dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kubar3

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-792
    Posty
    2

    Domyślnie Podwójna płyta żelbetowa w łazience - blok z lat 80

    Witam,
    przymierzam się do remontu łazienki
    po dokonaniu pomiarów okazało się ze wszędzie w mieszkaniu jest 260cm, a w łazience 250 cm wysokości
    przy okazji wymiany pionów wodnych zauważyłem jedną rzecz o którą prosiłbym o wyjaśnienie
    otóż łazienka jest na dwóch stron na ścianach nośnych z trzeciej na kominie wentylacyjnym, czwarta to dobudówka z czerwonej cegły, dodatkowo wewnątrz oraz na suficie posiada tzw. wkład łazienkowy(tak go nazwałem) są to dodatkowo dołożone na ścianach płyty żelbetowe zbrojone grubości około od 8 do 4cm, poniżej załączam foto (nie wiem jaką to pełni funkcje)
    I teraz pada pytanko czy mogę pozbyć się tych płyt celem zwiększenia łazienki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-03-09-009.jpg
Wyświetleń:	3595
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	106539   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-03-09-008.jpg
Wyświetleń:	2236
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	106540   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-03-09-011.jpg
Wyświetleń:	2314
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	106541   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-03-09-010.jpg
Wyświetleń:	2194
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	106542  

  2. #2
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubar3 Zobacz post
    Witam,
    przymierzam się do remontu łazienki
    I teraz pada pytanko czy mogę pozbyć się tych płyt celem zwiększenia łazienki.
    Gratuluje debilizmu w rozkuwaniu ścian nośnych...
    Mam nadzieję że otrzymasz dotkliwą karę finansową za wykonaną samowolę budowlaną.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kubar3

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-792
    Posty
    2

    Domyślnie

    to nie są debilu ściany nośne

  4. #4
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Masz jakąś ekspertyzę konstrukcyjną?

    Patrze na zdjęcia i widzę piękny żelbet konstrukcyjny z wypieprzoną dziurą i porozcinanym zbrojeniem...

  5. #5

    Domyślnie

    A Ty to sam rozwaliłeś, bo na zdjęciu nr 4 widzę płytę karton/gips. Może już u sąsiada w łazience jesteś, dla swojego i innych dobra zostaw narzędzia w spokoju i leć po jakiegoś konstruktora. W wielkiej płycie wszystko może być nośne tak naprawdę, a skoro są tam podwójne płyty to zapewne zostały tam umieszczone celowo - za komuny materiału się nie marnowało. Może strop miał jakiś defekt i został tak prowizorycznie podparty.

    W każdym razie zostaw młotek w spokoju...

  6. #6

    Domyślnie

    ja sama mam mieszkanie z wielkiej płyty i chciałam remontować łazienkę i połączyć ją z WC, ale póki co sąsiad mnie powstrzymał, bo studzienka odpływowa jest wmurowana w strop i żeby ją zlikwidować trzeba kuć u niego, a sąsiad sam sobie zrobił łazienkę na cacy, wykafelkował ściany pod sufit i nie ma mowy, żeby coś tam skuwać. Może Twój podwójny strop w łazience też kryje jakieś studzienki od sąsiadów. Ja musiałam się zadowolić renowacją wanny metodą "wanna w wannie" i pomalowaniem ścian, a teraz czekam aż sąsiadowi się znudzi jego łazienka... Uroki mieszkań z wielkiej płyty nieprzecenione!

  7. #7

    Domyślnie

    Gdzies na forum jest temat dotyczacy laczenia lazienki z WC w plycie. O ile dobrze pamietam byla tam mowa o tym ze lazienki i WC byly robione jako osobne "pudelka", pomiedzy normalne sciany wstawiano taki lazienkowy klocek. Prawdopodobnie dlatego masz dwie sciany.

    I teraz pada pytanko czy mogę pozbyć się tych płyt celem zwiększenia łazienki.
    Moj opis jest moze troche nie jasny, ale mam nadzieje ze dasz rade sobie to co opisalem jakos wyobrazic i sam odpowiesz na swoje pytanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Dżizas !!!!!!!!!!!!....mam nadzieję, że nie jesteś moim sąsiadem.

    Wątek o którym wspomniał SidieN masz tutaj:http://forum.muratordom.pl/showthrea...z-wc-w-bloku-z.

    Pisałam, tam o mieszkaniu w którym ingerowano w ściany łazienki.
    Tyle że tamta ingerencja:
    1. Została zaprojektowana przez architekta...
    2. Uzyskała glejt jakiś nadrzędnych władz od architektury...
    Jednym słowem zrobiono to z głową i zgodnie z prawem.
    Ostatnio edytowane przez MarynaM ; 19-03-2012 o 12:27

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście, wyp...ać w czorta jasnego tą kabinę. Widziałem dokładnie jak takie bloki kiedyś budowano. gotowe kabiny łazienkowe dźwigiem wsuwano pomiędzy ściany konstrukcyjne. Możesz to spokojnie wywalić, zyskasz około 10 cm na szerokości/długości łazienki. Jedyny minus to "akustyka" Harce łazienkowe lepiej docierają do uszu sąsiadów.

  10. #10

    Domyślnie

    plumbum ma rację z tymi kabinami,
    Ja u siebie nie wywalałem tych ścianek , ale wkuwałem się w nie chowając rury. Między "kabiną" a płyta "nośną" jest pustka więc ułatwia to kucie.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrewd2

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    9

    Domyślnie




  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Ładna demolka

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Widzę , że temat wyburzania nadal aktywny
    Mija 7 lat i żelbet bloków z wielkiej płyty kruszeje
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    W tych łazienkach była chyba podwójna podłoga.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrewd2

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    9

    Domyślnie

    wszystko jest podwójne, podłoga , ściany , strop. U mnie "kabina" była tak zamontowana że od ściany była 4 cm przerwa. Między stropami szczelina że można dłoń wsunąć.
    Generalnie gruzu na 4 big bagi.







    najlepsze narzędzia do rozprawienia się z tym ustrojstwem to młot 5kg i dobry łom, brecha.

    znalazłem takie schematy w necie.


  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Tak to właśnie się wykonywało. Pełna prefabrykacja.
    Schematy są z systemy W-70 i Wk-70 ale w innych systemach też się tab budowało.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ha. U mojej nieTesciowej w bloku łazienka jest z .... blachy nierdzewnej. Takie panele pokryte laminatem a'la drewno. Nierdzewna bo otwory po wkrętach, nawet po kilkunastu latach w wilgotnej atmosferze nie rdzewieją. Blok na Śląsku. Nigdzie indziej takiego wynalazku nie widziałem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    "nieTeściowej" ?
    Stal nierdzewna to nie rdzewieje.
    Pomysł własny czy systemowe rozwiązanie ?
    Nie słyszałem o takim systemie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Systemowe. Całe osiedle ma takie łazienki. Oprócz oczywiście tych którzy wypruli te panele, dostali metr kwadratowy łazienki gratis i połozyli płytki.
    Legenda głosi że to taki przeszczep z NRD. Blok z lat 70tych.
    Ostatnio edytowane przez coulignon ; 20-01-2019 o 22:52
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Początki wielkiej płyty to były wzorce z NRD.
    Może w NRD mieli nadmiar blachy nierdzewnej ?
    Ciekawe jak było / jest z akustyką takiej łazienki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony