dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rumia

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie ocieplanie poddasza a folia na deskowaniu

    Witam,
    Mój domek jest obecnie na etapie stanu surowego. Konstrukcja dachu to pelne deskowanie na krokwiach 18cm a na okres zimy dach został przykryty papą. Początkowo założenie było takie żeby na papę położyć blachodachówkę a pomiędzy krokwie miało pujść ocieplenie z waty o grugości 15cm żeby zachować odstęp od desek. Zastanawia mnie jedanak czy jeśli na dachu zostanie zdjęta papa i położona na deskowaniu folia dachowa to czy można wówczas dać ocieplenie grubości 18cm bezpośrednio do desek (bez szczeliny pomiędzy deskami a watą). Czy takie rozwiązanie będzie 100% bezpieczne? Czy warto ściągać papę, i ukłądać folię tzn co będzie lepiej spełniało swoją funkcję? Jaka jest zalecana (optymalna, rozsądna) grubość warstwy ocieplenia na dachu? Poproszę o wypowiedź osób zajmujących się dachami.
    Ostatnio edytowane przez rumia ; 16-03-2012 o 14:22

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pozostawić tak jak jest. Zadbać o drożną szczelinę wentylacyjną. Grubość warstwy izolacyjnej 15 cm pomiędzy krokwie i 10~15 cm w poprzek. Folia na pełne deskowanie to nie najlepszy pomysł. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kim1980

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    8

    Domyślnie dlaczego nie folia wysokoparoprzepuszczalna na pełne deskowanie pod dachówkę

    Witam

    A dlaczego folia wysokoparoprzepuszczalna nie powinna być stosowana na deskowanie pełne pod dachówkę

    Właśnie tak planowałem zrobić i dać między krokwie 20 cm wełny bez szczeliny wentylacyjnej (krokwie 20) + pod krokwiami kolejne 10 cm wełny.

    Proszę o podanie argumentów

    No i oczywiście jeżeli to błąd to w jaki sposób wykonać dach.

    Pozdrawiam
    Kim

  4. #4

    Domyślnie

    Z czego planujesz deskowanie ( deski czy płyta OSB, MFP )?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rumia

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    U mnie są deski. Czy ma to jakieś znaczenie?

  6. #6

    Domyślnie

    Przy płycie osb stosowanie foli paroprzepuszczalnej mija sie z celem gdyż płyta bedzie stanowiąła zbyt duży opór dyfuzycjny i tak trzeba będzie zastowac wentylowaną szczeline poniżej deskowania, przy deskach może być różnie.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rumia

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    To chyba zostanę przy szczelinie i papie. Przynajmniej obędzie się bez dodatkowych wydatków.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Tak jak Andrzej , uważam , że to błąd kłaść folię paroprzepuszczalną na deski. Tak jak nazwa wskazuje przepuszcza ona parę , wilgoć i to w obie strony .Najgorzej jak nawieje śniegu pod pokrycie główne i zacznie topnieć. Wtedy deska będzie mokra na 100% (wiem z praktyki). Opisywałem to nie raz. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak folia to po co deski? Folia przecieka a na deskowaniu na 100%. Jak deski będą wilgotne to się zacisną i którędy ta para wodna ma się wydostać? Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony