dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Co byś wybudował/ zainstalował w domu gdybyś miał nieograniczony budżet ???

Głosujących
87. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • wybudowa

    19 21,84%
  • 18 20,69%
  • 3 3,45%
  • 2 2,30%
  • 1 1,15%
  • 4 4,60%
  • 20 22,99%
  • 20 22,99%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie Co byś wybudował/ zainstalował w domu gdybyś miał nieogranic

    No właśnie. Większość z nas musi sie liczyć z każdą złotówką, ale co byś zbudował/ zainstalował gdybys miał nieograniczoną kasę ??? No i na co się zdecydowałeś pomimo, ze pochłania to dodatkowe koszty. A może w ogóle wybudowałbyś /ałabyś zupełnie inny dom ?. Może tylko kupiłbyś/kupiłabyś działkę lepszą /droższą ???

    Ja na pewno zainstaluje nowoczesna kotlownie olejową z pełną automatyką, ogrzewaniem podłogowym etc. Oraz ulożę instalacje do centralnego odkurzacza (reszta w razie przypływu gotówki - musi poczekać). I brama garazowa taka zdalnie sterowana.

    A co bym chciała ?
    - wentylacja mech. z odzyskiem ciepła !!! To przede wszystkim


    To może zapytam trochę inaczej, bo nie o to mi chodziło. Fakt przy nieograniczonej kasie można zbudowac wszystko. Chodziło mi raczej jaki wpływ miały posiadane pieniądze lub ich brak na wasze wybory. Te wszystkie nowinki techniczne (własnie wymienione w ankiecie) sporo kosztują i dla jednych są koniecznością, dla innych tylko fanaberią. Co w związku z tym zmieniłbys w swoim domu gdyby na starcie wiadomo było, że masz dodatkowe, hmm powiedzmy 50tys. zł

  2. #2

    Domyślnie

    Odpowiedz INNE ... i wydaje mi sie ze bedzie jej duzo

    Jedyne co ja bym zmienil w swoim domku to pokryl dach dachowka, tak jak chcialem ale niestety nie wyszlo moze w przyszlosci ...
    a i jeszcze tzw inteligentny dom, bo jak na razie to okablowanie i instalacja kosztuje strasznie duzo.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    też dałam inne: bo to, co tworzę podoba mi się, a jakby mnie było stać to właśnie zainwestowałabym w dodatkowe metry i to, czego dzisiaj nie mam (sauny, baseny i inne fanaberie + ekipa do sprzątania tych wszystkich powierzchni)
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    no i pomyłka miałam kliknąć w dodatkowe metry, a nie inne
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  5. #5

    Domyślnie

    Z pewnością moje inwestycje nie kręcilyby się w nieskończoność wokól domu, a tym bardziej wokól kolejnego domu...

    Przy nieograniczonym budżecie wybierałabym spośród innych, poza budowlanych przyjemnostek
    cele budzą szacunek

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Opcja pierwsza bo zawiera w sobie wszystkie pozostałe. Byłaby siłownia i pokój do bilarda i ........... ech, pomarzyć piękna rzecz.

  7. #7

    Domyślnie

    Zrobiłbym duży dom parterowy z korytarzami i basenem pod dachem z pełną automatyką budynku EIB.
    PRO

  8. #8

    Domyślnie

    marzy mi się zielona oaza , czyli ogród zimowy i basen... , czyli opcja ''wieczne wakacje "

  9. #9

    Domyślnie

    Wybrałem inne, tzn. nowa działka w innym miejscu z kanalizacją, nieco większy dom (jeszcze bardziej energooszczędny, może nawet dom pasywny) z sauną i salką audiowizualną (uwielbiam DVD), kolektory słoneczne i pompa ciepła. A może i fundament typu Legalett...
    Pomarzyć można...
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  10. #10

    Domyślnie

    O ile mogę zrozumieć to pytanie to ta ankieta jest chyba bez sensu.
    Jak bym miał dużo kasy to najpierw kupiłbym działkę (ok 5ha) najlepiej ze straodrzewem i po środku wybudował dom ze wszystkim co proponujesz i jeszcze z wieloma innymi rzeczami - pełen wypas i full servis jakiego nawet kulczyk nie ma, teren ogrodzony murem, kuta brama, aleja od bramy pod dom, przed domem klomb, dookoła park, służba, dom tak ok 1000 m2, dwa baseny (kryty i otwarty), sałna, ogród zimowy, domek dla gości, ... i tak można jeszcze długo
    tylko po co?

  11. #11

    Domyślnie

    INNE to chyba dobry wariant.
    Założyłabym klimatyzację
    No i chciałabym mieć basen (najlepiej kryty i dosyć duży, żeby można było popływać)

  12. #12

    Domyślnie

    Zbudowałbym super drogę - połączenie z trasą katowicką
    na publiczną trzeba jeszcze trochę poczekać...

    Poprawka - nie doczytałem komentarza. No cóż 50 tys to daleko od "nieograniczonych" możliwości.
    poszłoby na porządny ogród, z projektem i wykonaniem, żeby mieć od razu ładnie dookoła
    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    centralny odkurzacz (na dwóch nogach) super ankieta
    pozdrawiam T.M.

  14. #14

    Domyślnie

    50 tys. to raczej bardzo ograniczona kwota, ...ale jak już rozpoczęłabym od działki chciałabym większą działkę aby od "oczu" sasiada chociaż jakieś 10-20metrów. teraz mam 4
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  15. #15

    Domyślnie

    Narazie nic bo to chyba i tak za mało aby wykończyć i wprowadzić się zwłaszcza gdy widzę ile już ubyło z ,,kupki".
    Ula

  16. #16

    Domyślnie

    działka działka i jeszcze raz działka
    to jest coś czego sie nie da już w przyszłości zmienic dobudować wyremontować
    mażyły nam sie działki w parku krajobrazowym ale tam trzeba kupić min 1 ha i jest to od 70 tys w górę te 50 tys urealniło by wtedy ten plan .
    mamy więc działkę gdzie indziej teraz wykupiłbym, sąsiadów z obu stron izastał bym obszarnikiem
    bo za 70 tys miałbym jakies 6 ha.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Ojeny. Przynajmniej z raz w tygodniu zastanawiamy się z Żoneczką co byśmy zrobili gdybyśmy wygrali w totka i ...
    Już sam nie wiem. Tyle tego jest. Chyba jedno i najważniejsze to zmieniłbym technologię ze "zdrowej" Silki na wielkie, grube i jeszcze zdrowsze bale sosnowe. O tak. To napewno.

  18. #18

    Domyślnie

    Jeśli zostanie mi trochę kasy to wybuduję sobie mały basen. Nie wiem tylko czy będzie to możliwe bez kanalizacji. Może jakiś zamknięty obieg wody.

  19. #19

    Domyślnie

    wybudowałabym domek dla osobistego ochroniarza

    a tak serio, to chyba nic

  20. #20

    Domyślnie

    Tylko dodatkowe metry. Basen, sauna, siłownia. O rany ale fajnie.
    BBJ

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony