dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 54
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1069
  1. #61

    Domyślnie

    Na wstępie chciałam się*przywitać oraz pochwalić się tym że wystartowaliśmy w zeszłym tygodniu z budową Party. Co prawda na razie wylane są ławy ale w tym roku chcemy mieć skończony stan 0.
    Działkę mamy 14 arów ze spadkiem w stronę południową. Dom stawiamy wejściem do północy.

    Nasze zmiany parter:
    -w kotłowni okno w ścianie szczytowej zamieniamy na drzwi
    -w garażu wstawiamy okienko
    -w spiżarni likwidujemy okno
    -zmniejszamy okno w kuchni
    -prawdopodobnie zmniejszymy też drzwi wyjściowe na taras
    -podcień na tarasie przenosimy na stronę zachodnią (wyjście bliższe kuchni)
    -i największa zmiana to dolna łazienka
    -likwidujemy 2 schody w dół do łazienki i równamy ją z resztą domu przez co przesuwają nam się schody na piętro w stronę holu o 2 stopnie
    -powiększamy łazienkę o miejsce na kabinę prysznicową o 1m2 kosztem gabinetu
    -zmieniamy okno na lufcik
    -zastanawiamy się nad zmianą dolnej część schodów na ażurowe

    Nasze zmiany piętro:
    -zamiana dużej łazienki z sypialnią (chcemy sypialnię od ogrodu i żeby nie była nad garażem)
    -rezygnacja z jednego okna połaciowego w dużej łazience
    -rezygnacja z małej łazienki na rzecz pralni/pomieszczenia gospodarczego

    Nasze zmiany ogólnie:
    -zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną z rekuperacją

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Leon,

    Znam dobrze zalety przysznica na dole, jednak dla mnie ważniejszy jest gabinet, który i tak jest pomniejszony kosztem większej kotłowni.
    Niestety rozmiary działki + wymogi kredytu rodzina na swoim nie pozwalały nam zbytnio zwiększać powierzchni domu.

    Marta,

    Widzę, że udało się w końcu aktywować konto Witamy na forum!

    Zastanówcie się jeszcze nad likwidacją części okien połaciowych (np. po jednym z każdego pokoju). Wiem, że ładnie wyglądają, jednak jest to spora ilość dziur w dachu. Okna szczytowe same w sobie dają dużo światła, więc zbytnio się na tym nie ucierpi.
    Wystarczy poczytać opinie ludzi, którzy już się wybudowali i mają je u siebie.
    Latem przez połaciówki strasznie się nagrzewa piętro, także bez rolet zewnętrznych nie ma co montować, a wewnętrzne nic nie pomagają.
    Rolety zew. do okien dachowych to też spory koszt. Także my osobiście zeszliśmy do 4 sztuk
    Bywa również, że nieprawidłowo posadowione lubią przeciekać, no i nie uniknie się strat energii.
    Wiadomo decyzja należy do Was, ale warto się nad tym chwilkę zastanowić.


    U nas dzisiaj z samego rana był geotechnik, który wykonywał badanie gruntu. Uspokoił nas troszkę, że ziemia jest stabilna i można spokojnie ruszać dalej.
    Niemniej jak tylko przygotuje mi dokumentację będę musiał udać się do projektanta, czy aktualny projekt fundamentów będzie odpowiedni pod ten grunt.

  3. #63

    Domyślnie

    Leon,
    pytanie do Ciebie. Czy nie przeszkadzają*Ci 2 schodki do dolnej łazienki? Ja właśnie z myślą o starszych osobach zrównałam łazienkę do poziomu całego dołu i powiększyłam o wielkość sporej kabiny prysznicowej kosztem gabinetu. Według mnie jest to największy mankament tego projektu. Dużo lepiej jest to rozwiązane w Gali, tylko kto by sprzątał i ogrzewał*ponad 200m2.

    Łukasz,
    ja teraz mieszkam w mieszkaniu 2 poziomowym. Na górze same skosy i okna połaciowe. Znam wady i zalety takiego rozwiązania. Rolety mamy wewnętrzne z masy perłowej, które dość dobrze izolują od ciepła i światła. Okna nam nie przeciekają. A wartością samą w sobie jest popatrzeć na gwiazdy tuż*przed zaśnięciem Mimo to cały czas zastanawiam się nad likwidacją po jednym oknie w każdym pokoju. Zostawimy na pewno w łazience, na klatce schodowej i tym dodatkowym pomieszczeniu które sobie zrobimy zamiast łazienki.

    pozdr. m.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    leon_za no to mnie zaszokowałeś tym co mg odpowiedziało, nam architekt nic nie mówil że lepiej poszeżyć też górę:/ przystosował już nam budynek do działki a teraz czekamy na pozwolenie na budowę bo już złożyliśmy papiery. Chyba że w urzędzie cofną i każą coś poprawić Gumol może i masz rację żeby nie wyrównywać terenu, bez sensu dodatkowa kasa wydana na koparkę. Co do okien połaciowych my zostawiliśmy tylko 3 szt. (pralnia(łazienka przy sypialni), klatka schodowa i duża łazienka) Co do dolnej zastanawialiśmy się nad tą mokrą ale jeszcze nie wiemyzawsze można w trakcie coś zmienić

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Gumol

    No tak każdy musi brać pod uwagę swoje warunki jak i to czym dysponuje.

    Pietruch

    Schodki do łazienki na dole zostaną zlikwidowane. Dom poszerzam właśnie po to żeby zwiększyć łazienkę na dole. Górę zwiększam (chyba) bo tak mi poradzili z MG Projekt, chyba że uzyskam inne informacje od architekta adoptującego projekt a ma być on od razu kierownikiem budowy.

    Kasiu

    Zobaczysz że wszystko będzie dobrze, pewnie nie trzeba powiększać góry, ja miałem tylko opinię projektanta z MG Projekt i jeszcze na pewno zasięgnę języka u kogoś innego. To czy powiększam górę jeszcze nie jest na 100% przesądzone.


    Pytanie do wszystkich.
    A tak na marginesie to budujecie ściany tak jak w projekcie z Porotherm 25 + styropian czy zmieniacie na inny materiał?

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Leon,

    Ja idę w ciut tańsze rozwiązanie tj. gazobeton 24cm + styropian na całości domu 20cm. Bloczki gazobetonu są w podobnej cenie, ale są większe i wygodniej się je układa, na dodatek późniejsza ich obróbka jest przyjemniejsza. Wiercenie otworów w dziurawce nie należy do zbyt przyjemnych

    Czytając wasze posty widzę, że ja wprowadzałem najmniej zmian względem oryginału Choć podejrzewam, że etap budowy i tak wszystko zweryfikuje.

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Leon, mam nadzieję że będzie wszystko ok i wszystko rozwiąże się na wiosnę jak na razie się nie martwię budową, teraz mamy inne rzeczy na głowie bo za ok 2 tyg powiększy nam się rodzina
    My pozostajemy co do materiałów przy Porothermie 25 + styropian Mam pytanie na stronie mg projektu na forum ktoś też zaczął już budową, czy macie od nich jakieś zdjęcia bo nie wiem czy pytać czy coś prześlą?

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaG77 Zobacz post
    za ok 2 tyg powiększy nam się rodzina

    Ha Kaśka stawia pempkowe GRATULACJE !!!
    Jeżeli chodzi o zdjęcia to pytać wszystkich którzy mają do czynienia z PARTY. A najlepiej jechać i oglądnąć jak już mają stan surowy.


    Gumol

    Też zastanawiam się nad zmianą materiału do budowy tylko nie wiem na jaki. Boję się Prothermu właśnie ze względu na późniejsze wieszanie mebli itp. Powiedz mi tylko czy gazobeton i kołki rozporowe wytrzymają "ciężkie" meble do powieszenia? Zastanawiałem się również nad Ytong-iem

  9. #69

    Domyślnie

    No to ja dopiero teraz dowiedziałam się o tych schodkach do dolnej łazienki !!!
    Jakoś to przeoczyliśmy. Nawet nasz przyszły kierownik budowy, który adaptuje projekt nic o tym nie mówił, kiedy
    ustalałam zmiany odnośnie poszerzenia łazienki kosztem gabinetu, aby zmieścił się prysznic.
    Zwracał tylko uwagę na wentylację, która jest w ścianie i którą wówczas będzie trzeba inaczej rozwiązać
    po przesunięciu ścianki działowej w gabinecie.
    Będę dzwonić w tej sprawie w poniedziałek. Jednak przypuszczam, ze u nas nie da rady zlikwidować tych schodków w łazience,
    bo wydłużamy wiatrołap kosztem holu i wówczas nie bedziemy mieli dużo miejsca na przesuniecie stopni / zmniejszy nam się odległość miedzy ostatnim stopniem a wiatrołaem/

    Nam doradzono pozostawienie wentylacji grawitacyjnej mimo, że chcemy rekuperator i wentylację mechaniczną...
    Normalnie zgłupiałam
    Zakupiłąm w MG Projekt dodatkowy projekt na rekuperator i wentylację mechaniczną do Party. Czy zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną musi być dokonana przed uzyskaniem pozwolenia na budowę?

    I jeszcze jedno. Czy zostawiacie dodatki drewniane w elewacji?
    Przyznam, ze bardzo mi sie to podoba, ale przestrzegano mnie przed kłopotami z
    konserwacją takiej elewacji. Niemniej mój mąż uważa, ze gdy zastosujemy deski thermo
    to nie będzie obaw odnośnie trwałości materiałów.
    Ostatnio edytowane przez Szanta ; 04-11-2012 o 08:14

  10. #70

    Domyślnie

    Szanta,

    dziwi mnie te, że doradzano wam pozostawienie wentylacji mechanicznej. U nas człowiek od rekuperacji zaleca likwidację kominów wentylacji grawitacyjnej. Podobno nie powinno się mieszać mechanicznej i grawitacyjnej a po drugie po co płacić dodatkowo za kominy wentylacyjne.
    Co do pozwolenia na budowę nasz kierownik twierdzi że wystarczy wpis do dziennika budowy o zamianie grawitacyjnej na mechaniczną.


    Mam jeszcze pytanie do wszystkich. Czy kupowaliście jakiś dodatkowy pakiet w MG do waszego Party? My mamy wersję elektroniczną projektu.

    pozdr. m.

  11. #71

    Domyślnie

    Też mamy wersję elektroniczną i dodatkowo jeszcze ten pakiet z wentylacją mechaniczną i kominkiem.
    Mój mąż również twierdzi, że nie można mieszać mechanicznej wentylacji z grawitacyjną, bo mija się to z celem.
    Dzwonię jutro do Pana kierownika budowy
    To na zasadzie lepiej zostawić grawitacyjną, bo jak nawali mechaniczna to lipa.
    Mój mąż się śmiał, że na tej zasadzie można mieć dwa auta dla jednej osoby,
    bo jak jedno nawali to zostaje jeszcze drugie pod domem

    Rozumiem, że już na etapie adaptacji projektu zlikwidowaliście kominy wentylacji grawitacyjnej?

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Nie wolno mieszać dwóch rodzajów wentylacji! Może być tylko grawitacyjna albo mechaniczna. Do zmiany wystarczy wpis w dzienniku budowy przez kierownika.

    Szanta,

    Kominy wentylacji nie trzeba likwidować w fazie adaptacji. Ja np zrobię to podczas budowy.

    Deski bardzo mnie kuszą i szczerze to nie mogę sobie wyobrazić Party bez nich U nas przesądzą kwestie finansowe Zobaczymy jak całość będzie się kulała. Jedno jest pewne, że decyzję musimy podjąć przed wykonaniem izolacji, ponieważ w projekcie na poddaszu oryginalnie jest 18cm, a my całość budynku wyrównaliśmy do 20cm. Także jeśli deski powrócą to będzie na piętrze trzeba położyć 18cm, aby ściany elewacji były równo.

    Leon,

    Gazobeton jest bardzo wytrzymałym materiałem, także nie sądzę by były jakiekolwiek problemy z wieszaniem jakichkolwiek mebli Przynajmniej ja nie znam takich przypadków Warto zastanowić się typowo nad gazobetonem jako, że konstruktor przewidział go jako alternatywę w trakcie projektowania (widnieje zapis w projekcie).

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post
    Warto zastanowić się typowo nad gazobetonem jako, że konstruktor przewidział go jako alternatywę w trakcie projektowania (widnieje zapis w projekcie).
    Dzięki za informację.

    Ja jeszcze projektu nie kupiłem więc o tym nie wiedziałem, a na stronie MG Projekt takiej informacji nie znalazłem.

    Jeżeli chodzi o elewację to my będziemy raczej zmieniać całą, nie chcemy drewna (ze względu na koszty oraz na utrzymanie) i nie chcemy też "rowków" w elewacji (ze względu na osadzanie się brudów itp). Zresztą chyba wszyscy przyznają mi rację że najlepiej w czystości utrzymać gładkie ściany oraz najłatwiej, najszybciej i najtaniej je w późniejszym czasie odnowić. Także z zewnątrz domek najprawdopodobniej będzie w jednolitym kolorze. Ewentualnie jakieś 0.5-1.0 metra od ziemi będzie jakaś atrapa cegieł lub kamieni. Wolę więcej kasy wydać na inne rzeczy niż na elewację która jest narażona na najbardziej niekorzystne warunki pogodowe (mróz, minusowa temperatura, słońce itp.). Zresztą dla mnie liczy się funkcjonalne wnętrze a nie wygląd zewnętrzny w myśl zasady "nie ocenia się książki po okładce".


    A przy okazji zapytam o Wasze zdanie.

    Planuję ogrzewanie gazowe ziemne z sieci miejskiej, wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz dodatkowo ogrzewanie kominkowe (bez płaszcza wodnego) - jak mam co jakiś czas palić w kominku to niech zyska na tym cały dom. W zimie wiadomo grzejemy w domku to i mamy ciepłą wodę, ale co z latem? Czy grzać wodę gazem przez cały rok czy lepiej dla samej ciepłej wody latem zainstalować alternatywne ogrzewanie np: kolektory słoneczne?

    Pietruch
    Mógłbyś wstawić jakieś zdjęcia, podziel się tym co masz .
    Ostatnio edytowane przez leon_za ; 04-11-2012 o 19:50

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Chyba Wszyscy zajęci budową oprócz mnie i nie mają już czasu na forum A chętnie jakieś zdjęcia by się oglądnęło z postępu robót.

  15. #75

    Domyślnie

    Myślę, że na wiosnę dopiero grupa się ożywi parę osób planuje budowę w tym ja więc będzie się działo. U mnie projekt zamówiony wszystkie dokumenty do architekta skompletowane mam nadzieje na styczeń mieć pozwolenie na budowę.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Leon a ja bym chętnie zobaczył postępy na budowie zamiast zdjęć

    A tak na serio jak nic niespodziewanego się nie wydarzy to w przyszłym tygodniu wznawiamy roboty. Ostatni tydzień dość sporo się nalatałem, żeby załatwiać wszystkie formalności z badaniami geologicznymi oraz potwierdzeniem dopasowania ław do warunków gruntowych.

    W efekcie czego na połowie terenu pod budynkiem musimy wybrać ziemię ok 30 cm (warstwa nasypowa) i zastosujemy ławy schodkowe, aby specjalnie nie nawozić i nie ubijać ziemi. Niestety ze względu na glebę niejednorodną musimy podążyć zgodnie z projektem i zrobić najpierw chudziaka, na którym to powstaną ławy.

    Miejmy nadzieję, że już dalej będzie szło bez niespodzianek i dodatkowych kosztów

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    No nareszcie coś się dzieje Jednak to prawda że w okresie zimowym i budowa stanie i na forum mniej osób będzie a aLien01 ma rację że na wiosnę się ożywi .

    Nie dziwcie się o moje częste pytania ponieważ ja jestem na etapie "papierkowym" i zamiast siedzieć na budowie (jak niektórzy) siedzę w necie

    15.11 - podpisuję akt notarialny na własność działki
    27.11 - geodeta (dzisiaj dzwonił) wyznaczy granice działki
    za 3 tygodnie mam wizytę u kierownika budowy który ma od razu papiery architekta i może zaadoptować projekt (na razie pokażę mu wydruki ze strony MG Projekt - w celu uzyskania jego opinii) - także załatwianie spraw z energetyką, gazownią, wodociągami itp spadnie na głowę kierownika budowy
    W zasadzie projektu jeszcze nie kupiłem chociaż wiem że kupię
    Raczej nie powinienem mieć problemów natury papierkowej ponieważ działka kupiona od Urzędu Miasta, geodeta z Urzędu miasta, kierownik budowy z Urzędu Miasta

    Żeby zacząć budowę muszę sprzedać najpierw mieszkanie na które od miesiąca nie ma chętnych ponieważ rynek jest zawalony mieszkaniami (przynajmniej w naszym regionie). Na szczęście mam czas do wiosny. Martwi mnie tylko to że im później sprzedam mieszkanie tym później będę szukał budowlańców a jeśli na wiosnę wszyscy będą zajęci to "lipa"

    Gumol

    Też wolałbym zobaczyć na żywo postęp robót (ty masz tą możliwość u siebie na budowie i na pewno każda wizyta cieszy jak widzisz że prace się posuwają do przodu) dlatego też jak wcześniej pisałem budujcie szybko żebym mógł przyjechać zobaczyć stan surowy zamknięty zanim ja zacznę budowę

    Jesteśmy w tej ciężkiej sytuacji że Party jest projektem z tego roku i jak na razie niema gdzie go oglądnąć chociaż ja jestem w stanie przejechać nawet pół Polski.
    Ostatnio edytowane przez leon_za ; 08-11-2012 o 20:34

  18. #78

    Domyślnie

    Witam.

    Nie było mnie kilka dni na budowie bo w poniedziałek pojechałam na porodówkę urodzić syna ale już dziś byłam podoglądać. Trochę się zmieniło jako że pogoda dopisuje. Po niedzieli mają nawieść piachu i zalać chudym betonem cokolwiek to znaczy. No a później już mury do góry.

    Leon
    My z ogrzewaniem planujemy podobnie. Gaz, rekuperacja i może kominek. Zastanawiamy się*jeszcze czy nie wspomóc wody solarami ale na to mamy trochę czasu.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1070.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	146900

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Pietruch gratuluję Wam synka!! Ja za ok tydz jadę rodzić córkę Skąd jesteście? Może udało by się zajechać do was na budowę? Zazdroszczę wam postępów budowy, też bym chciała już zacząć :/

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Marta gratulacje z okazji powiększenia rodziny! Mam nadzieję, że poszło szybko i gładko

    Czy mogłabyś się podzielić ile Was do tej pory kosztował fundament? Byłbym też wdzięczny za informację jaką ~ ilość bloczków i betonu pochłonął już ten dół

    Z moich wstępnych obliczeń wychodzi:

    - ok 6.5 m3 na chudziaka pod ławy
    - ok 16.5 m3 na ławy
    - ok 1000-1100 bloczków betonowych
    - ok 420 ton piasku do zasypania wnętrza

    Jestem ciekawy jak to będzie się miało do rzeczywistości.

Strona 4 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony