższy o 1 h

  7. #227

    Domyślnie

    Chociaż zima jeszcze trzyma u nas powoli się rusza. W związku z tym mam pytanie o schody. Robicie jak w projekcie lane betonowe czy ktoś może myśli o lekkiej konstrukcji drewnianej jak my. Czy ktoś się już do tego przymierzał i zna jakieś wady takiego rozwiązana.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2399.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	180836Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2396.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	180837Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2394.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	180838Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2384.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	180839

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Pietruch,

    Miło widzieć, że ktoś ma postępy nam póki co pogoda skutecznie psuje wszelkie plany

    Co do schodów to my robimy zgodnie z projektem czyli monolityczne, nie pasuje nam osobiście idea schodów o lekkiej konstrukcji. W moim oczuciu są one mniej stabilne, podczas chodzenia czuć jak pracują.

    Inna sprawa, że wygodniej będzie przebiegała budowa mając od początku schody na piętro, a dwa że z reguły schody lane wychodzą mimo wszystko taniej.

    W przypadku gdy schody wychodzą prosto z salonu na górę mógłbym się nad tym zastanowić jako że wygląda to zgrabniej, w przypadku dedykowanej klatki schodowej wybieram lane

  9. #229

    Domyślnie

    Witam w sobotni poranek

    Wczoraj miałem wolne i troch pojeździłem za oknami, drzwiami i bramą. Razem z zaprzyjaźnioną firmą rzuciliśmy okiem na projekt a dokładnie na montaż bramy. I tu mam pytanie do tych co już wstawili bramę ewentualnie są chwilę przed montażem. Czy nie ma za mało miejsca na montaż jej. Chodzi o wysokość nadproża w miejscu gdzie jest płaski dach nad garażem. Zostaje tam 15cm tylko.
    Poniżej zdjęcie dla zobrazowania
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h dla bramy.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	181740  
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  10. #230

    Domyślnie

    Na stronie MG Projekt w komentarzach znalazł się też ten problem przy projekcie Gala (bardziej wypasiona wersja Party)
    "Witam ponownie. Ważna informacja dla budujących i dla MG Projekt: Podciąg P7 w garażu zaczyna się za nisko i jest problem z bramą garażową, a raczej z silnikiem do niej, po otwarciu bramy nie ma miejsca na silnik i trzeba kombinować. Mi zamontują w końcu silnik boczny, ale nie wiem czy sobie poradzi z tak dużą bramą. Dla budujących mam radę aby w podciągu pozostawić przepust na wysokości 240cm średnica 10cm powinna wystarczyć, a podciągowi chyba nie zaszkodzi mój ma 80 cm wysokości i 37 szerokości bo budowałem ściany na ytongu 36,5. Fajnie by było jakby Pan Michał przeanalizował co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam Marcin Mazerewicz
    Odpowiedź MG Projekt
    Witam serdecznie . Panie Marcinie - przekazuję to architektowi , który opracowywał Galę i postaramy się coś wymyślić . Faktem jest , że garaż jest w ogóle niski i nie można go za bardzo podnieść , a więc i podciągu P7 nie ma za bardzo gdzie unieść w górę ... Postaramy się zmodyfikować część garażową ,aby swobodnie mieścił się napęd górny bramy garażowej . Pozdrawiam , Michał Gąsiorowski"

    Coś jest na rzeczy
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_za Zobacz post

    Planuję ogrzewanie gazowe ziemne z sieci miejskiej, wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz dodatkowo ogrzewanie kominkowe (bez płaszcza wodnego) - jak mam co jakiś czas palić w kominku to niech zyska na tym cały dom. W zimie wiadomo grzejemy w domku to i mamy ciepłą wodę, ale co z latem? Czy grzać wodę gazem przez cały rok czy lepiej dla samej ciepłej wody latem zainstalować alternatywne ogrzewanie np: kolektory słoneczne?
    Leon mam pytanie....
    Czy robicie kominek z DGP? Doczytałam, że są trudności z [połączeniem rekuperacji z WM i kominka z DGP.
    Zrujnowało to moją koncepcję i teraz wahamy się z mężem czy w ogóle robić DGP, bo ogrzewanie planujemy tak jak Ty gazowe,
    kominek z DGP no i wówczas wentylacja musiałaby zostać grawitacyjna
    Pompa ciepła wydaje mi się zbyt kosztowną inwestycją. Radzono nam jeszcze żeby wstawić kominek ale bez rozprowadzenia, Rekuperacja podobno wymiesza w domu to ciepło.... No nie znam się

    A jak robią inni... Gumol, Kasia, Alien ?

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Alien,

    Są bramy z prowadzeniem L, taka też jest zaproponowana w projekcie.

    Póki co nie zwróciłem na to uwagi i mam wycene na brame z prowadzeniem typu N. Jednak zobacz poniżej

    http://www.systemo.com.pl/bramy_gara...owadzenia.html

    typ L jest do 120 mm

    W poniedziałek zadzwonie do przedstawiciela Krispolu i sie dowiem.


    Szanta,

    Przykro mi ja nie pomogę My osobiście rezygnowaliśmy z kominka także ten aspekt nam odpada i możemy robić wentylację mechaniczną bez najmniejszych problemów.

  13. #233

    Domyślnie

    U siebie na projekcie mam napisane "Brama segmentowa Hormann 500x225 (Lz xRm) dla prowadzenia N"

    Gumol po ile policzyli ci bramkę Krispola?
    Macie już ceny okien? U mnie wychodzą wszystkie wyceny około 20tys. z czego nie robię okna na taras przesuwanego tylko tradycyjnie otwierane.
    Dostałem też wycenę więźby wyszło 8tys.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  14. #234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szanta Zobacz post
    Leon mam pytanie....
    Czy robicie kominek z DGP? Doczytałam, że są trudności z [połączeniem rekuperacji z WM i kominka z DGP.
    Rekuperator, GWC i DGP miała robić u mnie jedna firma - czyli zarobiliby troszkę kasy. Jednak sam właściciel firmy odradza mi GWC i DGP. I najprawdopodobniej z tego zrezygnujemy zabudowując tylko i wyłącznie rekuperator.


    Straszny ruch na forum, jakby wiosna się zbliżała.
    Problemu z bramą mam nadzieję że nie będzie bo ja dodatkowo poszerzyłem ją do 5,5 m. Bramę będę zamawiał z firmy Wiśniowski - wstępna wycena z napędem i pilotem coś około 7.000 - 7.500

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_za Zobacz post
    Rekuperator, GWC i DGP miała robić u mnie jedna firma - czyli zarobiliby troszkę kasy. Jednak sam właściciel firmy odradza mi GWC i DGP. I najprawdopodobniej z tego zrezygnujemy zabudowując tylko i wyłącznie rekuperator.
    Czyli rezygnujesz również z kominka? czy zostawiasz kominek w salonie bez DGP ?
    /tak mi również sugerowano/

    Wówczas kominek jest używany jedynie sporadycznie....
    Nie lubię ogrzewania gazowego. Kiedy robią się zimne grzejniki w największe mrozy /temperatura w pomieszczeniach nagrzana do
    określonej temperatury/ wówczas mam takie uczucie zimna. W mieszkaniu dogrzewam kominkiem z DGP i jest ok.
    A w domu, to nie wiem. Chyba kominek bez DGP spełnia wówczas funkcję raczej już tylko rekreacyjno-ozdobną.

    No mam dylemat. Rekuperacja mnie kręci, ale brak alternatywnego ogrzewania do gazu zniechęca...

  16. #236
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szanta Zobacz post
    Czyli rezygnujesz również z kominka? czy zostawiasz kominek w salonie bez DGP ?
    /tak mi również sugerowano/
    Z kominka nie rezygnuję. Poniekąd będzie spełniał tylko rolę rekreacyjną jednak umieszczenie wywiewu rekuperacji nad kominkiem sprawi że ciepłe powietrze z kominka będzie wracało do rekuperatora i bardziej ogrzeje "nowe" powietrze z zewnątrz.

    Ogrzewanie zakładam podłogowe wtedy temperatura 21 st C jest odczuwalna jak 22 st C ponieważ najwięcej ciepła ucieka przez stopy i głowę a stopy już będziemy ogrzewać od podłogi. Kaloryfery jedynie w garażu (i może kiedyś na brzuchu )

    A tak na marginesie u mnie sprawy idą do przodu. Projekt pojechał do konserwatora zabytków, umowa z energetyką prawie podpisana, umowa z firmą budowlaną podpisana i czekam już tylko na PNB. Mamy zamiar w maju ruszyć.

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Alien co do bramy to masz rację w projekcie też mam prowadzenie N, źle kojarzyłem Co nie zmienia faktu że są bramy na L, które mogą mieć zastosowanie u nas

    Ogólnie wycenę mam póki co tylko jedną, jeszcze czekam, na oknoplast, vetrex i bramę wiśniowskiego.

    Z Krispolu:
    - brama Sirroco Slick dla prowadzenia N - 5143.56 brutto + zestaw automatyki 1089,29 brutto + montaż bramy 540 brutto + montaż automatyki 324
    -Okna 3 szybowe w kolorze winchester na profilu FEN 76, okucie winehouse z ciepłą ramką, 7 komorowe, klamki secustic, Uw od 0,87 do 1,02.
    Cena za 11 okien (w tym jeden fix) 16 559 zł + montaż 1550zł
    -12 rolet z silnikami i montażem 10500 brutto.

    Nie wygląda to źle, ale jeszcze zobaczymy jak będzie z innymi i może uda się zbić cenę.

  18. #238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Mam dodatkową wycenę bramy od Wisniowskiego jednak u nich najnizsze prowadzenie to 160 mm, więc nie do końca ma zastosowanie u nas przy standardowych zalozeniach.

    TYP BRAMY: SSt
    - TYP PANELA: G
    - STRUKTURA PANELA: Smoothgrain
    - KOLOR: WINCHESTER
    - INNY KOLOR: ---
    - WYMIAR TYPOWY BRAMY: TAK
    - SZEROKOŚĆ: 5000
    - WYSOKOŚĆ: 2250
    - SPOSÓB OTWIERANIA: A
    - NAPĘD BRAMY: OPTIMUM 600
    - NADPROŻE: 160
    - POWIERZCHNIA: 11,2500
    - PRZESTRZEŃ BOCZNA W1: 110
    - PRZESTRZEŃ BOCZNA W2: 110
    - GŁĘBOKOŚĆ GARAŻU E: 3550
    - HAMULEC BEZPIECZEŃSTWA: TAK
    Cena z montażem: 6 839,64

  19. #239

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem tyczenie budynku przez geodetę a jutro wjeżdża koparka - sezon budowlany uważam za otwarty
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  20. #240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    ALien,

    Gratulacje, zapewne szybko mnie dogonisz! U nas szalowanie nadproży podciągw itd, a w tygodniu pewnie zaczną układać strop.

    Podziel się zdjęciami z wykopów, jestem ciekawy jak wielką dziurę tworzysz

Strona 12 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony