dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie styk dachu z scianą jak poprawnie wykonać?

    Witam wszystkich.
    Postaram się opisać z grubsza o co mi chodzi.Dach jest pełno deskowany z papą oraz okapem dachowym.
    1-mianowicie jak wykonać ocieplenie ściany (zewnątrz) na styku budynku z dachem rysunek 1 ,rysunek 2 który poprawny,jeżeli żaden to jak to wykonać?Chodzi mi czy położyć styropian(elewacja zewnętrzna) po sam dach jak tak to jak uszczelnić połączenie dachu, z styropianem,a może ma być tam przerwa dla przepływu powietrza(obecnie niema tam przerwy i skrapla się para wodna).
    2-czym wypełnić szczelinę między murłatą czy propozycja rysunku 2 jest poprawna?
    3-czy poprawnie będzie zachowany obieg powietrza w budynku rysunek 3
    4-folia paroszczelna jest ostatnią warstwą(patrząc od wewnątrz budynku),chcę na nią położyć płytę osb czy jak mocując ją na wkręty do krokwi przewiercę tę folie to izolacje trafi ....zepsuje się.Jak to poprawnie wykonać.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cyrkulacja powietrza.JPG
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	105504Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplenie dachu rys2.JPG
Wyświetleń:	644
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	105505Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplenie dachu rys1.JPG
Wyświetleń:	507
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	105506

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Chyba folia będzie pierwsza , patrząc od środka . 2 rys dobrze. Zostaw szczelinę 0,5 cm przy deskach od strony okapu.Kręć bez obaw. Pamiętaj o dobrej wentylacji pomieszczeń . Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na żadnym rysunku nie jest dobrze! Najbliższy poprawności jest 2 ale na nim izolacja cieplna dochodzi do desek blokując wlot powietrza. Powinna być tam szczelina minimum 2 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Zrób zgodnie z projektem.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jakl widać projekt nie zawiera takich szczegółów i stąd to pytanie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    A w ogóle jakis projekt zawiera takie dane?
    Jak zostawisz co najmniej 2 cm będzie dobrze.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Xerses, są takie projekty ale to rzadkość.

  8. #8

    Domyślnie

    Są potwierdzam ja miałem dokładnie zaznaczone połączenie ocieplenia ściany z ociepleniem połaci dachowej ( ale projekt indywidualny ).

  9. #9

    Domyślnie

    witam
    poprawnie to powinno być tak , że folia paro przepuszczalna , czyli ta zewnętrzna ( ponad ociepleniem dachu ) powinna być wywinięta na ścianę domu . Dach w obecnej formie , szczególnie ten ocieplany wełna , jest żywcem zaczerpnięty z technologii wykonania domów szkieletowych i podlega tym samym zasadom , co dach domu szkieletowego . Znajomość tego tematu wśród architektów jest tak mała , że wstydliwie pomijają te szczegóły wykonania , pozostawiając je fachowcom , a z tych 90 % to samouki . Tak więc mamy do czynienia z głuchym telefonem . Z założenia miało być poprawnie , tylko wyszło "do kitu". Na pocieszenie powiem ,że widziałem niewiele poprawnie wykonanych dachów domów , a w tym właśnie temacie , który został poruszony przez nowicjusza 31 , to z reguły zawsze popełniane są błędy.
    Polska to wolny kraj i każdy ma prawo zapłacić za to co chce , nawet za bubla .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał alebaba Zobacz post
    ... folia paro przepuszczalna , czyli ta zewnętrzna ( ponad ociepleniem dachu ) powinna być wywinięta na ścianę domu ...
    Czy aby wiesz o czym piszesz?! A tak na marginesie to się zastanawiam co było pierwsze dachy czy domy i kto od kogo zaczerpnął pomysł. Natomiast folia jest wytworem ostatnich 20~25 lat a ta paroprzepuszczalna kilkunastu lat. Wiatroizolacja ścian to jedno a hydroizolacja dachu to drugie i łączenie ich ze sobą to błąd w sztuce. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Prawdopodobnie alebaba ma na mysli folię wiatrochronną i paroprzepuszczalną która niektórzy umieszczają pomiędzy deskowaniem a wełna .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony