dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 89
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1766
  1. #421
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Autorzy tabelek porównujących koszty ogrzewania przyjmują cenę propanu dostarczanego do zbiornika w dzierżawie. Wówczas cena ta nie ma nic albo niewiele ma wspólnego z ceną na wolnym rynku.
    To co policzyłeś dot. zbiornika na własność i nie związania z dostawcą długoterminowa umową.
    Pomijam tabelki których twórcy chcą udowodnić z góry założoną, korzystną dla siebie tezę.

  2. #422

    Domyślnie

    Czy zbiornik podziemny trzeba co 5 lub co 10 lat odkopywać do sprawdzenia powłoki zewnętrznej? Wiem że co 10 lat sprawdzają zbiornik w środku i trzeba wypompować cały gaz i zbiornik musi być pusty ale żeby odkopywać?

  3. #423
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nie, nie trzeba odkopywać.
    Rewizja wewnętrzna, polegająca na odpompowaniu gazu i próbie ciśnieniowej wodnej też nie jest pewna.
    W części zbiorników nie jest robiona - decyzja należy inspektora UDT oraz dla zbiorników podziemnych sprawnej osłony katodowej.
    Przepisy dopuszczają "inny sposób rewizji".
    Z tego co się orientuję są już przygotowane przepisy zmieniające procedurę do ograniczenie badania do rewizji metodą ultradźwiękową.

  4. #424
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danielosmachos

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Autorzy tabelek porównujących koszty ogrzewania przyjmują cenę propanu dostarczanego do zbiornika w dzierżawie. Wówczas cena ta nie ma nic albo niewiele ma wspólnego z ceną na wolnym rynku.
    To co policzyłeś dot. zbiornika na własność i nie związania z dostawcą długoterminowa umową.
    Pomijam tabelki których twórcy chcą udowodnić z góry założoną, korzystną dla siebie tezę.
    Czyli moje wyliczenia kosztów ogrzewania są właściwe za kWh? Mam rozumieć że wykorzystanie energii z propanu jest 100% i nie trzeba przeliczać przez współczynnik sprawności 0,9? Pytam ponieważ gdybyśmy przeliczyli 6,33kWh przez sprawność 0,9 to da nam 5,69kWh z litra (a to już robi prawie 0,23zł za kWh)? Może oprócz tego co piszesz autorzy tabelek przeliczają inaczej wykorzystanie energii z gazu i stąd są różnice...

  5. #425
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wyliczenia masz prawidłowe.
    Cały czas mówimy o tym co można uzyskać z kotła kondensacyjnego.
    Jak wejdziesz na strony producentów, u niektórych - np. Viessmann, widzisz sprawność kotła 107 - 109% przy obliczeniach uwzględniających wartość opałową gazu /Hi/ lub/i 98% używając do wyliczenia sprawności kotła ciepło spalania /Hs/.
    Błędem jest przyjęcie ciepła spalania gazu i pomnożenie przez sprawność pow. 100%. Wykorzystanie zjawiska kondensacji jest już uwzględnione w wartości ciepła spalania.
    Nie spotkałem się z kwestionowaniem danych podawanych przez producentów dot. sprawności kotłów kondensacyjnych.
    Jakich cen używają autorzy tabelek łatwo sprawdzić. Z reguły jest to pow. 2,7 zł/litr propanu. Na wolnym rynku taka cena nigdy nie występowała, nawet w czasie najostrzejszych zim.

  6. #426
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Zima się zbliża, ceny propanu rosną.


    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    1,40 zł/litr brutto

    Minimalna dostawa - 1 000 litrów.


    Cały czas jest taniej niż ogrzewanie gazem ziemnym.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  7. #427

    Domyślnie

    Czytam, że niektórzy użytkownicy używają prawników do uwolnienia się od dzierżawy. Macie jakieś namiary na tanich prawników? Ile takie usługi kosztują?

  8. #428
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Spróbuj równolegle zapytać w poradach prawnych.
    Zapewne tam zagląda więcej prawników - http://forum.muratordom.pl/forumdisp...rawo-i-finanse
    Znając życie to koncerny /jak banki/ obstawiają się z każdej strony. Może nie być łatwo ,

  9. #429
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Forum obserwuję od dawna, więc pozwolę sobie wtrącić trzy grosze na temat umów.
    1) Jak wyskoczycie z prawnikami do dostawcy gazu to nikt nie będzie mial zamiaru kucać przed takim przeciwnikiem. Umowy są tak skonstruowane, że nie ma mowy o tym by jakoś skutecznie i bez kosztowo rozwiązać je. Wszystko zależy oczywiście od tego kiedy taka umowa została sporządzona. Im dłuższy czas tym koszty mniejsze.
    2) coulignon wspomniał, że nie ma darmowych obiadów. Oczywiście zgadzam się. Nikt nie jest frajerem i nie będzie pracował za darmo tym samym żadna firma operująca gazami nie dostarczy ich poniżej kosztów dostawy. Ale ... zawsze jest ale. Ja mam podpisaną umowę gdzie marża jest stała, nie ma żadnych dodatkowych kosztów związanych z np. telemetrią (nie mam jej już) dzierżawą zbiornika (zbiornik nie jest mój) kosztami związanymi z dozorem technicznym, czy wymianą części itp. Płacę tylko i wyłącznie za gaz, który jest droższy od tego, który można kupić na wolnym rynku ale to są różnice 40 groszy na litrze. Przy zużyciu nawet 1500 litrów to jest 600 zł wiecej, ale nie interesuje mnie nic. Instalacje miałem za 1zł przeliczcie sobie jakie koszty poniesiecie ze swoim zbiornikiem i kiedy sie to zwróci. DEKADA TO MINIMUM.
    3) Każdy dostawca gazu ma przedstawicieli handlowych. Umówcie sie z nim a nie jakimś konsultantem, który wam zaproponuje rabat 5groszy rabatu. Najlepiej pogadać z kimś z okolicy kto ma podobny problem z cenami i razem stanąć jako drużyna macie wtedy większą siłę.

  10. #430
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogi_gaz Zobacz post
    Forum obserwuję od dawna, więc pozwolę sobie wtrącić trzy grosze na temat umów.
    1) Jak wyskoczycie z prawnikami do dostawcy gazu to nikt nie będzie mial zamiaru kucać przed takim przeciwnikiem. Umowy są tak skonstruowane, że nie ma mowy o tym by jakoś skutecznie i bez kosztowo rozwiązać je. Wszystko zależy oczywiście od tego kiedy taka umowa została sporządzona. Im dłuższy czas tym koszty mniejsze.
    2) coulignon wspomniał, że nie ma darmowych obiadów. Oczywiście zgadzam się. Nikt nie jest frajerem i nie będzie pracował za darmo tym samym żadna firma operująca gazami nie dostarczy ich poniżej kosztów dostawy. Ale ... zawsze jest ale. Ja mam podpisaną umowę gdzie marża jest stała, nie ma żadnych dodatkowych kosztów związanych z np. telemetrią (nie mam jej już) dzierżawą zbiornika (zbiornik nie jest mój) kosztami związanymi z dozorem technicznym, czy wymianą części itp. Płacę tylko i wyłącznie za gaz, który jest droższy od tego, który można kupić na wolnym rynku ale to są różnice 40 groszy na litrze. Przy zużyciu nawet 1500 litrów to jest 600 zł wiecej, ale nie interesuje mnie nic. Instalacje miałem za 1zł przeliczcie sobie jakie koszty poniesiecie ze swoim zbiornikiem i kiedy sie to zwróci. DEKADA TO MINIMUM.
    3) Każdy dostawca gazu ma przedstawicieli handlowych. Umówcie sie z nim a nie jakimś konsultantem, który wam zaproponuje rabat 5groszy rabatu. Najlepiej pogadać z kimś z okolicy kto ma podobny problem z cenami i razem stanąć jako drużyna macie wtedy większą siłę.


    Ja znam przypadek, w którym po dwóch pismach prawniczych ze strony klienta, Gaspol się poddał bez dodatkowych kosztów. Umowa była chyba z 2002 roku i zawierała niedozwolone klauzule i nierówności.

    Szkoda, że nie podałeś ceny za gaz np. z faktury choćby za lipiec czy sierpień czy wrzesień. Cena gazu na wolnym rynku wynosiła wtedy 1,25 brutto /litr.
    Bo nie chce mi się wierzyć w różnicę 40groszy jaką podajesz.

    Ja w tym roku płacę za gaz 2,80 brutto/ litr. Nie ponoszę żadnych innych dodatkowych kosztów.
    Przy twoim założeniu zużycia 1500l/sezon, daje to różnicę 2325zł/sezon !!!
    A są tacy którzy płacą jeszcze więcej niż ja.

    To nawet opłaca mi się ponieść karę, hehehehheheehehehehehehehe.
    Bo nie upieram że mi też się uda rozstać z tą cholerną firmą bez kary. Ale powalczę.

  11. #431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogi_gaz Zobacz post
    DEKADA TO MINIMUM.
    Rozumiem że Twój dostawca zainwestował w Twoją butlę 8 tysiaków i w związku z tym że ma tylko 40 gr marzy to teraz czeka cierpliwie 10 lat az mu się inwestycja zwróci?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #432
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Ale ja nie będę wchodził w żadną polemikę, bo nie mam w tym żadnego interesu. Zwróciłem jedynie uwagę na istotne w mojej ocenie kwestie.

    Małe tylko sprostowanie, bo ja otrzymuję cenę netto a tutaj jest brutto. Różnica w cenie zakupu to 70 gr. Pozostała reszta sie zgadza.
    Cena propanu od 1 lipca 2015


    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    1,49 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Ja tankowałem po 1,78 netto to jest 2,19 brutto

    Zdrówka wszystkim

  13. #433
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogi_gaz Zobacz post
    Ale ja nie będę wchodził w żadną polemikę, bo nie mam w tym żadnego interesu. Zwróciłem jedynie uwagę na istotne w mojej ocenie kwestie.

    Małe tylko sprostowanie, bo ja otrzymuję cenę netto a tutaj jest brutto. Różnica w cenie zakupu to 70 gr. Pozostała reszta sie zgadza.
    Cena propanu od 1 lipca 2015


    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    1,49 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Ja tankowałem po 1,78 netto to jest 2,19 brutto

    Zdrówka wszystkim


    Ktoś kto ma własny zbiornik nie tankuje w październiku.
    Różnica między twoją ceną a ceną z okresu gdy każdy myślący tankuje wynosi więc 0,96 zł.
    1500l x ,096 = 1440zł




    wiec kolego nie wprowadzaj w błąd




    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego tygodnia będziemy musieli podnieść ceny na propan.

    Do piątku, 11 września obowiązuje cena dotychczasowa.

    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    1,23 zł/litr brutto/1,00 zł/litr netto/

    Minimalna dostawa - 1 000 litrów.


    Chyba ostatnie dni na zerknięcie na poziomowskaz i napełnienie zbiornika do pełna.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

    różnica w moim przypadku jest między ceną Gaspolu dla mnie za 1500l wynosi 2350zł/sezon - a kara jaką poniosę ze zerwanie umowy to 2900zł - czyli kilkanaście miesięcy i juz jestem do przodu
    ale i tak powalczę
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 09-10-2015 o 15:11

  14. #434
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Kolego Arek74 czytaj forum i pamiętaj gdzie co było, tak przynajmniej mniej więcej. Każdy myślący np. zatankował w styczniu tego roku kiedy gaz był ekstremalnie tani, więc nie wyskakuj z październikiem, bo takiej informacji nigdzie nie podałem. Moje tankowanie to niestety pech, bo dokonany w złym momencie.
    26.06.2015 cena 1,30zł http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6893055
    29.06.2015 cena zaczyna rosnąć 1,42 http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6894805
    01.07.2015 cena 1,49 zł http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6896061
    w tym momencie podjąłem decyzję o tankowaniu u swojego dostawcy. Gdybym wiedział, że za kilka tyg. cena się ustabilizuje bo Iran wkroczy na rynek to bym się wstrzymał z tankowaniem, ale jeśli Ty jesteś wróżką to zatankowałeś na 100% w styczniu.

    Forum obserwuję tutaj chociażby ze względu na ceny bo mam punkt odniesienia do tego jakie ceny są u mojego dostawcy. Najniższa różnica to niecałe 50 groszy. Były czasy kiedy tankowałem gaz po 3,50 - 3,80 Ale po renegocjowaniu umowy dostałem warunki, które na chwilę obecną mnie satysfakcjonują, ale umowa była negocjowana z handlowcem dla trzech odbiorców w tym jeden nowy klient.

  15. #435
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogi_gaz Zobacz post
    Kolego Arek74 czytaj forum i pamiętaj gdzie co było


    ok, kupno gazu to loteria, to fakt.

    ale przy różnicy 0,70gr na litrze to różnica i tak jest około 1000zł/sezon

    piszesz:

    Ja mam podpisaną umowę gdzie marża jest stała, nie ma żadnych dodatkowych kosztów związanych z np. telemetrią (nie mam jej już) dzierżawą zbiornika (zbiornik nie jest mój) kosztami związanymi z dozorem technicznym, czy wymianą części itp. Płacę tylko i wyłącznie za gaz,


    Nie płacisz za dzierżawę?
    Nie płaciłeś za montaż zbiornika?
    Nie płaciłeś za fundament?
    Nie płaciłeś za wykonanie instalacji zewnętrznej?

    Dozór techniczny? to nieduży koszt
    O jakiej wymianie części piszesz? Moja butla Gaspolu ma 12 lat i nikt żadnej części nie wymieniał.



    Czegoś tu nie rozumiem. napisz co wykonał twój operator w zakresie umowy?
    Jaka to firma?


    Gdzieś jest tu bajka.....

  16. #436
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Płytę pod zbiornik wykonałem we własnym zakresie. Ale to był koniec budowy, więc zostały wykorzystane materiały po budowie, cement, stal, gruz itd. Koszt tego w zasadzie żaden, trochę wysiłku w przygotowanie.
    Za instalację zapłaciłem 1 zł netto i było to w 2005r. Pierwsza dostawa gazu 2 zł netto, a później było wesoło. Ceny brutto 3,8 były normą, rozmawiałem z konsultantami wielokrotnie na temat ceny i po kilkunastu telefonach wymęczyłem 5 groszy rabatu

    Te nędzne warunki były przez ok. 6 lat. w międzyczasie była telemetria, która jest jeszcze gorsza, bo płaci się zimą drogo okrutnie, więc nie polecam tego nikomu.
    Bliski bylem zakończenia z tą formą umowy i zrobienia instalacji na własną rękę. Ale przy karkówce i zimnym piwku ze znajomym zgadaliśmy się na ten temat, do tego dołączyła po jakimś czasie trzecia osoba, która była zainteresowana instalacją gazową.
    Osobiście zrobiłem rozpoznanie na rynku i rozmawiałem z kilkoma firmami przedstawiając im co oferowała konkurencja. Ale rozmawiałem tylko i wyłącznie z przedstawicielami handlowymi, jak któraś z firm kierowała do konsultanta kończyłem rozmowę, bo wiedziałem co z tego wyjdzie.

    Żeby nie zanudzać na rynku pozostały dwie firmy amerigas i gaspol, które były w stanie konkurować ceną i warunkami, które im narzuciłem.
    Więcej konkretów nie podam, bo umowa musi mieć swoje tajemnice.

    Przez wcześniejsze lata wystarczająco nadpłaciłem, żeby teraz mieć przyzwoite warunki. Nie musicie wierzyć w to co piszę, ale wystarczy trochę samozaparcia i cel jest możliwy do osiągnięcia.
    Nie mam też najmniejszego zamiaru tworzyć tutaj jakiejś reklamy czy antyreklamy komukolwiek. Gdybym dziś podejmował decyzję od kogo brać gaz, to mocno bym się zastanowił nad własnym zbiornikiem. Ale wiele osób ma kłopot, by wydusić jeszcze ok. 10 tyś, więc decyduje sie na zbiornik od którejś z firm i oszczędza na ogrzewaniu. Ci co już wpadli w to bagno mają dwa wyjścia zerwać umowę i wywalić ileś tyś na zbiornik i całą resztę, ewentualnie iść do prawnika obniżyć cenę o parę groszy i zapłacić prawnikowi.

    Ja poszedłem inną drogą i się opłaciło.

  17. #437
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    no i wiemy już więcej

    czyli tak:

    instalację już miałeś
    nowych kosztów nie ponosiłeś
    jedyna zmiana polegałaby jedynie na wymianie zbiornika ???

    masz jakiś limit zakupowy który musisz wypełnić? myślę, że masz

    gdybyś założył własny zbiornik kosztowałoby cię to około 5500 zł
    plus transport i montaż

    czyli zbiornik zwróciłby się za około 6-7 lat

    to co wybrałeś to oferta dobra dla kogoś kto aktualnie nie ma gotówki na zbiornik
    Ja te oferty nie kupuję, bo po prostu się nie opłaca



    myślę, że powinien zabrać głos Greengaz, napisz proszę ile kosztuje u ciebie butla, z transportem (+/- 50km), montażem, przy załozeniu, że klient u ciebie tankuje 1500l
    normalna cena, bez negocjacji, brutto
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 11-10-2015 o 09:34

  18. #438

    Domyślnie

    Wygląda na to, że firma przez 6 lat tyle na Tobie zarobiła, że woleli już odpuścić i Cię zatrzymać, bo i tak dalej zarabiają na Tobie, tyle, że już o wiele mniej - jak to mówią lepszy byle jaki klient niż żaden.
    Tutaj o ile rozumiem toczy się dyskusja, żeby nie pchać się w umowę dzierżawy, lub z niedawno zakupionej dzierżawy się wymanewrować.

  19. #439
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    myślę, że powinien zabrać głos Greengaz, napisz proszę ile kosztuje u ciebie butla, z transportem (+/- 50km), montażem, przy załozeniu, że klient u ciebie tankuje 1500l
    normalna cena, bez negocjacji, brutto
    Dajcie mi jeszcze kilka dni na ogarnięcie się z własnym zdrowiem. Pod koniec tygodnia wypuszczą mnie powiązanego drutami to głowa i warunki będą inne.

  20. #440
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Arek74 nie zrozumiałeś mnie.

    Firma z którą jestem aktualnie związany była od samego początku. Czyli w 2005 podpisałem umowę a w 2012 renegocjowałem strasząc rozwiązaniem umowy, wypowiedzenie oczywiście zrobiłem, dlatego i handlowiec ochoczo się chciał umówić
    Co do opłacalności.
    Mi się opłaca. 5,5 tyś zbiornik plus pozostałe koszty związane z transportem, ustawieniem, podłączeniem, rozwiązaniem umowy u dotychczasowego dostawcy, zabranie zbiornika i wypompowanie gazu to ... strzelam, że nie będzie to mniej niż 10 - 12 tyś. Jeżeli moja różnica w cenie gazu od mojego dystrybutora to 70 gr i przy moim zużyciu ok 1300 litrów to ile lat będę czekał na zwrot z inwestycji? przynajmniej 11 lat w tym czasie te 10 tyś może pracować w postaci lokaty, akcji, itp, przy własnym zbiorniku dochodzą koszty DT więc wydłuży sie to jeszcze bardziej i pewnie wiele nie przesadzę jak powiem że 13-15 lat. po tym czasie zacznie się opłacić.
    Macie rację, przez kilka lat wydoili mnie, ale rozterki mają w tym wątku Ci co są już związani umowami. Nowi zainteresowani instalacją gazową mają w tym momencie znacznie łatwiej.

    Te moje wypociny nie służą tutaj tworzeniu chaosu, bo kolega Andrzej19699 może odnosić takie wrażenie. Osobiście podzieliłem się tym w jaki sposób ja rozwiązałem swój problem z dostawca gazu. Nie wiem jak inne firmy podchodzą do renegocjowania warunków umowy, ale mi się udało.

Strona 22 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony