dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja poddasza Agi i Michała

    Witajcie!
    Otóż przyszedł czas, że rodzinka się powiększyła i muszę się wynieść z moimi zabawkami (biuro firmowe) na poddasze
    Mam tam ok 60m2 powierzchni, którą chcę podzielić na dwa pomieszczenia - sypialnia dla gości oraz mój gabinet.
    Trzeba więc ten dach ocieplić porządnie i zaadoptować powierzchnię do życia

    Parametry dachu:
    - odeskowany
    - na deskach papa
    - bachodachówka
    - krokwie 15cm
    - dwa okna dachowe

    Chcę położyć tam 15cm TOPROCK + 5cm SUPERROCK Rockwool'a + stelarz + folia + płyta karton gips. Czy dobrze robię?

    Mam już fachowców, którzy wcześniej robimi mi łazienkę i jestem z nich zadowolony. Robią ogólnie wszystko czyli całą wykończeniówkę domu. Nie piją, nie palą i nie chcą cherbaty Kanapki też mają swoje

    Za robotę "na gotowo" (wełna, stelarz, płyta, szpachla, malowanie) chcą 55zł / metr? Co sądzicie o tej cenie?

    Z góry dziękuję za porady.
    Ostatnio edytowane przez mihow ; 10-03-2012 o 19:45
    Nareszcie na swoim

  2. #2
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Otwórz kosztorys dołączony do projektu adaptacji poddasza - porównaj cenę i będziesz wiedzieć czy cena jest "ok".

    ps. z załączonych fotografii widać że podasze nie ma wymaganej dla pomieszczeń użytkowych w PL wysokości 2,5 m...

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze to za gruba wełna!
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78 Zobacz post
    Po pierwsze to za gruba wełna!
    Jeżeli jesteś w stanie doradzić jaka to powinna być grubość to napisz proszę...
    Nareszcie na swoim

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    ...ps. z załączonych fotografii widać że podasze nie ma wymaganej dla pomieszczeń użytkowych w PL wysokości 2,5 m...
    To co - jeżeli pomieszczenie nie ma 2,5m wysokości to już na strychu nie można sobie zrobić pomieszczenia gospodarczego?
    Nareszcie na swoim

  6. #6
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihow Zobacz post
    To co - jeżeli pomieszczenie nie ma 2,5m wysokości to już na strychu nie można sobie zrobić pomieszczenia gospodarczego?
    "sypialnia dla gości oraz mój gabinet" to pomieszczenia gospodarcze?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    "sypialnia dla gości oraz mój gabinet" to pomieszczenia gospodarcze?
    OK - mniejsza o terminologię...

    Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania?
    Nareszcie na swoim

  8. #8

    Domyślnie

    masz deskowanie i papę na dachu więc musisz wentylować przestrzeń pomiędzy wełną a deskami a minimum to 3cm.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78 Zobacz post
    masz deskowanie i papę na dachu więc musisz wentylować przestrzeń pomiędzy wełną a deskami a minimum to 3cm.
    OK - wiem o tym. Ale jakie w takim razie moge dac grubosci welny? 15 + 5 czy 12 + 5?
    Nareszcie na swoim

  10. #10

    Domyślnie

    12+5
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78 Zobacz post
    12+5
    Dzięki. A nie będzie za mało? Dlaczego nie moge dać 15 + 5 i wyjechać z wełną 3cm nad krokiew? Wtedy między krokwią i welną bedzie 3 cm przestrzeni, ale to chyba nie przeszkadza? Czy welna musi przylegac do krokwi?
    Nareszcie na swoim

  12. #12

    Domyślnie

    Skoro zadajesz takie pytania to dam Ci dobrą radę nie rób tego sam.
    wejdz na stronę np. rockwool'a i zobacz jak to sie powinno robić!
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Witam
    Rzeczywiście jak napisał Pawel78 konieczne jest zastosowanie szczeliny wentylowanej grubości 3-6cm pomiędzy deskami a warstwą wełny pomiędzy krokwiami. Dlatego jako warstwę pomiędzy krokwiami zalecam zastosowanie wełny grubości ok. 12 cm. Niestety łączna grubość izolacji 17cm nie pozwoli na uzyskanie odpowiedniego komfortu cieplnego na poddaszu. My zalecamy, aby łączna grubość izolacji wynosiła w przypadku zastosowania produktów TOPROCK wraz z SUPERROCK’iem ok. 27cm. Wówczas uzyskasz współczynnik przenikania ciepła na poziomie ok. 0,15 W/m2K co zaliczane jest wg standardu Rockwool do przegrody typu energooszczędnego.

    Zakładając że posiadasz rozstaw krokwi co ok. 80cm przy zastosowaniu grubości 17cm otrzymujesz współczynnik przenikania na poziomie ok. 0,23 W/m2K co spełnia wymagania warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki aczkolwiek trzeba liczyć się że pewna ilość ciepła będzie przenikała co zwiększy koszty ogrzewania budynku. Dlatego zalecane jest zastosowanie większych grubości aby w przyszłości zmniejszyć koszty ogrzewania.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony