dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 89
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1766
  1. #1041
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ostro w dół


    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,60 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,63 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

  2. #1042
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowydom2

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na forum zastanawiam sie na wyborem ogrzewania czy pompy ciepla , czy odrzewanie gazem ze swojego zbiornika dodam ze jak bym mial gaz ziemny to bym sie chwili nie zastanawial . Chcialem sie zapytac jak wyglada sytuacja ludzi ktory taki gaz maja u siebie , co prawda dom domowi nie rowny ale zawsze mozna dowiedziec sie czy uzytkownicy sa zadwoleni

  3. #1043

    Domyślnie

    https://www.cdc24.pl/aktualnosci/824...-jednorodzinny tu są jakieś wyliczenia i przeliczniki.
    Nie zapominajmy jednak, że można kupić litr propanu w różnych cenach, a stawki w ziemnym w zasadzie są nie do ruszenia. Trzeba by np. na dzień dzisiejszy policzyć propan np. za 1,6zł i ziemny (nie wiem) , uwzględnić wszystkie towarzyszące opłaty łącznie z przeglądami udt, itp. czyli conajmniej na 5 lat albo i 10.

    A tutaj jest dużo informacji również https://forum.muratordom.pl/showthre...-gazu-ziemnego
    Ostatnio edytowane przez Andrzej19699 ; 03-12-2018 o 14:33

  4. #1044

    Domyślnie

    Mam od 04.2014 roku, wcześniej korzystałem z ekogroszku lub kominka. Koszty porównywalne ale komfort to inny świat Zdecydowanie polecam greengaz (czyli centrumgaz) za elastyczną ofertę i fajne podejście do klienta

  5. #1045

    Domyślnie

    Witam, bardzo proszę o kontakt do firmy działającej na terenie woj. lubuskiego (okolice Zielonej Góry), w której mogę zamówić zbiornik wraz z instalacją. Z góry bardzo dziękuję.

  6. #1046

    Domyślnie

    Witam jaka cena gazu? Coś ruszyło w dół?

  7. #1047

    Domyślnie

    Witam
    Również i ja zastanawiam się nad wymianą starego kotła Defro Optima komfort z k3p z pid górnego spalania.
    Dom niecałe 120m2 pietrowy
    Brak podlogówki tylko grzejniki 11szt plus solary zbiornik cwu 300l. Piec z zaworem 4drogowym sterowany elektronicznie plus regulator pokojowy oraz na 7grzejnikach termostaty elektoniczne.
    Okna plastikowe dwuszybowe.
    Zależy mi na tym aby jak najmniej spędzać czasu w kotłowni i do tego nie zbankrutować.
    Jestem w stanie trochę dołożyć do ogrzewania w zamian za komfort jaki z tego można uzyskać.
    Myślę o ogrzewaniu kotłem na prąd z buforem lub bez oraz o gazie lpg ze zbiornikiem na własność.
    W mojej okolicy ruszył program wymiany kopciuchow i mogę liczyć na 70procet upustu.
    Również rozważam instalację PV jeśli będzie dofinansowanie.
    Instalację jaka teraz posiadam to głównie pod piec stalopalny w miedzi z dwoma pompkami na CO i CWU ,grzejniki zwykle aluminiowe do tego solary.
    Aha kotłownia wewnątrz budynku bardzo mała. Teraz stoi tam Defro 12kw i bojler i jest malutki miejsca.
    Może ktoś coś doradzi.
    Dodać muszę że na środę jestem umówiony z kobietą od gazu LPG aby żuciła okiem na podwórko (mała działka sąsiedzi bardzo blisko), czy wogule taka możliwość montażu butli LPG będzie możliwa.
    Reasumując dość mam ciągłego łażenia praktycznie teraz raz na dobę z pieca wybieram popiół i zasypuje go ekogroszku 20kg i tak palę około 24godzin i tak w kółko.
    Do tego co kilka dni skrobanie czyszczenie samego pieca. Także pora temu coś zaradzić.
    Pozdr

  8. #1048

    Domyślnie

    @ moonisia, mnie całość na zewnątrz zrobił Bałtyk gaz. Jedyne co na mojej głowie to załatwienie papierologii-Mapa do celów projektowych/geodeta, starostwo, architektura, UDT i wykonać wykop na położenie uziemienia zbiornika i nie jest to problem ale jak chcesz mieć pełny komfort i zapłacić więcej, bo nikt tych spraw nie załatwi gratis, to Twój wybór. Kosztowało ok 12tys. pierwsze tankowanie musiało być od nich, niestety później nie byli już konkurencyjni cenowo(dziwne) dlatego znalazłem dobrą firmę(nie kogucik) gdzie ceny są konkurencyjne w stosunku do reszty w mojej okolicy a nawet województwa. Jest to Polski gaz z siedzibą w Sosnowcu i nie robią kwestii jeżeli chodzi o min ilość tankowanego gazu. Może działają też w Twojej okolicy.
    @ Juras44
    Jesteś nowy i już się nie chce czytać przepisów a jest o problemach technicznych cała "kupa" wątków. Jak chcesz liczyć na "fachowców" a nie wszystkich pisze się z dużego F to obyś nie wtopił. Biorąc jakąkolwiek firmę musisz przynajmniej odrobinę wiedzy bo wpuszczą Ciebie w maliny. Miałem takich na różnych etapach budowy więc wiem co piszę. Powinieneś liczyć się z rozbudową/ dołożeniem grzejników ja to musiałem zrobić bo w mordę nie mam podłogówki, niestety. Namawiam czytaj, ja wiem że są fajniejsze tematy ale tu chodzi o Twoją kasę bo fachura, do tego nieuczciwy albo taki co jeszcze wczoraj naprawiał auta(miałem takiego), mogą z tego wyniknąć problemy. Ty musisz wiedzieć czego chcesz bo większość tzw fachowców spłyca temat im chodzi o czas i szybką kasę!
    Pozdrawiam

  9. #1049
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał moonisia Zobacz post
    Witam, bardzo proszę o kontakt do firmy działającej na terenie woj. lubuskiego (okolice Zielonej Góry), w której mogę zamówić zbiornik wraz z instalacją. Z góry bardzo dziękuję.
    Z opóźnieniem - byłem na urlopie.

    Odpowiedź na priv

  10. #1050
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bea135 Zobacz post
    Witam jaka cena gazu? Coś ruszyło w dół?

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,52 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,55 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

  11. #1051
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    I jeszcze kilka groszy w dół

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,48 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,50 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

  12. #1052
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowydom2 Zobacz post
    Chcialem sie zapytac jak wyglada sytuacja ludzi ktory taki gaz maja u siebie , co prawda dom domowi nie rowny ale zawsze mozna dowiedziec sie czy uzytkownicy sa zadwoleni
    Też czekam na takie opinie ale nikt do tej pory nie potrafił mnie przekonać do LPG. Wiem że jest to wygoda ale jak wyliczył mi kalkulator na stronie https://www.cdc24.pl/kalkulator, za ogrzewanie i wodę domu 90m. wychodzi:7247 zł ! ! !, można się załamać.

  13. #1053
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jakie dane podstawiałeś do kalkulatora?
    Np. budynek z lat 1986 - 1992?
    Na temat samego kalkulatora milczę. W moim przypadku zawyża zużycie o ok. 1500 litrów/rok

  14. #1054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Od siebie mogę napisać, że też się obawiałem zużycia a jest rewelacyjnie. Na początku jeszcze przepalałem kominkiem bo szczerze mówiąc obawiałem się, że braknie mi gazu a teraz nawet mi się nie chce po drewno biegać. Tankowałem w maju, w lipcu wygrzewałem posadzki a regularną pracę kocioł zaczął od końca października.. Do tej pory zużył 25 % z butli 2700 l i na początku spalilem 1.5 m3 drewna
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  15. #1055
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Jakie dane podstawiałeś do kalkulatora?
    Budynek 1967 - 1986
    Przy cenie gazu 1.38zł wychodzi 7247 zł natomiast cena jaką proponuje Amerigaz 2,09 na dwa lata to wychodzi absurdalna kwota 10976 zł
    Kolego Greengaz, czy mógłbyś odebrać wiadomość na PW

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    Od siebie mogę napisać, że też się obawiałem zużycia a jest rewelacyjnie. Na początku jeszcze przepalałem kominkiem bo szczerze mówiąc obawiałem się, że braknie mi gazu a teraz nawet mi się nie chce po drewno biegać. Tankowałem w maju, w lipcu wygrzewałem posadzki a regularną pracę kocioł zaczął od końca października.. Do tej pory zużył 25 % z butli 2700 l i na początku spalilem 1.5 m3 drewna
    To jest informacja zachęcająca.

  16. #1056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czepciu

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witam, mogę prosić o cenę gazu na dzień dzisiejszy.?!

  17. #1057
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Bez zmian, jak w #1051

    1,48 i 1,50 zł/litr brutto

  18. #1058
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilmobil

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kogo polecicie do instalacji: zbiornik podziemny 2700l wraz z całą papierologią w woj. łódzkim?

  19. #1059
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Poszło na priv.

  20. #1060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ararad

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    26-640
    Posty
    30

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie było.

    Greengaz,
    bardzo dziękuję za dostawę propanu, cena ekstra, termin ekspresowy, jutro napiszę o przewidywanych kosztach tegorocznego sezonu.
    Pozdrawiam.

Strona 53 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony