dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 89
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1766
  1. #401

    Domyślnie

    Dostałem wstępną oferte z GASPOL za cały montaż płacę ja 3800zł z VAT zbiornik jest ich i oni go serwisują za gaz płacę u nich 1,23 z VAT pierwsze tankowanie póżniej też muszę tankować u nich ale dużo taniej jak Ci co wzięli wszystko za 1zł.
    Czekam na ofertę BAŁTYKGAZ i zaczne negocjacje. Będę miał 3 oferty

  2. #402
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matahari Zobacz post
    Dostałem wstępną oferte z GASPOL za cały montaż płacę ja 3800zł z VAT zbiornik jest ich i oni go serwisują za gaz płacę u nich 1,23 z VAT pierwsze tankowanie póżniej też muszę tankować u nich ale dużo taniej jak Ci co wzięli wszystko za 1zł.
    Czekam na ofertę BAŁTYKGAZ i zaczne negocjacje. Będę miał 3 oferty

    zapytam cię konkretnie: jaka będzie cena za gaz przy kolejnych tankowaniach?


    Ja mam zbiornik z Gaspolu i wiem czym to pachnie, ja płacę za gaz obecnie 2,89zł/l - gdybym miął własny zbiornik to tankowanie było 1,23 jeszcze tydzien temu

    a teraz policz sobie różnicę



    zimę przeznaczam na przepychanki prawnicze, mam nadzieję że wyj... ich z mojego podwórka, potem kupuję własny zbiornik

  3. #403

    Domyślnie

    Taka mają przebitkę na 1 litrze? A co jeśli ktoś nie ma kasy żeby wyłożyć 10000zł na instalacje i zbiornik? Bo piec to i tak we własnym zakresie.

  4. #404
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matahari Zobacz post
    Taka mają przebitkę na 1 litrze? A co jeśli ktoś nie ma kasy żeby wyłożyć 10000zł na instalacje i zbiornik? Bo piec to i tak we własnym zakresie.
    dodam jeszcze że ja nie płacę za dzierżawę zbiornika plus wielu klientów płaci za gaz w Gaspolu drozej ode mnie, bo oni stosują różne stawki dla klientów
    i mam telemetrię

    dopytaj jaka cena będzie za gaz w kolejnych tankowaniach

    policz sobie, różnica tylko na 1000l to jest około 1600zł w moim przypadku a ogrzanie CO CWU w średnim domu to jednak jest około 1500l

    i teraz policz sobie w ile lat zwróci ci się własna instalacja


    no chyba, że Gaspol zmądrzał i teraz daje uczciwe stawki za gaz....ale jakoś nie chce mi się wierzyć


    w moim przypadku w umowie jest jeszcze jeden wał, mianowicie, umowę moge rozwiazać dopiero po zużyciu 5000m3....a przez 12 lat zużyłem dopiero połowę tej kwoty !!!!!!!!!!!!!!!

    sporo kasy jestem w plecy - lepiej wziąc kredyt na własny zbiornik

  5. #405
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @Matahari
    Kalkulację musisz wykonać sama.
    Arek74 napisał już prawie wszystko, dodam tylko, że w przypadku zbiornika w dzierżawie cena ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta w zależności od zużycia /w domyśle od wypełniania warunków umowy/. Mało zużywasz - rośnie cena.
    Spróbuj przedrzeć się przez te 400 postów to zapewne wyrobisz sobie zdanie.
    Zapytaj też sąsiada/ znajomego w okolicy - mającego zbiornik w tej firmie ponad 1 rok - ile płaci za 1 litr propanu.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  6. #406
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    dla ułatwienia



    1 litr propanu to 0,52 kg
    1kg to 1,92 litra
    1 litr to 0,254 m3
    1 kg to 46,3 MJ czyli 12,78 kWh
    1 litr to 23,96 mJ czyli 6,66 kWh wartości opałowej
    wartość opałowa propanu to 46,30 MJ /kg

  7. #407
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    slawekpasta

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Cena gazu w Gaspolu jest strasznie duża. Przed chwilą otrzymałem ofertę z BałtykGazu w przypadku dzierżawy:
    1650zł za 1 tonę marża 1100,00zł
    1650+1100=2750
    2750X0,52=1,43zł netto za 1litr propanu.

    Wzór do wyliczenia wpisany jest do umowy:
    CENA = ( A +B) x C / 1000 zł/litr Cena - cena jednego litra gazu dla instalacji wg ilości wskazanej na liczniku autocysterny u odbiorcy [zł/litr] A - średnia cena gazu propan na granicy wschodniej, notowania E-petrol http://www.e-petrol.pl/ [zł/tonę]] B - koszty transportu gazu z granicy do instalacji i marża dostawcy gazu- 1100 [zł/tonę] C - średnia kwartalna gęstość gazu propan [kg/litr] - wg tabeli:I-0,54 II-0,52 III-0,52 IV-0,53

    Dzierżawa 327 brutto/ rok

    Różnica w cenie zakupu w wariancie własnego zbiornika to: 0,52 zł. Wg mnie przy takiej różnicy w cenie nie warto kupować własnego zbiornika.
    Nie znalazłem w ich umowie minimalnej ilości zamawianego gazu.


    Czy ma ktoś inne doświadczenia z tym dostawcą ?

  8. #408
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Instalacja zbiornikowa z projektami - ok 8 -10 000 zł.
    Jedyną opłatę jaką podajesz to 327 zł/rok brutto = 268 zł netto. Z tego odliczyć trzeba UDT - 125 zł.
    Zostaje rocznie 143 zł zysku Bałtykgaz.
    Teraz wyobraź sobie własną firmę inwestującą w klienta niech będzie 8 000 zł.
    Jedynym pewnym przychodem jest podane wyżej 143 zł/rok, bo przecież możesz trafić na klienta potrzebującego gaz tylko do gotowania i zużywającego 100 litrów propanu na rok. W takiej sytuacji zarobek B. wyniesie jeszcze ok. 80 zł. Razem 220 zł na rok. Gorzej. W umowie jest klauzula mówiąca o braku limitów rocznych, do końca umowy, czy innych, wiec nic nie możesz zrobić gdy Twój klient wcale nie kupi gazu.
    Nawet gdy zamówi 1 000 litrów rocznie nie masz szans na zwrot inwestycji.
    Twoja firma wejdzie w taki interes?
    Coś mi tu nie pasuje lub nie piszesz wszystkiego
    Pod podanym przez Ciebie linkiem nie ma cen propanu. Dostępne są dopiero po zalogowaniu, a login jest płatny i nie jest to 10 zł/rok. Tak wiec nie znasz cen.
    Opinie? Proszę bardzo.
    http://www.firmy.net/budownictwo-ene...-klientow.html

  9. #409
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    slawekpasta

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Faktycznie nie podałem jeszcze jednej kwoty za instalacje zbiornika:

    Do zapłaty za budowę instalacji:
    Koszt całkowity wybudowania instalacji Brutto 4206,60 PLN
    Udzielony rabat Brutto 3222,60 PLN
    Odpłatność Klienta Brutto 984,00 PLN


    Co to limitów to jedynie jest zapis że w przypadku braku zamówienia przez okres 12 m-c dostawca możne wypowiedzieć umowę. Ale minimalna wartość zamówienia to 1000l wiec nie trzeb zamawiać pełnego zbiornika. Dodatkowo jak zamówię 12000l to mogę wykupić zbiornik za 1000 zł

    Co do opinie na podanej stronie nie widzę aktualnych opinii.

    Osobiście byłem mocno przekonany do własnego zbiornika ale patrząc na różnice w cenie to zaczynam rozważać dzierżawę.

  10. #410
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    marża jest stała i niezmienna przez cały okres trwania umowy? Czy przy drugim tankowaniu koszty transportu gwałtownie rosną i już nie wychodzi 1,43zł?

    Nie ma darmowych obiadów. Nikt Ci nie da 8000 zł za 984 zł po to żeby na tym nie zarobić.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #411

    Domyślnie

    Właśnie wypowiedziałem umowę gas...i. BĘDĘ WOLNYM CZŁOWIEKIEM. Na drugi dzień dostałem telefon, czy dodatkowe rabaty by mnie przekonały, abym z nimi został.
    Czyli można taniej. A oni wykorzystują i koszą naiwnych.

  12. #412
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeek Zobacz post
    Właśnie wypowiedziałem umowę gas...i. BĘDĘ WOLNYM CZŁOWIEKIEM. Na drugi dzień dostałem telefon, czy dodatkowe rabaty by mnie przekonały, abym z nimi został.
    Czyli można taniej. A oni wykorzystują i koszą naiwnych.


    uwolniłeś się od Gaspolu?

    W jaki sposób?
    Spełniłes limit zakupowy na gaz wynikający z umowy?
    Jakie bonusy ci oferowali?

    gratulacje !




    do Sławka: śmierdząca sprawa jak dla mnie....i dopytaj jaka cena będzie za gaz przy kolejnych tankowaniach.

  13. #413
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @tomeek

    Znając życie rabaty będą dot. najbliższej dostawy, a później cała 'polka' od nowa.

    Spróbuj się dogadać z firmą instalującą, aby to ona zdjęła zbiornik. Unikniesz w ten sposób uszkodzenia instalacji /fajki/ przy demontażu przez G. oraz sporów czyj jest reduktor I stopnia zamontowany na zbiorniku. Reduktor należy do instalacji, za którą w takiej czy innej formie zapłaciłeś i nie jest standardowym wyposażeniem zbiornika, wiec jest Twój.
    Wypnij też z dokumentacji UDT mapkę z lokalizacją zbiornika, gdyż będzie potrzebna do nowej dokumentacji dla UDT. reszte dokumentów będziesz musiał zdać.
    Gratulacje z podjęcia właściwej decyzji .

  14. #414
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Poniżej link do arkusza pomocnego przy obliczeniach zbiornik własny, czy w dzierżawie.
    W prosty sposób można policzyć stopę zwrotu.
    Arkusz w Excelu może być szczególnie przydatny dla już posiadających zbiornik. Znają ile płacą aktualnie za propan w firmie od której dzierżawią zbiornik i jakie ponoszą koszty dzierżawy. Wystarczy dowiedzieć się jaka lokalnie jest cena propanu.

    link:
    https://onedrive.live.com/redir?resi...int=file%2cxls

    Historyczne dane dla woj. mazowieckiego i łódzkiego w postach powyżej.

    Aktualnie

    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    1,30 zł/litr brutto

    Minimalna dostawa - 1 000 litrów.


    Arkusz do pobrania na własny komputer, po podstawieniu własnych danych sam się przelicza.
    W razie problemów służę pomocą.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  15. #415

    Domyślnie

    Panie Jerzy dziękuję za podpowiedź dotyczącą reduktora i mapki. W ogóle bym nie pomyślał, bo niby skąd.

    Arek74 - niestety nie wykorzystałem limitu, więc będę musiał zwrócić udzielony rabat; ale to i tak warto.

    W nowej propozycji zaproponowano mi obniżenie rocznej dzierżawy o 400 zł, a cena za litr zleciała na 2.06 zł.

    Powiedziałem dość i tego się trzymam. Po przeliczeniu mojego zużycia wyszło mi, że po 3 latach mam spłacony zbiornik.

  16. #416
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeek Zobacz post
    Panie Jerzy dziękuję za podpowiedź dotyczącą reduktora i mapki. W ogóle bym nie pomyślał, bo niby skąd.

    Arek74 - niestety nie wykorzystałem limitu, więc będę musiał zwrócić udzielony rabat; ale to i tak warto.

    W nowej propozycji zaproponowano mi obniżenie rocznej dzierżawy o 400 zł, a cena za litr zleciała na 2.06 zł.

    Powiedziałem dość i tego się trzymam. Po przeliczeniu mojego zużycia wyszło mi, że po 3 latach mam spłacony zbiornik.


    z którego roku masz umowę z nimi?

    ja mam z 2003...kiedyś pisałem tutaj z innym już byłym użytkownikiem butli Gaspola i on twierdził, że jego prawnik wysłał chyba ze dwa pisma do Gaspolu i wskazał na nierówności w tejże umowie, jakieś nielegalne zapisy i Gaspol mu odpuścił kary

    ja tej zimy też idę do nich z prawnikiem

  17. #417

    Domyślnie

    Moja umowa jest z 2007 roku.
    Jestem prawnikiem, i mimo to dałem sobie wpisać do umowy limit 5000 m3.
    Nie wiedziałem, że to tak dużo. Niewiedza kosztuje.
    Trzeba zapłacić jak to mawiają "karę za zerwanie umowy" - a jest to po prostu zwrot udzielonego rabatu.

  18. #418
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danielosmachos

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witajcie,
    Mam pytanie co do wyliczania kosztów 1kWh z litra propanu. Czy w wyliczeniach jest uwzględniana sprawność kotła?
    Pozdrawiam

  19. #419
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Dot. #396.
    Przy cieple spalania 98 %, przy wartości opałowej 108%.

  20. #420
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danielosmachos

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    43

    Domyślnie

    Proszę poprawcie mnie jeżeli źle to rozmumiem - producenci/dostawcy propanu deklarują wartości:
    Wartość opałowa górna: na kilogram - 13,8 kWh (49,8 MJ)
    Wartość opałowa dolna: na kilogram - 12,8 kWh (46,1 MJ)
    Czyli przeliczając 1kg na 1l (gęstość 0,495): 12.8kWh*0.495= 6.33kWh w 1l propanu - gdyby przyjąć 100% sprawności. Z tych wyliczeń i aktualnej ceny 1.3zł/l propanu brutto wychodzi koszt 0.205zł/kWh.
    Zgadza się? Jeżeli tak to dlaczego wszędzie w sieci krążą opisy, porównania i grafy z ceną 0,405zł/kWh?

Strona 21 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony