dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Guest

    Domyślnie DGP czy płaszcz wodny

    Witam Forumowiczów

    W lipcu zaczynam budowę domu i mam "zgryz": kominek z DGP czy z płaszczem wodnym (mam dzieci alergiczne). Jak Wy ten dylemat rozwiązaliście?

    Dziękuję i pozdrawiam.
    Przemo

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jeżeli masz dzieci alergiczne,to radziłbym z płaszczem wodnym.
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bio
    Jeżeli masz dzieci alergiczne,to radziłbym z płaszczem wodnym.
    Też tak myślę , ale czy to dużo droższe (a poza tym ponoć mniej estetyczne. Niewiwle wiem nba ten temat, czekam na nr 6 Muratora gdzie będą jakieś bliższe info

    Pozdrawiam i dziękuję
    Przemo

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo
    Cytat Napisał Bio
    Jeżeli masz dzieci alergiczne,to radziłbym z płaszczem wodnym.
    Też tak myślę , ale czy to dużo droższe (a poza tym ponoć mniej estetyczne. Niewiwle wiem nba ten temat, czekam na nr 6 Muratora gdzie będą jakieś bliższe info

    Pozdrawiam i dziękuję
    Przemo
    Jeśli chodzi o estetykę jedynym minusem jest niekoniecznie idealny wygląd samego kominka (mało producentów). Tzn. nie są jakieś koszmarne, ale wybór jest mniejszy. I to jedyny poza kosztem paleniska minus. Kontynuując wątek estetyki reszta to juz plusy - nie ma na przykład kratek nawiewu, ciepło jest dystrybuowane przez kaloryfery, które i tak większość z nas montuje ze względu ogrzewanie gazowe.
    A cena? Kominek firmy M kosztuje w komplecie ok. 6000zł, L jest trochę tańsza. Zwykłe (nie płaszczowe) kominki od 1000 (markety) do też kilku tysięcy + turbina i rozprowadzenie.

    Arecki

  5. #5

    Domyślnie

    Przy alergicznych dzieciach chyba nie masz wyboru - zdecydowanie z płaszczem wodnym. Do tego proponuję piec kondensacyjny [niższa temp. w grzejnikach]. Warto pomyśleć o rekuperatorze - filtruje przy okazji powietrze - do sypialni nie dostają się np. pyłki traw, ale to kosztuje trochę kasy.
    Pozdrawiam Aishan

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony