dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martamly

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-595
    Posty
    4

    Domyślnie Prośba o pomoc w aranżacji łazienki i toalety

    Witam,

    wkrótce rozpoczynamy remont łazienki w naszym nowym mieszkanku, jest to nasz pierwszy remont i nie wiemy jak sie do niego zabrać... Nie mamy żadnego pomysłu na aranżację łazienki i toalety. Chcielibyśmy pozostać przy układzie wyposażenia takim jak na rysunkach, chyba, że zaproponujecie nam lepsze rozwiązanie. Przede wszystkim mamy problem z doborem płytek oraz oświetlenia. Zastanawiamy się nad kolekcją: do łazienki Meisha (PARADYŻ) i toalety: Stella (POLCOLORIT). Dołączamy rzut wymiarów łazienki. Bardzo prosimy o waszą pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut lazienki.jpg
Wyświetleń:	762
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	105720

  2. #2

    Domyślnie

    A dlaczego pralka w wc? Przecież do łazienki sie spokojnie zmieści. W wc przydałaby sie umywalka zamiast pralki.
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 11-03-2012 o 15:55

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martamly

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-595
    Posty
    4

    Domyślnie

    nie zależy nam na umywalce w WC, za to bardzo chcemy mieć przestronną łazienkę (na tyle, na ile to możliwe przy 4m2 ). Toaleta jest dość duża i chcemy przestrzeń obok planowanej pralki przeznaczyć na zabudowę, w której znajdzie się miejsce na brudną bieliznę i środki chemiczne.

  4. #4

    Domyślnie

    Jesli chodzi o łazienkę, to wymiarami przypomina ona moja dolną łazienkę.
    Poprawiłam troszkę swój projekt i wyszło coś takiego - może ci sie spodoba, mimo ze zamieniłam prysznic z umywalką

    W tym słupku od strony umywalki planuje schowac szuflady, ewentualnie zrobic półeczki na koszyczki, tak zeby wykorzystać maksymalnie to miejsce

    Jesli spodoba ci sie sam pomysł z ustawieniem sprzetów moge pokombinowac z proponowanymi przez ciebie płytkami.
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 11-03-2012 o 16:58

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martamly

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-595
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł, do tej pory nie rozważaliśmy takiej opcji. Jednak w takim układzie prysznic musiałby mieć około 1,5 m szerokości a to chyba trochę za dużo. Z kolei Gdyby dać krótszy prysznic zrobi się szpara pomiędzy ścianą a jego krawędzią

  6. #6

    Domyślnie

    Ten na wizualizacji ma dokładnie 150 cm. Może i sporo, ale z drugiej strony .... czemu nie? Na pewno bedzie bardzo komfortowo, a łazienka chyba nie straci na funcjonalności. Zerknij do mojego wątku (link w podpisie) - bodajże na stronie 8 i wcześniej troche o tym dyskutowałam z Aantenką. W pierwszej wersji w mojej łazience też miał być kwadratowy prysznic
    Oczywiście ja dałabym inne drzwi niż na wizualizacji (te troche przytłaczają pomieszczenie). Te które ja planuje nie bedą miec tyle "ram" wokół - beda wtedy dużo lżejsze i łazienka bedzie sie wydawała przestronniejsza.

    Twoj pomysł rozrysowałam, ale mnie nie lezy. Troche robi się ciasno miedzy umywalką i prysznicem. Jak położe dzieciaki spac to wrzuce ci wizualke i sama ocenisz.

    Oczywiście ten "moj" nie jest jedyny - mam jeszcze jeden pomysł na ustawienie prysznica - tylko musze sprawdzic go jak bedzie wyglądał. POmyslałam o wykorzystaniu tej wnęki ...
    Reszta za ok 1 godzinkę
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 11-03-2012 o 18:45

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moze po prostu połączcie te dwa pomieszczenia w jedno duże?

  8. #8

    Domyślnie

    Nie bawiłam się na razie w kolorowanie ścian i układanie na nich płytek
    Wersja I - Twoja propozycja (umywalka ma głebokosc tylko 38 cm, prysznic 90x90 - zobacz jak robi sie tam ciasno)


  9. #9

    Domyślnie

    Wersja II - jesli udałoby sie zrobic kabine bez brodzikową to można byłoby pomyśleć nad czyms takim:



    Zreszta nawet jesli miałby byc brodzik to w tej wnęce 71x26 cm można zrobic np półki na kosmentyki, siedzicko etc
    Wersja o tyle korzystniejsza, ze prysznic jest bardziej komfortowy i przy umywalce (umywalkach) jest więcej miejsca - różnica ok 20 cm przy tej samej głębokości umywallki
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 11-03-2012 o 21:56

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martamly

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-595
    Posty
    4

    Domyślnie

    Myślałam nad tym, żeby brodzik był półokrągły, to też dałoby więcej przestrzeni pomiędzy kabiną a umywalką. I zastanawia mnie jak rozwiązać brodzik przy aranżacji Szocika w tej nieszczęsnej wnęce 70cm? musiałby to być prysznic bez brodzika, z odpływem w kafelkach tak? nie wiem czy mieszkając w bloku nie będę zalewać sąsiadów przy takim rozwiązaniu

    Zaintrygowała mnie również propozycja połączenia dwóch łazienek. Myślę, że mogłaby to być dobra koncepcja, ale chciałabym wtedy wygospodarować tam miejsce i na prysznic i na wannę. Widzicie taką możliwość?

  11. #11

    Domyślnie

    Zaintrygowała mnie również propozycja połączenia dwóch łazienek. Myślę, że mogłaby to być dobra koncepcja, ale chciałabym wtedy wygospodarować tam miejsce i na prysznic i na wannę. Widzicie taką możliwość?
    Możliwość zawsze jakaś jest Pytanie tylko, czy będzie to miało wizualnie ręce i nogi. Może być ciężko sensownie rozplanować wszystkie sprzety, bo nawet po połączeniu łazienka będzie b. wąska - 175cm i nieregularna.
    Jeśli można zrobić większą demolkę i np. poszerzyć łazienkę albo przynajmniej zrobić z niej prostokąt, to można powalczyć.
    Zajrzyj do wątku forumowiczki tesi http://forum.muratordom.pl/showthrea...highlight=tesi
    jej łazienka ma 3,20 m x 2m a więc jest szersza niż Twoja i to na całej długości i jakie pojawiły się tam propozycje.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  12. #12

    Domyślnie

    za to bardzo chcemy mieć przestronną łazienkę (na tyle, na ile to możliwe przy 4m2 ).
    Ja akurat bardzo często zachęcam do wanny z parawanem zamiast prysznica, zwłaszcza, jesli jest to mieszkanie w bloku z jedną łazienką główną i toaletą, w którym na wannę jest miejsce. Kwestia optycznej przestronności zależy również od płytek i mebli, ale moim zdaniem pod względem wizualnym u Ciebie akurat wanna wypadłaby lepiej.

    Dla osób o zdrowych nogach i kregosłupie korzystanie z wanny jako z prysznica jest moim zdaniem równie wygodne co korzystanie z prysznica, a masz dodatkowo komfort wanny, jeśli zajdzie taka potrzeba. A ludzie się zmieniają i potrzeby się zmieniają. Tak więc jeśli teraz nie korzystasz z wanny, to nie znaczy że za 2 lata nie będziesz marzyła o kąpielach z pianką. Wanna może okazać się argumentem pod kątem ewentualnych przyszłych nabywców takowego jeśli będzie to rodzina z dziećmi.

    Poza tym akurat w Twoim przypadku wanna moim zdaniem ładnie pozwala zagospodarować przestrzeń zarówno łazienki, jak i WC.


    nie zależy nam na umywalce w WC
    Oczywiście macie prawo do takiej decyzji. Kwestie higieniczne są równie indywidualne, jak gusta, choć przyznaję, że pierwszy raz spotykam się ze współcześnie planowaną łazienką, gdzie na umywalkę jest miejsce a gdzie właściciele z niej świadomie rezygnują (są umywalki mini i nano, narożne itd.)
    Skoro to Wasze łazienki to zrobicie jak Wam pasuje, natomiast ja patrząc z perspketywy potencjalnych gości jednak chciałam pokazać Wam, że można wszystko zmieścić i jeszcze zrobić umywalkę w WC (zwłaszcza że dla mnie osobiście WC bez umywalki to ten sam etap projektowania mieszkań co wspólne łazienki na kilka mieszkań na piętrze).

    Poniżej rzut z góry na dwa pomieszczenia.
    Oczyiwście wymiary są orientacyjne, zwłaszcza w WC trzeba by wszystko dokłądnie powymierzać.


    W łazience pralka została ukryta pod blatem w szafce do ziemi. Pod umywalką jest miejsce do przechowywania. Zmieścisz tam nawet pralkę 60cm stndardową .We wnęce można zrobić płytką szafkę na 26cm zamykaną w kolorze zabudowy do sufitu, albo zrobić małą wnęczkę otwartą a nad nią szafkę zamkniętą do sufitu itd. itp.

    Dużo na temat parawanów było w wątku forumowiczki channel8 do którego odsyłam.

    W WC szafki zaplanowane są na całej szerokości łazienki nad geberitem.
    Mogą one wyglądać np. tak:



    Można dać również zabudowę szafkową zarówno nad geberitem jak i z boku - tutaj fotki JAKO INSPIRACJA (czywiście zabudowa płytka, ok. 20cm, żeby się jeszcze otwierała)

    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 13-03-2012 o 09:53
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  13. #13

    Domyślnie

    Ja zgadzam sie w 100% z Aantenko jesli chodzi o kwestię umywalki w wc - wy jak najbardziej wskoczycie dołazienki aby umyc ręce, ale Wasi goście? Mogą rzecz jasna - tylko po co skoro jest miejsce.
    Co do wykorzystania wneki - podobną wnękę mają moi znajomi. U nich zrobione jest taki podest/siedzisko ktory wykorzystuja zazwyczaj do poustawiania kosmetyków. Z brodzikiem nie kombinowali - dali zwykły Mogę ci to zwizualizowac jak chcesz.
    Jest to o tyle wygodne ze na wysokości >80 cm od podłoża - czyli tu gdzie potrzebujesz najwięcej miejsca (bo rekami machasz najbardziej) masz sporo więcej przestrzeni.
    W mojej wersji II równiez zmieści się w sposób wygodny pralka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony