dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vinnie

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    2

    Domyślnie Uszkodzony parkiet - pomocy !

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Mam wielką prośbę o pomoc. Podczas przemeblowywania zarysowałem parkiet - dosyć głęboko, pozostały więc paskudne wyżłobienia. Czy jest możliwość renowacji tego parkietu, jeżeli tak to w jaki sposób? Słyszałem coś o wypełnaniu takich rowków żywicą albo lakierem.
    Nie chciałbym zrywać całego parkietu

    Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam[/b]

  2. #2

    Domyślnie

    A samo przecyklinowanie i ponowne polakierowanie nie wystarczy?
    pzdr

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vinnie

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    w niektórych miejscach naprawdę są głębokie wyżlobienia - obawiam się, że cyklinowanie ich nie wyrówna

  4. #4

    Domyślnie

    Zmieszaj opiłki parkietu (wytwórz je szlifierką, tarnikiem) z przezroczystym klejem lub pokostem i po wyschnięciu przeszlifuj zaszpachlowane miejsca. Zanim zaczniesz z podłogą, zarysuj kilka luźnych klepek i poeksperymentuj na boku.

  5. #5

    Domyślnie

    najprościej kupić gotową szpachlówkę do drewna. są tego całe palety w budmarketach typu castorama. z pewnością da się coś dopasować. rysy zaszpachlować po uprzednimich oczyszczeniu ich a fragmenty podłogi,
    jeśli już koniecznie chcesz uniknąć cyklinowania całej podłogi , trzeba lekko przeszlifować papierem ściernym (ok 120) i przelakierować te miejsca. niestety nie da sie tego zrobić tak aby całość wyglądała idealnie jednolicie ale z pewnością rysy powinne zniknąć.
    kastel

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony