dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 89
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1766
  1. #361
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Sezon na tankowanie powoli dobiega końca

    Cena propanu od 8 lipca 2015


    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    1,55 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Wybrane powiaty województwa mazowieckiego – Żyrardów, Skierniewice, Nadarzyn, Grodzisk Maz., Sochaczew, Rawa Maz., Grójec, Łowicz

    1,50 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.


    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  2. #362
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Koziu

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bobrek
    Kod pocztowy
    32-661
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Chciałbym prosić Was o pomoc w weryfikacji moich wyliczeń - ciągle waham się między gazem ziemnym a propanem z butli.

    Chciałem zatem policzyć koszta związane z paliwem / jego dostawą.
    Zacząłem od sprowadzenia wszystkiego do wspólnej jednostki -> koszt 1kwh.
    Wychodzi mi:
    Dla gazu ziemnego (taryfa w-3):
    Zgodnie z ulotką jaką znalazłem: 130.26 gr (paliwo) + 38.42 gr (dystrybucja zmienna) / m3 -> 2.08 zł / m3 (w tym 23% vat). Wartość 1m3 gazu ziemnego -> 11.1 kwh zatem: 0.187 zł / kwh.
    Dla gazu propan:
    Przyjąłem 1.65 zł / litr i 6.5 kwh / litr (dane do jakich dotarłem były w przedziale 5.43 - 6.6, ale ta wartość graniczna 5.43 wystąpiła raz i mam wrażenie, że chodziło o jakieś domieszki, czego autor tam nie dopisał, najczęściej było to ok 6.6, biorę więc 6.5) co daje 0.254 zł / kwh.

    Koszt "dostawy" w przypadku gazu ziemnego (stała dystrybucyjna) to ~50zł / m -> 600 rocznie.
    W przypadku propanu: 150zł / rok za przegląd (są jeszcze jakieś koszta? Przegląd po X latach czy coś w ten deseń?)
    To daje 450 zł / rok. Przyjmując różnicę kwh między propanem a ziemnym 0.254 - 0.187 = 0.067 zł / kwh owe 450 zł wystarczy na pokrycie około 67 164 kwh różnicy. Szacując zapotrzebowanie na energię na poziomie góra 20 000 kwh / rok wychodzi mi, że propan będzie opłacalny do poziomu około 1.70 / l.

    Po ilu latach trzeba wymienić butlę? Jeśli po powiedzmy 30, i kosztuje ona 5500 to jednak trzeba doliczyć te 180 zł / rok. Jeśli po 20 to już 275.

    Na razie dobrze?

    Teraz koszta "inwestycyjne".

    Koszt przyłącza gazu ziemnego vs koszt przyłączenia gazu propan muszę jeszcze zebrać trochę danych aby lepiej policzyć. Ale na pierwszy rzut oka wygra propan (koszt przyłącza do działki gazu ziemnego - ponad 100m oszacowano mi na około 11 000, do tego od granicy około 40m instalacji wewnętrznej). W przypadku propanu muszę jeszcze zebrać oferty ewentualne ale ludzie piszą, że powinienem zamknąć się kwotą do 10 000 (prawda to?).

    Piec jak rozumiem nie będzie jakimś dodatkowym kosztem?
    Nie znalazłem też informacji na temat jakiś dodatkowych kosztów / elementów, o których trzeba pamiętać przy zasilaniu propanem.
    Możecie mnie uświadomić czy o czymś ważnym / błahym należy pamiętać a na co nie zwróciliście uwagi w trakcie budowy?
    Mogę poprowadzić z butli rury tak, żeby mieć dwa wejścia do domu? Jedno od strony kotłowni a drugie prosto do kuchni (te dwa pomieszczenia są po przeciwnych stronach budynku)?
    Gdzieś czytałem, że przy propanie musi być kratka wentylacyjna w kotłowni przy podłodze (propan cięży od powietrza jest). Czy to prawda? Czy taka kratka musiałaby być w kuchni?

    Raz jeszcze dziękuję za pomoc,
    Internet w dzisiejszych czasach jest niezwykle inspirujący ,
    Bartek

    PS. Nie mogę znaleźć nigdzie historycznych cen propanu dla osób posiadających własny zbiornik (nie licząc tego wątku - ale to nie mój region). Znacie takie miejsce? To samo dotyczy prognoz i historycznej ceny gazu ziemnego.
    Ostatnio edytowane przez Koziu ; 13-07-2015 o 09:29

  3. #363
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    archiwum cen propanu:
    (firma z Płocka)
    http://www.chemline.pl/archiwum-cen-gazu/

  4. #364
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nt. taryf PGNiG mam mgliste pojęcie.
    Wydaje mi się tylko, że koszt m3 należy rozpatrywać całościowo po roku rozliczeniowym. Część opłat stałych jest przypisana do zużycia "od - do", czyli ma wpływ na cenę m3 w zależności w którym zakresie przedziału będzie faktyczne zużycie.
    Propan.
    Z dodatkowych kosztów uwzgjędnić należy rewizję główną zbiornika co 10 lat. Koszt ok. 1 000 zł. Uwaga: O wykonaniu rewizji decyduje inspektor UDT; nie zawsze jest wykonywana.
    Producent zbiorników Chemet S.A mówi o min. 30 letnim okresie użytkowania. Na dzień dzisiejszy brak doświadczeń w tym zakresie - nie upłynęło jeszcze 30 lat od wyprodukowania pierwszego zbiornika. Zresztą w miedzyczasie zmieniono technologię i sposoby rewizji zbiorników. Jak się zmienią przepisy dot. rewizji zbiorników za 10 - 20 lat nikt nie wie. Do tej pory nie spotkałem sie z przypadkiem wymiany zbiornika z powodu jego "zużycia". Zdarzało się nie przyjecie do eksploatacji przez UDT kilkudziesiecioletnich zbiornikow używanych sprowadzanych z Niemiec.
    Koszt zewnętrznej instalacji zbiornikowej /zbiornik naziemny/ to ok. 10 000 zł.
    Można pod ziemią rozdzielić instalację gazową i poprowadzić do kotłowni i kuchni. Wychodzi taniej niż ciągnięcie rury przez cały dom, o walorach estetycznych nie wspomnę.
    Kocioł zasilany propanem i gazem ziemnym niczym się nie różnią. Kocioł wymaga przezbrojenia palnika lub regulacji /w zależności od producenta/. Jeśli zamówisz kocioł z palnikiem na propan nie poniesiesz dodatkowych kosztów.
    Jeśli kocioł montowany jest w kotłowni konieczne jest odprowadzenie /kratka/ na zewnątrz na poziomie podłogi lub w podłodze. W kuchni nie jest wymagana.
    Nie znam miejsca publikacji historycznych cen propanu i gazu ziemnego, zwłaszcza w rozbiciu na regiony kraju.

  5. #365
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Koziu

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bobrek
    Kod pocztowy
    32-661
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc i porady.
    Mając na uwadze bardzo zbliżone koszta inwestycji oraz (na dzień dzisiejszy) zbliżone koszta użytkowania zdecydowałem się na podłączenie gazu ziemnego. Tym niemniej będąc uzbrojonym w alternatywne rozwiązanie spróbuję jeszcze negocjować z gazownią aby część kosztu przyłącza wzięli na siebie (potraktować to jako rozbudowę sieci czy coś).

  6. #366
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wybierając gaz ziemny masz większą stabilność cen.
    Propan z własnego zbiornika jest dobrą alternatywa dla paliw stałych /ekologia i bezobsługowość/ oraz dla inwestorów mających w perspektywie kilku lat podłączenie do gazu ziemnego.

    Pozdr.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  7. #367
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Do inwestorów planujących własne instalacje zbiornikowe jeszcze w 2015r.
    Proszę uwzględnić długość cyklu od fazy projektu do uruchomienia.
    1. Konieczna jest aktualna mapa do celów projektowych; w niektórych gminach okres oczekiwania na mapę do 2 miesiący.
    2. Wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej do 2 tygodni.
    3. Uprawomocnienie się decyzji - instalacja gazowa zewnętrzna 30 dni, instalacja gazowa wewnętrzna po uzyskaniu pozwolenia na budowę.
    4. Budowę instalacji gazowej wewnętrznej należy zgłosić do nadzoru budowlanego na 7 dni przed rozpoczęciem.
    5. Zgranie terminu instalacji: inwestor - wykonawca do 2 tygodni.

    Reasumując. Od podjęcia pierwszych kroków, uruchomienie instalacji może się przeciągnąć ponad 3 miesiące.
    Mrozy i śnieg uniemożliwiają prace ziemne i położenie instalacji gazowej zewnętrznej.

    Warto o tym pamiętać i nie odkładać decyzji na ostatnią chwilę.

  8. #368
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar franelka1
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    305
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy skrzynkę z zaworem montuje się na ocieplenie budynku czy pod ocieplenie? W którym momencie najlepiej to zrobić? Muszę odpowiednio zaplanować kolejność prac.

  9. #369
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Skrzynkę z zawodem odcinającym i reduktorem II stopnia montuje się na ociepleniu.

  10. #370
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Powrót do lepszych cen.

    Cena propanu od 20 lipca 2015


    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    1,40 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Wybrane powiaty województwa mazowieckiego – Żyrardów, Skierniewice, Nadarzyn, Grodzisk Maz., Sochaczew, Rawa Maz., Grójec, Łowicz

    1,35 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.


    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  11. #371
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marek Nowak

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o informację czy cena dotyczy propanu czy mieszanki miksowej propan z butanem?
    A czy dowozicie Państwo do Sierpca i w jakiej cenie ?
    Mam tam dom po rodzicach i jest opalany gazem . zbiornik jest zakopany o pojemności 2500l , mam 12% i chciałbymgaz do pełna .

  12. #372
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cena dotyczy propanu.
    Dowozimy.
    Proszę o kontakt na priv lub o telefon

    Z kilku powodów do instalacji domowych nie stosuje się mieszanki propan-butan.
    - nierównomierne odparowanie propanu i butanu, a tym samym zmienny skład mieszanki w czasie i problemy z regulacją kotła /zwłaszcza kondensacyjnego/
    - znacznie wyższa temperatura spalania butanu co może skutkować uszkodzeniem wymiennika,
    Przy zbiornikach naziemnych w temperaturach poniżej 0 st. C butan nie odparuje pozostając w zbiorniku.
    warto sprawdzić w instrukcji kotła, czy producent dopuszcza stosowanie mieszanki propan-butan.

  13. #373
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Od dzisiaj do odwołania nie różnicujemy cen w zależności od regionu, czyli obowiązuje jednolita cena na terenie woj. mazowieckiego i łódzkiego.


    Cena propanu od 21 lipca 2015


    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    1,35 zł/litr brutto/1,10 zł/litr netto/

    Minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  14. #374
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jak na sierpień cena propanu trzyma się zupełnie nieźle.
    Korzystający z własnych zbiorników i tankujący się latem, zimą będą się grzali o ładne kilka-kilkanaście procent taniej niż gazem ziemnym.

    Gratuluję wyboru.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  15. #375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    a ja dopiero w następnym roku zainstaluję własną butlę

    Niestety hiena Gaspol nie chce się dogadać, więc teraz będą rozmawiali z moim prawnikiem.
    Przez zimę zdążę załatwić tą sprawę.

  16. #376
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Chodzi o kary za niewywiązanie się z deklarowanych w umowie ilości kupowanego propanu?

  17. #377
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    dokładnie
    w umowie jest zapis o wykorzystaniu 5000m3
    ja wykorzystałem przez 12 lat 2200m3

    chcą jeszcze kasę za transport ich butli

    umowa jest z 2003 roku i w tamtych czasach nikt nie dbał by była sporządzona z zachowaniem równowagi stron, moja była zdecydowanie na moją nie korzyść i ten fakt zostanie poruszony przez mojego prawnika,
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 03-08-2015 o 21:04

  18. #378
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    5 000 m3 = prawie 20 000 litrów. Bardzo dużo.

    Z ciekawości.
    Ile płacisz za dzierżawę i za m3?

    PS. znalazłem. Pisałeś o tym w czerwcu.
    Rekordzistą nie jesteś .
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 03-08-2015 o 20:54 Powód: ps

  19. #379
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    nie płacę za dzierżawę...wpłaciłem na początku jakąś kaucję, chyba 3600zł i stąd ta ulga...kaucja jest do odzyskania po zakończeniu umowy

    ale cena za litr jest bandycka
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 03-08-2015 o 21:06

  20. #380
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @Arek74
    Nie narzekaj.
    Mam przed sobą fakturę Twojego ulubieńca z następujacymi cenami.
    1 m3 a 12,10 zł brutto, co w przeliczeniu daje ponad 3,1 zł/litr. Nie jest to zresztą jakieś kuriozum, bo widziałem też pow. 4 zł/litr.
    Zupełną ciekawostką jest koszt dzierżawy z telemetrią - 120,17 zł/miesiąc, co daje 1 440 zł rocznie.
    Przy takich kosztach dzierżawy, przy zużyciu 2 000 litrów rocznie, do każdego litra należy doliczyć 0,72 zł.

    Wydaje mi się, że Ty ze swoimi cenami złapałeś Pana Boga za nogi i powinieneś się cieszyć, a nie narzekać .

    A u nas bez zmian.

    1 litr propanu - 1,35 zł brutto.

    Cena obowiązuje na terenie woj. mazowieckiego i łódzkiego przy dostawie min. 1 000 litrów.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

Strona 19 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony