dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 89
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 1766
  1. #1561
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Dzisiaj, zaznaczam dzisiaj ceny wyglądają następująco
    3,60 zł/litr brutto - dostawa - 1 000+ litrów.
    3,49 zł/litr brutto - dostawa - 1 500+ litrów.
    I co z tego, że dzisiaj taką cenę podajecie, skoro nie wiadomo ile ostatecznie trzeba będzie zapłacić?
    Ja zamówiłem w dzień podania aktualnej ceny i nie dotrzymaliście umowy.

  2. #1562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał yar65 Zobacz post
    Zgoda, a jeśli nie masz towaru, który wystawiasz na sprzedaż to jaką cenę wystawiasz? Bo tak zrobił CentrumGaz.
    Nie sprzedaję czegoś, czego nie jestem właścicielem (chyba, że byłbym komisem, agentem czy działał w podobnej roli).
    Z czego wnioskujesz, że tak jest w tym przypadku? Myślisz, że na stacji benzynowej masz cenę zależną od tego, czy w zbiorniku jest paliwo z wczorajszej dostawy po cenie X czy z dzisiejszej po X+20gr/l?

  3. #1563
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z czego wnioskujesz, że tak jest w tym przypadku? Myślisz, że na stacji benzynowej masz cenę zależną od tego, czy w zbiorniku jest paliwo z wczorajszej dostawy po cenie X czy z dzisiejszej po X+20gr/l?
    Czy ja jako Nabywca powinienem analizować jakie czynniki wpływają na cenę ustaloną przez Sprzedawcę? Ja analizuję stosunek ceny do jakości.
    CentrumGaz ogłosił 22.02 na tym forum, że cena wynosi 2,39zł/litr i ja dokładnie tego dnia złożyłem zamówienie. Gdyby miał towar fizycznie, to zostałby dla mnie w tej cenie zarezerwowany. I tak to wyglądało, bowiem na drugi dzień dostałem mailem potwierdzenie mojego zamówienia z tą własnie ceną.
    To jak myślisz: mieli ten towar, za który ustalili cenę 2,39zł/litr?

  4. #1564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał yar65 Zobacz post
    Czy ja jako Nabywca powinienem analizować jakie czynniki wpływają na cenę ustaloną przez Sprzedawcę?
    Ja nie pytam o analizę, tylko o podstawę stwierdzenia, że CentrumGaz nie miało towaru, który sprzedało.

    Cytat Napisał yar65 Zobacz post
    To jak myślisz: mieli ten towar, za który ustalili cenę 2,39zł/litr?

    Nie wiem, czy mieli. Gdybym był na ich miejscu, to gdybym miał towar obecnie wyceniany u moich dostawców na X to nie sprzedałbym go taniej, niż X + marża nawet, gdybym go kupił za 1/2 X.
    Natomiast jakbym go już sprzedał za Y - to niezależnie od daty dostawy cena by nie uległa zmianie.

  5. #1565
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Natomiast jakbym go już sprzedał za Y - to niezależnie od daty dostawy cena by nie uległa zmianie.
    I właśnie o to mi chodzi - jesli umawiasz się na sprzedaż za konkretną cenę to dotrzymujesz warunków.
    Bo jesli tak nie masz zamiaru robić, to napisz tak:
    "propan, który dziś dowieziemy do klienta będzie kosztował 3,60zł/litr, natomiast nie wiemy ile zapłacisz przy odbiorze, jeśli złożysz zamówienie dzisiaj".
    Kto złoży zamówienie na takich warunkach?
    Ostatnio edytowane przez yar65 ; 01-03-2022 o 10:42

  6. #1566
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomek_Rusiec

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rusiec
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    5

    Domyślnie

    @DragonGaz podobna sytuacja, właśnie dzwoniła do mnie konsultantka, że nie są mi w stanie zrealizować zamówienia i czy jestem nadal zainteresowany zamówieniem - niestety nie są w stanie obecnie podać ceny gazu jeżeli chciałbym zamówić...

  7. #1567

    Domyślnie

    Ja stoję po stronie kupującego, też bym tego tak nie zostawił.

    Przykład : Jeśli kupowałbym samochód, podpisał umowę na daną cenę, zrobił przelew. Jadę po auto a sprzedawca mówi, przepraszam, ale wybuchła wojna, ceny aut znacznie wzrastają, nie sprzedam Ci auta po cenie z umowy, to czyni się kroki prawne i z tego co wiem jest duża szansa na wygraną.

    Jeśli @yar65 miał faktycznie potwierdzenie (pisemne lub mail) o danej cenie , to każda "porządna" firma uczciwie sprzedałaby produkt po cenie z umowy. Tym bardziej, że gaz pewnie już mieli kupiony wcześniej i nie musieli by dokładać do interesu.

  8. #1568
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Odpowiedź z UOKiK:
    "Informuję, że skontaktował się Pan z Konsumenckim Centrum E-porad, którego wyłącznym zadaniem jest udzielanie porad prawnych z zakresu prawa konsumenckiego, czyli w stosunkach pomiędzy konsumentami a przedsiębiorcami.
    W przypadku gdy działał Pan jako konsument, to z opisu sytuacji wynika, że zaakceptował Pan ofertę przedsiębiorcy, która go wiąże zgodnie z art. 66 Kodeksu Cywilnego. W konsekwencji z chwilą akceptacji przez Pana oferty doszło do zawarcia umowy i przedsiębiorca zobowiązany jest wykonać umowę (dostarczyć zamówiony towar) za umówioną cenę. Sugeruję Panu wysłać przedsiębiorcy wezwanie do wydania towaru w zakreślonym terminie. Jeżeli przedsiębiorca nie ustosunkuje się do wezwania, może Pan dochodzić wykonania umowy przez Sąd."

  9. #1569

    Domyślnie

    To nie jest takie proste i oczywiste. Przerabiałem swego czasu podobny temat ze sklepem komputerowym.
    Diabeł tkwi w szczegółach i kruczkach prawnych.
    Otóż to może to nie być umowa, ale zamówienie (albo rezerwacja).- wszystko zależy jak to wygląda od strony prawnej. Był długi wątek na wykopie, była sprawa w sądzie - prowadzona chyba nawet przez UOKiK - i nic
    Cóż...mieli dobrych prawników i można mieć swoją ocenę tej sytuacji, ale od strony prawnej może być wszystko ok.
    Opinią UOKiK bym się za bardzo nie sugerował, bo mam coraz gorsze zdanie o tej instytucji....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #1570
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Ja dziś zatankowałem mimo, że w zbiorniku mam jeszcze 45%. Sytuacja na wschodzie jest skrajnie różna od tej z zeszłego roku mimo, że covid również namieszał na rynku. W każdym razie, kierowca który dostarczył mi gaz powiedział, że sytuacja jest tragiczna. Podobno są zatrzymane cysterny na granicy, dostawy z innych źródeł podobno działają, że to wschodnia granica jest "miażdżącym" dostawcą gazu.
    Nic nie sugeruję, ale może nie warto przepychać się o parę groszy z firmą która nie wywiązała się z dostawy, bo lepiej kupić wcześniej i mieć, bo taniej to obawiam się że już nie będzie.

  11. #1571
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogi_gaz Zobacz post
    może nie warto przepychać się o parę groszy
    2000 litrów x 0,51zł/litr różnicy = 1 020 zł - dla mnie to juz nie jest "parę groszy"

  12. #1572
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Rozumiem, że tysiąc złotych to nie jest parę groszy, ale czy we wszystkich firmach ta cena jest tak wysoka? Wczoraj kupiłem po 3,64 brutto.
    Przepychanki sądowe w przypadku wygranej to dobry prztyczek i nauczka na przyszłość, ale czy dziś masz na to czas?

    Pocieszeniem w tym wszystkim jest to, że spadła cena ropy i wzmocniła się złotówka. Może i konflikt się zakończy, wtedy i ceny gazu się jakoś unormują.

  13. #1573
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomek_Rusiec

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rusiec
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziś zadzwoniła do mnie ponownie firma proponując mi zamówienie, jednak w zaporowej cenie 4,99 zł/litr brutto. Przeszli wszystkie możliwe scenariusze. Ciekawe jak to się ma do ceny autogazu jaką dziś widziałem tj. 3,17 zł/l i skąd takie różnice.

  14. #1574
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adacho6

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cena z Gaspolu 5,50 zł/l

  15. #1575

    Domyślnie

    Cytat Napisał adacho6 Zobacz post
    Cena z Gaspolu 5,50 zł/l
    Naprawdę ich poyebalo.
    Szkoda że ten h.. który mnie namówił na ogrzewanie gazowe i nie budowanie komina paleniskowego w kotłowni unika mnie jak ognia, zasadził bym mu takiego kopa że doleciałby do Donbasu.
    Zostało tylko ogrzewanie prądem, ale przy PV 7,1 kW i tak nie obędzie się bez dopłaty

  16. #1576

    Domyślnie

    Ja wziąłem na przetrzymanie. Po zimie w bańce mam jakieś 2000 l. Z moich wyliczeń wynika, że do końca roku kalendarzowego dojadę. To, co się dzieje, to wynik spekulacji. 70% odbiorców nie ma w tej chwili wyjścia i musi kupić, bo dno bańki się zbliża, a kolejne 20%, które jeszcze ma zapas wpadnie w panikę i kupi, bo cena idzie w górę i też kupią. To jest nienormalna sytuacja, która nie może potrwać za długo, bo upadnie rynek gazu. W końcu spekulanci stwierdzą, że cena osiągnęła górne ekstremum i zaleją rynek gazem, który kupili, gdy był bardzo tani i wywołali tym panikę. Wojna była doskonałą okazją na ulokowanie pieniędzy w paliwach. Może robię błąd, ale czekam i próbuję zarabiać pieniądze na tankowanie. W tej chwili i tak mnie nie stać na tankowanie. Czas pokaże, kto miał rację. To próba nerwów, przyznaję. Najwyżej przed najbliższą zimą kupię jakąś kozę i będę kradł drewno z pobliskiego lasu. Jakoś przetrwamy.

  17. #1577
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał durszlak Zobacz post
    Ja wziąłem na przetrzymanie. Po zimie w bańce mam jakieś 2000 l. Z moich wyliczeń wynika, że do końca roku kalendarzowego dojadę. To, co się dzieje, to wynik spekulacji. 70% odbiorców nie ma w tej chwili wyjścia i musi kupić, bo dno bańki się zbliża, a kolejne 20%, które jeszcze ma zapas wpadnie w panikę i kupi, bo cena idzie w górę i też kupią. To jest nienormalna sytuacja, która nie może potrwać za długo, bo upadnie rynek gazu. W końcu spekulanci stwierdzą, że cena osiągnęła górne ekstremum i zaleją rynek gazem, który kupili, gdy był bardzo tani i wywołali tym panikę. Wojna była doskonałą okazją na ulokowanie pieniędzy w paliwach. Może robię błąd, ale czekam i próbuję zarabiać pieniądze na tankowanie. W tej chwili i tak mnie nie stać na tankowanie. Czas pokaże, kto miał rację. To próba nerwów, przyznaję. Najwyżej przed najbliższą zimą kupię jakąś kozę i będę kradł drewno z pobliskiego lasu. Jakoś przetrwamy.
    Robię dokładnie to samo, mam kominek, aktualnie grzeje klimą i od biedy do lata 2023 przeciągnę z tym stanem butli. Jeśli takie ceny się utrzymają to po prostu za rok zmienie źródło ogrzewania bo takie ceny to rozbój w biały dzien. Mimo wszystko myślę, że to przejściowe i chociaż pewnie nie zobaczymy już cen 1.5zl za litr to przy szalejącej drozyznie 2-2.5zl za litr da się przeżyć.

  18. #1578
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Skoro hurtowa cena LPG w Małaszewiczach wg https://www.novatek.pl/lpg/archiwum-cen?date=2022 wynosiła przed wojną 2980zł/t, a 9 marca 3870zł/t, czyli 30% więcej,
    to dlaczego cena propanu u niektórych dostawców wzrosła o 100%? Nawet uwzględniając wzrost kosztów transportu.

  19. #1579

    Domyślnie

    Może coś się zmieni?
    https://finanse.wp.pl/wojna-w-ukrain...7101575883328a
    Mam 55% i piecokominek myślę, że powinienem dać radę "przelecieć" do wiosny 23 jak świat nie oszaleje do reszty.

  20. #1580
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    To, że wiele krajów importuje gaz i ropę z Rosji to nie przypadek, tylko głównym czynnikiem są zasoby i cena. Pytanie czy gaz ze Szwecji i Norwegii bedzie w takich samych cenach co od Putina? Mam duże wątpliwości, dlatego ja zatankowałem wcześniej. Zazwyczaj tankuję w okolicy lipca sierpnia, w zależności od tego jak kształtuje się cena ropy. W tym roku przepłaciłem, ale nie mam poczucia, że popełniam błąd. Czas pokaże czy to było dobre posunięcie.

Strona 79 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony