dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kisiek

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    91-350
    Posty
    1

    Domyślnie Czy piwnica musi być zabezpieczona drenażem ?

    Witam forumowiczów.
    Dowiedziałem się ,że nie mogę zrobić drenażu ponieważ nie mam co zrobić z woda . Działka mała 500m 2, kanalizacji deszczowej brak.
    Piwnica w całości jest pod ziemia wysokość 2,5 m dom wymiary 14,5 * 7,5 ściany beton wodoszczelny + maty betoniczne ( czy jakoś tak) . Wody gruntowe na 3m , do 1,5m piaski sredniozagęszczone , poniżej glina. Dokumentacja geotechniczna zakłada drenaz , architekt twierdzi,że beton+maty wystarcza .Znajomy poleca podpięcie sie do kanalizacji ściekowej aby odprowadzić z rynien deszczówkę ja myślę o wkopaniu zbiornika 1000 l, nadmiar będzie przelewał sie do kanalizacji ściekowej. Co sądzicie czy drenaż musi być ? Czy rozwiązanie z deszczówką jest ok.

  2. #2

    Domyślnie

    Za wpięcie się w kan. sanitarną znajomy za Ciebie wpłaci karę? Drenaż można zrobić razem ze sztuczną retencją.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico Zobacz post
    Za wpięcie się w kan. sanitarną znajomy za Ciebie wpłaci karę? Drenaż można zrobić razem ze sztuczną retencją.
    Dokładnie. Nie wpinaj sie do ścieków. Bo zabulisz wysoką kare. O tym że wyladujesz na czarnej liście nie musze wspoimnać...........

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony