dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 89
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1766
  1. #1001
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Trochę lepiej.

    1,76 zł/litr brutto.

  2. #1002

    Domyślnie

    Witam, jestem nowa na forum i zupełnie nie-techniczna niestety, dlatego liczę na fachową radę.
    Planuję kupić dom w okolicy Bydgoszczy (120m2 użytkowych plus garaż w bryle), sieć gazowa ma być podłączona w przyszłym roku, czyli przy naszych standardach pewnie za 2 lata Planuję również instalację kominka z płaszczem wodnym jako alternatywy dla ogrzewania domu na cieplejsze dni.

    Przestudiowałam już kilka dyskusji dotyczących instalacji LPG dla domu i rozumiem, że na dłuższą metę własna butla się bardziej opłaca, jednak w moim przypadku myślę o dzierżawie - pozornie mniej kosztów na start, wyższy koszt rozłożony w drozszym użytkowaniu no i serwisowanie, które jest "problemem" dostawcy a nie moim...przypominam, jestem nie-techniczna

    Czy mój tok rozumowania jest słuszny? Czy możecie polecić dostawcę, który będzie najkorzystnejszy przy tak krótkotrwałej umowie? Dostawców na rynku jak widziałam paru jest, przy czym na podstawie forum wyeliminowałam już amerigas i gaspol, bo z tego co czytałam, mają wariackie ceny.

    Będę bardzo wdzięczna za wszelkie konstruktywne rady

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Na rok, dwa nikt nie wydzierżawi zbiornika. Za duże koszty początkowe lub Twoje. Projekt, fundament instalacja, transport.
    Lepszym rozwiązaniem jest wydzierżawienie baterii butli 33/35 kg. Nie jest potrzebny projekt, zgody i cała infrastruktura. Propan drożej niż z cysterny, ale różnica w cenie nie pokryje kosztów instalacji zbiornika.

  4. #1004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko jako świeżo upieczony posiadacz butli. Nowa butla 2700l, zatankowana 2100l propanu, pierwsze uruchomienie kotła i serwisant nie mogl go wyregulowac bo na najnizszej mocy gasł palnik. Jako powód podał azot w gazie i zalecił upalenie troche gazu w celu wygrzania podłogówki. Tak też zrobiłem, na początku co jakiś czas kocioł łapał błąd z gaśnięciem palnika, musiałem go resetowac, dodatkowo w reduktorze gazu w skrzynce pojawiły się dziwne odgłosy (szum). Po około dwóch dniach walki, kocioł zaczął ładnie pracować, nie przerywał i chodził z najniższą mocą a z reduktora nie dobywały się żadne niepokojące odgłosy. Dziś znów zachodzę na budowę, kocioł wygaszony przez bład z gasnieciem palnika, a jak kocioł odpala to nie schodzi na najniższą moc i w reduktorze znów dziwne odgłosy. Czy możliwe, że po chłodniejszej nocy znów załapał propanu z azotem i dlatego tak wariuje czy może szukać gdzie indziej przyczyny? Z góry dziękuję za każdą pomoc.

  5. #1005

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem takich problemów a tankuję od 2014 roku propan. Albo coś z piecem albo coś nie tak w zbiorniku. Żadnych błędów na piecu od 2014 roku, więc kwestia temperatur chyba odpada. Z drugiej strony ja mam zbiornik pod ziemią...

  6. #1006
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @bronson90
    Kocioł pracował, czyli podawany był już propan.
    Jeśli nie pracuje na większych mocach prawdopodobnie jest ustawione za niskie ciśnienie na reduktorze II stopnia.
    Wezwij serwis z firmy instalującej zbiornik.

  7. #1007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedzi. Właśnie z wyższą mocą nie ma problemu, tylko przy schodzeniu na niską gaśnie palnik. Teraz już zdarza się to rzadziej, dam mu jeszcze kilka dni żeby popracował i poczekam na efekty.

  8. #1008
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    bronson90
    W ogóle tym się nie przejmuj. Wygląda to na klasyczny problem "pierwszego" tankowania. Nie do końca jest tak, że kocioł pochodzi 1-2 dni i będzie ok. On powinien pochodzić 2-3 tygodnie i wtedy dopiero robi się już ostateczną regulację kotła. Problem dotyczy tylko "pierwszego" tankowania. Nawet po rewizji wewnętrznej, woda+powietrze ten problem nie występuje lub jest bardzo mały.
    Przy pierwszym tankowaniu powinno być bardzo dużo upuszczone fazy gazowej. Tylko jak to zrobić ma kierowca, jak instalacja jest poskręcana na gotowo, klient nie da sobie popuścić reduktora bo fachowcy Panie złożyli smród na całą okolicę, pieniądze klientowi "uciekają" itp. Klasyczny problem
    Dla ciekawości dodam, że kierowca cysterny z dużym doświadczeniem to widzi. Rośnie mu nienaturalnie ciśnienie na zegarach, ale co ma się "wcinać" jak montażyści zbiornika nie ostrzegają o problemie "pierwszego" tankowania. Przy wlaniu poniżej 500 litrów na pierwszy raz prawidłowe ustawienie pieca w ogóle może nie być możliwe

  9. #1009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Kierowca wspominał coś o bardzo rosnącym ciśnieniu i zamiast zamówionych 2300l zatankował 2100 i więcej nie chciał. Kocioł drugą dobę pracuje normalnie, zostawie go jeszcze z tydzień, dwa na wygrzewaniu posadzki i wezwę serwisanta na regulacje. Twoja odpowiedź, potwierdziła to co on mówił ale chciałem jeszcze zweryfikować. Dzięki, teraz się tym już tak mocno nie stresuje

  10. #1010
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wielebny82

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    pitulewo
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    19

    Domyślnie

    Czy coś złego może się stać jak poziom w zbiorniku podziemnym 2700l spadnie poniżej 5%?

  11. #1011
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nic się nie stanie. Kocioł będzie pracował praktycznie do zera na poziomowskazie.

    Pamiętaj tylko, że rolą poziomowskazu jest przybliżone wskazanie ilości propanu w zbiorniku.

  12. #1012
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wielebny82

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    pitulewo
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    19

    Domyślnie

    Tak wiem kocioł juz raz sie wylaczył i dlatego pytam czy czasami coś może się stać.
    Po ile jest teraz gaz w wielkopolsce??

  13. #1013

    Domyślnie

    Jutro poniedziałek a z poniedziałkiem nowe ceny...
    Jakieś dobre wieści?

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Aktualnie

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,64 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,66 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

  15. #1015

    Domyślnie

    czesc, jestem nowa na tym podforum ale mam juz pozwolenie na budowe przylacza i instalacji gazowej, swiezutkie. Bedziemy instalowac butle 2700l ale wyglada, ze ostatnio ceny butli wzrosly i dostawy maja jakies opoznienie a mi zalezy na zaistalowaniu instalacji w ciagu najblizszych 3 tygodni.

    Inny problem to hydraulik, ktory nie chce nam wystawic oferty na pismie a chce zaliczke. A mi takie podejscie nie pasuje.

    Instalacja pod Sochaczewem, wiec jesli mozecie poradzi kogos, kto by wykonal te instalacje to poprosze o informacje. Dla nas bardzo liczy sie czas, bo jak zacznie padac to wjazd na dzialke bedzie utrudniony. dzieki za wszelkie rady.

  16. #1016
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Odpowiedź na priv

    Pozdrawiam

  17. #1017

    Domyślnie

    dzieki, jestesmy w kontakcie

  18. #1018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam
    Poleci ktoś spradzonego dostawcę z śląskiego. Gaspol dał mi cene 1,89 ...

  19. #1019

    Domyślnie

    Co myślicie na temat ceny gazu z własnego doświadczenia ? Zamawiać i lać do pełna czy jeszcze poczekać ? Pytam ponieważ to mój pierwszy sezon grzewczy gazem z własnej butli. Zaproponowano mi 1.70 woj. pomorskie

  20. #1020
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @Breszka

    Dzisiaj kupuj /drożeje/, a jutro - ???

Strona 51 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony