dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 39
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 775
  1. #81

    Domyślnie

    Witam, ja mam piec Galmet ECO GT-KWP 30M sterownik Ekspert ogrzewam tym około 250 m2 na co wchodzi 12 kaloryferów i około 70 m2 podłogówki plus ciepła woda zasobnik 140L, temp płaszcza od 40 do 56 stopni w zależności od korekcji (dzienna lub nocna) i od temp na zewnątrz (czujnik pogodowy) w domu temp 20-22 stopni, ciepła woda 50 stopni. Ostatnie zużycie zasobnik (150 kg) starczył na 7 dni. Dodam że dom ogrzewany jest pierwszy sezon. Pozdrawiam

  2. #82
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    kkkwiat możesz podać Swoje ustawienia sterownika. Ja też mam Experta.
    Jestem ciekawy. Dzięki

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dabi71

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    To powiem tylko zastosowałem ustawienia programu ekonomicznego (2 klawisz od góry po lewej stronie), aby było śmieszniej ustawiłem korekcje na -9 (aby zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach pogodówka załączone, ale i tak w przypadku korzystania z programu ekonomicznego nic to nie daje.
    A mając te 40 temp. na płaszczu to w pomieszczeniach się gotuje dlatego chcę wydłużyć czas podawania (właściwie testuję teraz podane nastawy przez wie2222), tak aby piec częściej wchodził w tryb czuwania, a nie pracy. Zwiększyłem go do 15 s, zmniejszyłem temp. min do 38 i obserwuję już 2 dzień czy nie gaśnie(wcześniej miałem kilka wygaszeń) nie wypala się za dużo żaru w palniku i na ile starczy podajnik (w końcu to pierwszy sezon z KWP więc należy się dotrzeć
    Temp. to chyba bardziej jest skutkiem ocieplenia i instalacji w miedzi i konwektorów. Generalnie instalacja to 11 kaloryferów (różnej wielkości) w przyszłym roku zmienię troche obieg wody tak aby CWU była osobno, anie przez pion CO.
    A chciałbym zmniejszyć zużycie aby 3,5 t starczyło na cały sezon (w przypadku poprzedniego pieca SEKO EKO II na sezon potrzebowałem tylko 3 t orzeszka, tylko to ręczne mieszanie (

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielRomian
    kkkwiat możesz podać Swoje ustawienia sterownika. Ja też mam Experta.
    Jestem ciekawy. Dzięki
    DanielRoman napisze co pamiętam gdyż obecnie jestem poza domem a wracam dopiero w piątek
    czopuch przymknięty na 1/2
    przysłona wentylatora około 1,5cm
    ilość powietrza 20%
    moc kotła 100%
    korekcja nocna -3
    korekcja ekonomiczna -4
    temp CWU nastawiona 50 stopni
    temperatura w domu 21 stopni (ta nastawiona na symbolu domku)
    kaloryczność opału - wysoka
    w trybie instalatora nic nie zmieniałem pozostały nastawienia fabryczne
    piec pracuje zgodnie z ustawionym przeze mnie programem tzn pn-pt godz 5-9 korekcja dzienna godz 9-14 korekcja ekonomiczna godz 14-22 korekcja dzienna godz 22-5 korekcja nocna
    jeśli chodzi o temp na płaszczu to sterownik sam ja dobiera w zależności od ustawionej korekcji oraz temp na zewnątrz obecnie temp płaszcza jest w zakresie 40 -56 stopni podejrzewam że jak będą mrozu to piec będzie trzymał jeszcze wyższą temp na płaszczu.
    pozdrawiam

  5. #85
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    kkkwiat jak wrócisz do domu to sprawdź czasy podawania i przerwy w max i min mocy kotła. Jeśli chodzi o ilość powietrza to podaj mi obroty dmuchawy.

    A takie pytanie mam, kiedy jest bardziej ekonomicznie z pogodynką czy bez i czy można programować piec bez pogodynki???
    Pozdrawiam

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Jeszcze jedno mnie ciekawi, co to są te korekcje, i ustawianie ich temperatur (nocna, ekonomiczna, dzienna)???. Mi nie podłączyli pogodynki. W miarę jak najprościej jak można to wytłumaczyć.

  7. #87
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dabi71

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Korekcje temp. wnętrza względem temp. osiąganej przy trybie dziennym dziennym. U mnie tak naprawdę nie ma znaczenia ponieważ ocieplenie domu powoduje utrzymywanie temp. 19 przy samej obecności domowników (nawet przy mrozach), a zastosowanie grzejników i pieca zapewnia te 24.

  8. #88

    Domyślnie

    Mam pytanie do znawcow.
    Jezeli ustawie temperature w domu na np; 18 stopni ( ta na domku) to temperatura na plaszczu spadnie na okolo 40 stopni (czy to aby nie zamalo, czy nie bedzie mialo to wplywu na zywotnos kotla).
    I jeszcze jedno w miejscu gdzie znajduje sie czujnik temp slimaka, sa dwa otwory, (do jednego przymocowana jest czujka) pojawia sie zmielony groszek czy to normalne?
    Prosze o wyrozumialosc, gdyz moja przygoda z piecem zaczela sie wlasnie wczoraj.[/quote]

  9. #89
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daniel O

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    cześć czy ktoś może podać mi nastawy na piec 17 kw

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daniel O

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    dodam że to jest sterownik perfekt prosiłbym o pomoc

  11. #91

    Domyślnie

    Od trzech dni, kolo godziny 16 kiedy wchodze do kotlowni, aby sprawdzic prace pieca, piec jest w fazie wygaszania . Czy ktos moze wie co moze byc przyczyna?

  12. #92
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    może ktoś się pochwali Galmetem i doświadczeniami...

  13. #93
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawoj65

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Piec GALMET ECO-GT 17 KWP ze sterownikiem EKSPERT

    Witam użytkowników pieca GALMET 17 KWP ze sterownikiem EKSPERT. Od miesiąca jestem jego "szczęśliwym" użytkownikiem i dzięki "fachowym" ustawieniom mojego instalatora zdąrzyłem już zainwestować w nowy ślimak, gdyż orginalny się nadpalił i zrywało zabezpieczenia. Wiem, że pewne ustawienia są indywidualne dla danego domu i warunków pracy, ale proszę o fachowe porady na które ustawienia powinienem zwrócić uwagę i wartości, które po małych korektach będę sam w stanie dostosować do swoich potrzeb. Gdyby ktoś zechciał mnie poinstruować, to w razie potrzeby opiszę zachowanie mojego pieca w różnych sytuacjach.

  14. #94
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sero78

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie Piec Galmet z obrotową retortą - POMOCY!!!

    Witam serdecznie.
    Jeśli znajdzie się ktoś kto posiada piec firmy Galmet 25 kw z obrotową retortą to bardzo proszę o odpowiedz w kwestii optymalnych ustawień dla tego pieca bo już mnie krew zalewa.

    P.S
    Nie musi to być akurat 25 kw może być mniejszy lub większy.

  15. #95
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bambo

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Galmet

    Czy ktoś z Was użytkuje piec Galmet Eko GT-KWP M przystosowany do palenia pelletem?
    Proszę o ewentualne opinie.

  16. #96

    Domyślnie Piec GALMET 25kw, sterownik PERFECT, EKOGROSZEK - najlepsze

    Witam, czy posiada z Was ktoś ustawienia zadawalające Wasze kieszenie? Powiem szczerze w domu mam jakies 21-24 stopnie zależy w jakim pokoju, piec ustawiony na 50 stopni, podajnik na 6 powietrze na 23 reszte bez zmian, bez czujnika pogodowego. lecz na reorcie pozostaje sklejony - wypalony nie do końca ekogroszek, wrażenie lawy tak można to nazwać Zaznaczę że reorta jest uszczelniona, kanlaiki przepchane... W domu posiadam 9 kaloryferów + 50 metrów ogrzewania podłogowego, do ma jakies 140m2 a eko spala mi się na miesiąc 1,5 tony, uważam że to troszke za duzo gdyż sklejony ekogroszek można zamienić na popiół a co za tym idzie oszczędność, proszę doradzcie jak coś macnie, znacie. Pozdrawiam ekogroszkowców

  17. #97
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piomus6

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Prosba w pomocy ustawienia sterownika Expert w piecu Galmet

    Witam.Czy posiada ktos piec Galmet z sterownikiem Expert?.Szlakuje mi wegiel i nie osiaga temp.zaledwie 47 stopni zadana bo tak ustawil czujnik pogodowy.Pomozcie co mam zle ustawione.Czas podawania 6s,min temp 40st.Czy to jest dobrze?

  18. #98
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piomus6

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja tez walcze a sterownik mam expert lecz stala retorte.Jakie masz ustawienia?

  19. #99

    Domyślnie

    Obecnie posiadam piec firmy Galmet EKO-GT KWP 17kW,

    Wraz z coraz bardziej pogarszającym się stanem paliwa oraz w celu ulepszenia sprawności pieca chciałbym wymienić palnik na ten zamontowany w piecu EKO-GT KWP M, czy są jakieś przeciwwskazania przeciwko takiej podmianie?? Może ktoś z Was orientuje się jaka jest cena obrotowej retorty i gdzie można go nabyć w Bydgoszczy lub okolicach?

    Co do opini;

    to jest to drugi rok pracy pieca, uzytkowany jest caly rok (latem zasilam cwu). Niedomaganie nastapilo po 2 tygdoniach od wprowadzenia sie do domu - padł sterownik firmy Elster Perfekt R (była to błachostka wyczepiła się płytka) piec znów ruszył po 48h.

    Po za tym kilka uwag;
    piec czuły na paliwo, licencionowany instalator firmy Galmet mówił mi, że piec nie wymaga zaworu 3D/4D ale na wiosne będe go jednak montował koszt nie jest znaczny a napewno poprawi prace pieca, generalnie odpukać ucze się pieca a piec się uczy mnie ale chyba każdy mieszczuch tak miał


    pozdrawiam serdrcznie
    scorup

  20. #100

    Domyślnie

    Witam

    Ja mam Galmet EKO KWW GT 25kW.
    Śmiga u nas od połowy stycznia.
    Z tą wrażliwością na paliwo to prawda , wystarczy zmienić dostwcę i tydzień eksperymentów.
    U mnie sterownik Elster Expert.

    Też nie mam (jeszcze ) zaworu 3D/4D ale też na przyszły sezon zrobimy.

    Narazie zużycie węgla niemiarodajne, bo to pierwszy sezon.

    Jedyny problem to nierównomierne spalanie, na razie nie mam inwencji jak to zwalczyć , a różne zabiegi z uszczelnianiem paleniska i przymykaniem dolotów i wylotów nie pomaga.

    Poza tym działa i grzeje , łatwo się czyści , duży popielnik.

    Pozdr

Strona 5 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony