dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 89
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1766
  1. #181
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar franelka1
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    305
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi

  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie promocja

    Aktualna cena propanu:

    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    2,03 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów,

    Wybrane powiaty województwa mazowieckiego.

    1,97 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów

    2,03 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 500 litrów.

    Cena niższa od ubiegłorocznej /marzec 2013/ o 35 gr czyli o 15%.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Informacja dla dzierżawiących zbiorniki na propan i rozliczających się w telemetrii /w m3/

    Dla porównania z ceną aktualnie płaconą u dzierżawcy.

    1 litr a 1,97 zł/litr brutto = 7,62 zł/m3 brutto

  4. #184
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Annis

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Kod pocztowy
    39-310
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    1. Przewód gazowy zbiornik - kotłownia nie musi być wprowadzony bezpośrednio do kotłowni /może przechodzić przez inne pomieszczenia/. Można poprowadzić przez garaż. Przewód gazowy przez garaż prowadzimy przewodem w stali. Garaż powinien posiadać wentylacje grawitacyjną, czyli spełniać warunki wentylacji dla tych pomieszczeń.
    2. Kotłownia na propan musi spełniać ogólne warunki dla kotłowni + kratka wentylacyjna na poziomie podłogi lub w podłodze o pow. min. 100 cm2 z odprowadzeniem na zewnątrz poniżej poziomu podłogi kotłowni.

    Pozdr.
    Witam,
    Czy możecie wyjaśnić, jak zrobić to wyprowadzenie, aby mi nie wiało do kotłowni i dom nie tracił na parametrach energooszczędności?
    Rozważam propan, ale ta kratka mnie niepokoi.

  5. #185
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Możliwe rozwiązania.
    Możesz kanałowi nadać kształt Z lub U co powinno ograniczyć nawiew przy np. silnym wietrze; wylot na zewnątrz przesłonić np. grzybkiem. Przepisy nic nie mówią o przebiegu /kształcie/ dolnego odprowadzenia, poza warunkiem, że podłoga kotłowni i wylot odprowadzenia muszą być zlokalizowane powyżej powierzchni gruntu.
    Z uwagi na wymogi dot. wentylacji kotłowni zjawisko grawitacyjnej wymiany powietrza i tak będzie zachodziło niezależnie od rodzaju kotła.
    Przy kotle na gaz ziemny otwór wentylacji nawiewnej będziesz miał pow. 30 cm nad podłogą, a nie na jej poziomie lub doprowadzisz powietrze z pomieszczeń poprzez otwór w drzwiach do kotłowni i ... też będzie wiało.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 24-03-2014 o 22:49 Powód: litrówka

  6. #186
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Aktualna cena propanu

    Województwo mazowieckie i łódzkie.


    1,78 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów,


    Wybrane powiaty województwa mazowieckiego – Żyrardów, Skierniewice, Nadarzyn, Grodzisk Maz.


    1,72 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów

    Cena niższa od ubiegłorocznej /marzec 2013/ o 60 gr, czyli o 26%.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Informacja dla dzierżawiących zbiorniki na propan i rozliczających się w telemetrii /w m3/

    Sprawdź ceny - prawdopodobnie płacisz ok. 2 razy drożej.

    1 litr a 1,78 zł/litr = 6,89 zł/m3 brutto
    1 litr a 1,72 zł/litr = 6,66 zł/m3 brutto

  8. #188
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=Greengaz;6424563]
    Aktualna cena propanu

    Województwo mazowieckie i łódzkie.


    1,78 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów,


    Wybrane powiaty województwa mazowieckiego – Żyrardów, Skierniewice, Nadarzyn, Grodzisk Maz.


    1,72 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów

    Cena niższa od ubiegłorocznej /marzec 2013/ o 60 gr, czyli o 26%.

    Tylko się cieszyć. Ciekawe, czy w czerwcu padnie granica 1,60 brutto? Oby dolar taniał.
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  9. #189
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radiowiec Zobacz post

    Tylko się cieszyć. Ciekawe, czy w czerwcu padnie granica 1,60 brutto? Oby dolar taniał.
    Fakt faktem, takiej ceny w marcu nie było od ładnych kilku lat.

    Jest w tym trochę loterii. Grający w Totolotka lub na giełdzie powinni być usatysfakcjonowani .

    Przy 1,60 zł/litr ogrzewanie propanem byłoby tańsze, i to o kilka procent, niż gazem ziemnym.

  10. #190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Greengaz, możesz podzielić się doświadczeniem i praktyką stosowaną przez firmy z Twojej branży?

    Obok pobudował się sąsiad, który również postawił na grzanie propanem z własnego zbiornika. Umówiliśmy się, że kupimy gaz w jednym terminie w czerwcu. Ma zupełnie pusty zbiornik, więc zatankuje w granicach 2400 litrów. Ja będę potrzebował pewnie 2100. Razem - 4500.

    Powiedz, jak daleko mogę się posunąć w negocjacjach przy tej ilości gazu? Wiadomo, że największym kosztem dla firm jest dojazd. Chciałbym zatem wykorzystać fakt istnienia dwóch zbiorników obok siebie. Przy tej ilości mogę np. od razu zawołać rabatu 5-10 groszy na litrze?

    Pozdrowienia
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  11. #191
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Każda "grupa zakupowa" poprawia pozycję negocjacyjną. Myślę, że przy tych ilościach go urwania jest ze 3 - 5 groszy.

  12. #192
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m.p66

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich proszę o pomoc kupiłem dom w którym było ogrzewanie lpg mieszkam tu już pół roku i dopiero dziś zadzwonił pan z Bałtyk gaz bym podpisał umowę umówiliśmy się na poniedziałek
    nie bardzo jestem zainteresowany ponieważ słyszałem same złe opinie
    zaznaczam że ogrzewam dom kominkiem a na zimę co więc lpg potrzebny jest tylko do gotowania chciałbym nie podpisywać żadnej umowy by nie być uwiązany -czy nie będę miał problemów ? i kto usunie mi ten zbiornik z przed domu ? (do gotowania podłączę małe butle mam ich 4 szt)
    proszę o pomoc

  13. #193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Nie podpisuj żadnej umowy z tymi naciągaczami. Tylko na to czekają. Kupuj propan na wolnym rynku.

  14. #194
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    m.p66
    1. Co masz napisane w umowie kupna domu i na kogo jest zawarta?
    2. Jeśli zakup od dewelopera i przeniesienie umowy na Ciebie to masz dwa wyjścia
    - podpisać nową umowę płakać i płacić,
    - wypowiedzieć umowę wówczas Bałtykgaz obciąży Ciebie kosztami demontażu.
    3. Jeśli dom kupiłeś na wolnym rynku, a w umowie kupna poprzedni właściciel nie w przeniósł umowy na dzierżawę zbiornika na Ciebie, wówczas Bałtykgaz obciąży kosztami demontażu poprzedniego właściciela.
    Jeśli w jednym lub drugim przypadku umowa została przeniesiona na Ciebie to przy mały zużyciu propanu, za 1 - 2 lata i tak Bałtykgaz wypowie umowę obciążając kosztami Ciebie.
    Koszty CO i CWU przy własnym zbiorniku powinny być zbliżone do kosztów z wykorzystaniem gazu ziemnego.
    Musisz też sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zadowolony jesteś z przyjętego rozwiązania, czyli kotłowni w salonie? Co będzie gdy zima będzie z mrozami - 15 st. przez miesiąc i jak będzie wyglądał salon po 2 - 3 latach ciągłego palenia w kominku. Co z CWU?
    Najlepiej zadzwoń.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  15. #195

    Domyślnie

    Witam,

    Dziś rozmawiałem z przedstawicielem Bałtyk gazu. Przy dzierżawie samego zbiornika, (instalacja zewn z projektem kosztuje 4200 pln brutto) umowa na czas NIEOKREŚLONY z 3 miesięcznym wypowiedzeniem. W przypadku wypowiedzenia koszt transportu zbiornika do najbliższej bazy baltyk gazu 3zl/km zapisane w umowie. Cena gazu stała wg notowania e-petrol+600 pln marzy dla BG zapisana w umowie. W tym momencie wychodzi 2,25 brutto/litr. Po zakupie 12.000 litrów możliwość wykupienia butli za 900pln netto. Dzierżawa stała przez cały okres umowy 327 pln brutto/rok. Zmienia się na lepsze czy też Wasze wyliczenia są naciągane? Przy różnicy w cenie gazu 0,49 gr/l kupno już nie wydaje się takim dobrym pomysłem. Koszt instalacji zewn z butlą nadziemną własną - w moim przypadku 10.000 PLN brutto. Koszt butli dzierżawionej - 4200 instalacja+12000l*0,50gr+1100(pozniejszy wykup butli+2000 dzierżawa butli na 6 lat=13200PLN. W sytuacji w której nie trzeba od razu wykładać całej gotówki to wygląda to na naprawdę dobrą ofertę. Różnica rzędu 3200 PLN zwróci się w odsetkach kredytu który musiałbym wziąć na zakup butli własnej) W poniedziałek mam dostać wzór umowy do przeczytania, ale jak nie będzie żadnych niejasnych zapisów to się chyba zdecyduje.
    Ostatnio edytowane przez skit_an_83 ; 09-05-2014 o 20:36

  16. #196
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    1. Cenę 2,25 zł/litr brutto podał Ci handlowiec Bałtykgaz? Możesz podać link do sprawdzania aktualnej ceny?
    2. Gdybyś niechcący chciał zatankować zimą różnica przekroczy 1,2 zł/litrze.
    3. Wykup zbiornika 900 zł netto = 1 107 zł brutto.
    4. 600 zł marży oznacza 5 gr doliczanie do ceny każdego litra wg. e-petrol?
    5. Czy w umowie jest klauzula o minimalnym rocznym zużyciu gazu, czyli co się dzieje jeżeli zużycie masz mniejsze niż 2 000 litrów/rok?
    6. Nie wiesz jakie będziesz miał zużycie, więc przelicz wszystko dla okresu 5 i 4 lata i wówczas również uwzględnij kredyt.
    7. Co wchodzi i co nie wchodzi w zakres opłaty za dzierżawę?
    8. I na koniec szczegół. W razie wcześniejszego wypowiedzenia transport 3 zł/km - netto czy brutto, liczone w jedną czy w obie strony i jak daleko jest najbliższa baza.

    Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania chętnie służę.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 09-05-2014 o 22:04 Powód: modyfikacja pkt.1

  17. #197

    Domyślnie

    1. W ofernie mam taki zapis:

    Cena netto 1 litra dostarczonego przez BAŁTYKGAZ gazu propan wyliczana będzie na podstawie notowań niezależnego serwisu E-PETROL na podstawie notowań zawartych w tabeli „Propan hurt na granicy wschodniej RP” publikowanych w branżowym serwisie internetowym www.e-petrol.pl według wzoru: ((Pavg x 0,535) + 600 zł) / 1000. Wyliczenia oparte na wyżej wymienionej formule dotyczą ceny netto jednego litra gazu propan.

    Aktualna cena Pavg = 2335 zł netto, co daje nam 2,27 zł brutto/litr gazu propan.

    Czyli nie cena detaliczna jak podajesz tylko hurtowa za tone. Przeliczałem, wyliczenie się zgadza, chyba ze cena z e-petrol są z kosmosu. Ale chyba by mi fałszywych danych w pisemnej ofercie nie podawali....

    2) Średnia cena w e-petrol w zimie tez jest średnia- CLUE polega na tym że ceny nie ustala dostawca, tylko wyliczana jest na podstawie danych z niezaleznego żródła i to cen hurtowych na wschodniej granicy.

    3) Dlatego w wyliczeniu przyjąłem 1100....

    4)600 zł oznacza 600 zł marzy netto doliczne do każdego 1000 litrów w porównaniu do ceny hurtowej na e-petrol. Czyli 60 gr na litrze w porównaniu do sredniej ceny HURTOWEJ ,a to oznacza stałą marżę kwotową przez cały okres trwania umowy.

    5) Podobno nie ma klauzuli o minimalnym zuzyciu rocznym, ale umowy jako takiej jeszcze nie widzialem.

    6) Dla 4 lat koszt dzierżawy to 1280 a nie 1900 wiec roznica na niekorzysc dzierzawy vs zakup to juz tylko 2600. Mysle ze to prawie na jedno wyjdzie, ale kredytu jak mi się przestanie podobać nie wypowiem...A tu mogę w każdej chwili

    7) nie wiem co w chodzi w opłatę za dzierżawę. Ale przy zbiorniku własnym tez udt muszę płacić...

    To dobre pytanie. Dowiem się i dam znać.

    Wersja optymistyczna - w Łodzi - 24kmx2x3 pln*1.23=mniej niz 200PLn

    Wersja pesymistyczna - w Rumii(siedziba firmy) - 350kmx2x3PLNx1.23 = 2500PLN
    Ostatnio edytowane przez skit_an_83 ; 09-05-2014 o 22:18

  18. #198

    Domyślnie

    Co ciekawe proponowali tez zakup butli na własność z montażem projektem i instalacją w cenie 10500PLN, A przy używanej butli nawet 7500-8500PLN brutto
    Ostatnio edytowane przez skit_an_83 ; 09-05-2014 o 22:25

  19. #199
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    I jakie wrażenia po spotkaniu z handlowcem Bałtykgaz?

    Cena instalacji zbiornikowej /naziemny/ standard bez targowania.

  20. #200

    Domyślnie

    Handlowiec z DragonGazu jakoś nie raczył się ze mną spotkać....Obiecywał w piątek ze zadzwoni w poniedziałek. Trochę dziwne w dzisiejszych czasach....

    W Bałtyku podesłali umowę do przeczytania. W przeciwieństwie tego co mówił handlowiec nie ma stałej ceny za dzierżawę. Moga ja DOWOLNIE zmienić raz/180 dni. Handlowiec coś tam opowiadał o wyliczaniu podwyżki wg. jakiś wskaźników gusu, ale w umowie nic na razie nie ma. Napisałem maila w tej sprawie, ale jak się taki zapis nie pojawi to wracam do koncepcji butli własnej. Zobaczymy, będę informował na bieżąco.

Strona 10 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony