dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak połączyć gąsiory

    Witam wszystkich zastanawiam się nad tym jak powinny być połączone gąsiory blachodachówki w sytuacjach jak na załączonych poniżej zdjęciach.
    Czy prawidłowe jest połączenie w sensie pozaginanie jeden na drugiego, a jeśli tak to jak powinno to być wykonane żeby nie było żadnych nieszczelności na tym połączeniu.
    Jak wiadomo w przypadku dachówki są tego typu trójniki natomiast w przypadku blachodachówki nie widzę tego typu elementów

    Pozdrawiam Adam.


  2. #2

    Domyślnie

    bardzo brzydko polozona ta blacha......

  3. #3

    Domyślnie

    ten element właśnie tak się powinny wykonywać , z tym że powinno się to wykonywać estetycznie , a z Twoich fotek wygląda na to że że ekipa estetykę ma w nosie...

    Tak nawiasem , to blachę wybrałeś najlepszą na rynku ( o ile się nie mylę to Plannja Regola) , zapłaciłeś za nią grube pieniążki , to i ekipę można było dopasować do pewnego standardu

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Żle mnie zrozumiałeś, to nie mój dach a zdjęcie to chodziło mi oto żeby nie było nie jasności o jakie połączenie kalenicy chodzi.
    A pytam dlatego, że w okresie wiosny będę miał zmianę pokrycia domu i chciałem być zorientowany jak takie połączenie powinno być prawidłowo wykonane, żeby nie było że ekipa odstawi mi lipę widząc że właściciel się na tym nie zna.
    Swoją drogą to spotkałem się z dwoma połączeniami tego elementu jeden fachman mi mówił zęby kawałek płaskiej blachy wziąć i powyginać że to i tak wysoko i tego nikt nie będzie widział a drugi żeby górny gąsior przeciągnąć nad dwoma schodzącymi bez żadnego docinania i krzywienia i że też nie będzie ciekło.

    Pozdrawiam Adam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Zgadza się , górny trzeba przeciągnąć nad dolnymi ,ale bez docięcia się nie obejdzie. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Można wykonać te "portki" (trójnik) z gładkiej taśmy ołowianej w kolorze ceglastym. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony