dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1766

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Pytanie z forum:

    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    --------------------------------------------------------------------------------
    Zarejestrowany: Mar 2007Posty: 47

    No hej.Mam domek wybudowany z suporeksu 24cm,ocieplony 12cm styropianem,niepodpiwniczony,w posadzce 12 styropian,okna plastikowe czterokomorowe,strop drewniany ocieplony 20cm wełna.Moze mi ktos poradzi.Za instalke, projekt, butle itp.mam zaplacić złotówke,a za dzierżawe zbiornika mam zwolnienie na rok ,a potem 23zl na miesiąc.Koszt zabrania to 3800zł i żeby sie zwolnić musze zużyć 15000 litrów.Rozliczenia miesieczne wedlug zainstalowanego licznika,upust na trwanie umowy 6gr na litrze i upust przez pierwszy rok 30gr.Z chwilą rezygnacji ,a nie wywiązania sie z 15000litrów oplata proporcjonalna do ilości zużytej.Co o tym sądzicie.Warto?


    Odpowiedź:
    Typowa oferta koncernu.
    Po kolei. Większość przyszłych użytkowników daje się skusić zerowymi kosztami instalacji i rabatem za gaz w pierwszym roku, a rzeczywisty koszt tkwi w cenie gazu w całym okresie trwania umowy.
    Przy podanych parametrach domu można oszacować zużycie propanu na poziomie 1 500 - 1 700 litrów, czyli w rzeczywistości umowa podpisywana jest na 7 - 10 lat. Wczesniejsze zerwanie umowy to wysokie koszty deinstalacji.
    Brakuje informacji od jakiej ceny udzielany jest rabat i czy dotyczy cen netto, czy brutto. Najczęściej od cen umieszczonych tutaj: http://www.cenapropanu.pl/ .
    Teraz pozostaje już tylko kalkulator.
    Na dzisiaj cena rynkowa wynosi 1,85 zł/l netto, latem 2011 - ok. 1,45zł/l netto.
    Jak by nie liczyć przy umowie na 15 000 litrów i różnicą pomiędzy ceną po upustach a ceną rynkową wynoszącą 1,5 zł/litrze koszt ogrzewania będzie wyższy o ponad 22 000zł w porównaniu do własnego zbiornika. Rocznie przy szacowanym zużyciu 1 500 litrów x 1,5 zł/litr to 2 250 zł !!!
    Do tego dochodzi dzierżawa
    23 zł/m-c czyli 276 zł rocznie, przy opłacie na rzecz UDT 150 zł
    Pewnie jeszcze jest opłata za telemetrię kilka zł miesięcznie.
    I na koniec własny zbiornik w każdej chwili można sprzedać odzyskujac 2-3 000 zł, a nie dopłacić do zabrania zbiornika jak w przypadku złożonej oferty.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 03-04-2013 o 12:21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony