dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BlueCactus
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Renowacja belek na poddaszu

    Witam, zaczynamy remont poddasza i już na samym początku pojawił się problem - co zrobić z drewnianymi belkami??? Ekipa budowlana doradza obudować/zabudować wszystko płytami k-g. Mi ten pomysł nie podoba się, chcę miec drewno na poddaszu a nie same płyty. Niestety belki mają po kilkadziesiąt lat i nie grzeszą urodą. Co z nimi zrobić? Czy próbować wyszlifować je, załatać, pomalować, czy rzeczywiście rozsądniej będzie zabudować je???
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0149.jpg
Wyświetleń:	2711
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	105722   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0150.jpg
Wyświetleń:	1752
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	105723   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0151.jpg
Wyświetleń:	1544
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	105724   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0148.jpg
Wyświetleń:	1417
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	105725  

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!
    Nie zasłaniaj ich, cały urok w takich belkach!
    Proponowałabym wyszlifować, żeby drzazg nie było i posmarować woskiem do drewna i będą śliczne.
    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BlueCactus
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Również przychylam się do pozostawienia ich, taki był początkowy zamysł. Jednak opinia naszego szefa budowy (obudować, obudować, obudować! i to o zgrozo płyta k-g) zasiała ziarenka niepewności. W końcu to on jest fachowcem, a ja tyko babą ceniącą stare drewno Może spróbuję na jednej belce, jeżeli w miarę uda się ją doprowadzić do "ładu", to zdecydujemy się na renowację.

  4. #4

    Domyślnie

    No dokładnie
    Teście tylko woskiem smarowali, bo mieli to szczęście, że belki były równiutkie i wyglądają teraz bosko!! Ale polecam wątek Kubel30, ta to się nad belkami naznęcała
    A z fachowcami taki jest Myślą, że to co "baba" mówi nic nie warte i że pozjadali wszystkie rozumy
    Może pokażesz jakieś plany poddasza, inspiracje, pomysły na nie Chętnie popatrzę

  5. #5

    Domyślnie

    Też jestem za pozostawieniem belek

  6. #6

    Domyślnie

    Łatwiej jest zabudować, niż zrobić tak żeby postawić płyty KGKa miedzy belkami, ponieważ trzeba kombinować z wycinaniem i z cięciem stelaży oraz płyt..
    Poproś swojego fachowca o Trochę inwencji, poszperaj na forum jak sobie ludzie poradzili z belkami i płytami kgk, widziałem gdzieś na forum ładnie wkomponowane właśnie w takie płyty, jak znajdę to dokleję.

    Belki spróbuj oczyszczać gorącą woda z szarym mydłem i szorować gąbką, jeśli to nie pomoże szlifierka i delikatnie żeby nie zniszczyć, niektóre szlifierki mają poważną moc, poza tym musisz wiedzieć ze szlifowanie belek to masa pyłu, który wszędzie będzie osiadał. Zakup sobie maseczkę, ale taką lepszą, i okulary ochronne.

    Patrząc na te belki.. już wydają się ładne, prawda ? A jak będą wyglądały oczyszczone i zakonserwowane ? Lakieru bym nie używał, zostawiłbym surowe szorstkie, przynajmniej ja nie lubię błyszczących się belek.
    Belki można ładnie wyeksponować, tylko trzeba to robić z głową i nie na tzw. "odpiernicz"

    Pozdrawiam

    Marcin

    ps. oto zdjęcia Macieja z forum, jedna z najpiękniejszych galerii jakie widziałem, jeśli chodzi o wykończenie wnętrz..



    Więcej tutaj
    http://forum.muratordom.pl/album.php...chmentid=14796
    Ostatnio edytowane przez m4rsh4ll ; 11-03-2012 o 20:51

  7. #7

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BlueCactus
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za porady i zdjęcia! Warto powalczyć o takie efekty Na poddaszu stawiamy na dużą przestrzeń, chcemy miec dużo drewna, na ścianach cegły...trochę taki klimat loftowy. Po podłodze mamy 110 m2 i i połowa tej powierzchni będzie otwarta, dlatego nie bardzo wyobrażam sobie obudowanie belek

  9. #9

    Domyślnie

    No i o to chodzi tak 3maj i nie dawaj się fachowcom
    W razie czego zapraszam do siebie, może coś podpatrzysz

  10. #10

    Domyślnie

    Witam belki niezle wyglada tez malowane lakierobejca typu DELTA.To taki lakier ,ale bardzo gesty o konsytencji towotu ,wiec nie kapie przy malowaniu ,ani nie wsiaka w plyty k-g.Robilem nim juz 2 strychy i moge polecic.Pzdr
    Regulamin forum

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BlueCactus
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    To zapisuję sobie producenta i poszukam w sklepach internetowych, pewnie na taką ilośc drewna to będzie trzeba kupić sporo takiej lakierobejcy. Dziękuję!

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BlueCactus
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie - czego najlepiej użyć do szlifowania tych belek? Zwykły papier ścierny - ręce odpadną i zajmie to strasznie dużo czasu. Użyć zwykłej tarczy na wiertarkę, czy np pokusić się o zakup jakiegoś urządzenia (np. http://sklep.internetowy.trops.pl/in...emart&Itemid=3 )?
    Ostatnio edytowane przez BlueCactus ; 14-03-2012 o 09:07

  13. #13

    Domyślnie

    Witam sloje drewna ladnie wychodz pod szczotka ,mona robic recznie ,ale dosc dlugo to trwa albo szczotke zalozyc na wiertke ,idzie duzo szybciej ,ale bardzo sie kurzy.Delte mozesz kupic w specjalistycznych sklepach chemicznych ,nie jest tania ,ale biorac pod uwage wydajnosc to warto ja kupic ,poza tym bardzo ladnie nia wychodza laczenia plut k-g z drewnem .Pzdr
    Regulamin forum

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BlueCactus
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A możecie polecić inną sprawdzoną lakierobejcę? Delty nie mogę dostać w żadnym sklepie.

  15. #15

    Domyślnie

    My użyliśmy szczotki drucianej na wiertarce. Potem pomalowaliśmyto LAZURĄ OHRONNĄ 3V3. Jeśli chcecie zostawić belki to pomalujcie je i zabezpieczcie przed pobrudzeniem przy szpachlowaniu itp. My tego nie zrobiliśmy i trochę musiałam szlifować te zabrudzenia i podmalowywać lazurą i to ostrożnie bo ten preparat bardzo farbuje. Część belek musieliśmy obudować i lazura na tych nowszych drewnianych elementach jest jaśniejsza (malowaliśmy dwukrotnie).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1773
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	107615  
    POLSKA WIEŚ!

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BlueCactus
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za wszytskie rady! Belki są już po wstępnym "wyczyszczeniu". Mąż potraktował je strugiem elektrycznym, później dopieszczał papierem ściernym. Szczeliny uzupełnilismy masą szpachlową do drewna i jak wyschnie malujemy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0069.jpg
Wyświetleń:	2098
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	107958  
    Ostatnio edytowane przez BlueCactus ; 26-03-2012 o 06:45

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał BlueCactus Zobacz post
    Witam, zaczynamy remont poddasza i już na samym początku pojawił się problem - co zrobić z drewnianymi belkami??? Ekipa budowlana doradza obudować/zabudować wszystko płytami k-g. Mi ten pomysł nie podoba się, chcę miec drewno na poddaszu a nie same płyty. Niestety belki mają po kilkadziesiąt lat i nie grzeszą urodą. Co z nimi zrobić? Czy próbować wyszlifować je, załatać, pomalować, czy rzeczywiście rozsądniej będzie zabudować je???
    Ja na poddaszu mam płyty gipsowo-włóknowe z firmy l. Płyty są lekkie, bardzo niska waga konstrukcji, a przy tym jest to sztywne, aha i jeszcze są dzwiękoszczelne. Przed montażem miałem wilgoć w pomieszczeniu teraz nie ma tego problemu. Ze szwagrem zakładaliśmy, dosyć prosto się to robi, ale my pracujemy w budowlance
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-05-2018 o 07:12 Powód: Lokowanie produktów.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bernard123

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    00-811
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cały urok i ozdoba w takich belkach, dodatkowo jak widać że jest to wiekowe drewno to tym bardziej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony