dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dwj

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Czy ten dach mi sie na leb nie zwali?

    ----
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k6.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	107291  
    Ostatnio edytowane przez dwj ; 21-07-2013 o 13:05

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu zastosował prefabrykowany wiązar. Znikną wszystkie problemy. Nie będzie sił rozporowych na ściany. Będzie gdzie rozłożyć izolację cieplną i gdzie podwiesić sufit. Zbyteczne będą murłaty. Jak widać same plusy. Twój projektant ma skromną wiedzę i zapewne żadnej praktyki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Wg mnie konstrukcja więźby niedopuszczalna.Najlepsze rozwiązanie przedstawił Andrzej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwj Zobacz post
    ... z założenia projekt miał być taki, żeby mnie budowa mało kosztowała...
    Założenie całkiem sensowne ale wykonanie na tym etapie fatalne. Z założenia cytuję takie powiedzenie: "Z gówna bata nie ukręcisz". Firmy produkujące wiązary w własnym zakresie robią projekt całej więźby w cenie. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arem

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwj Zobacz post
    Dzisiaj poprosiłem o ofertę firmę www.wiazary.pl - zobaczę, co powiedzą i najważniejsze - za ile. Z chęcią z miejsca bym wziął ten dach prefabrykowany, ale czytam, że jednak jest droższy, niż składany przez cieśle na budowie. Możecie polecić jakieś inne firmy od dachów prefabrykowanych, które zrobiły by takie coś koło Gdańska?

    Załączam jeszcze dodatkowe rzuty - parteru, konstrukcji ścian parteru i konstrukcji dachu. Może rozkład ścian parteru przemawia jednak lub w jakiś sposób usprawiedliwia zaproponowaną przez projektanta konstrukcję? Od razu mówię, że rozkład pomieszczeń to moja robota, architekt tylko przeniósł moją koncepcję na projekt, więc jeśli dach jest do d.... z powodu dziwnego rozkładu pomieszczeń czy ścian, to może to moja wina
    Ja mogę zrobic Tobie bezpłatna kalkulację na Twój dach - [email protected]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwj Zobacz post
    ... powodu dziwnego rozkładu pomieszczeń czy ścian, to może to moja wina
    Nie ma tu żadnej Twojej winy no może poza wyborem projektanta. To właśnie wiązar umożliwia w każdym momencie dowolną konfigurację ścian pomieszczenia nad którym się znajduje. Jest to jedna z jego zalet. A zatem wiązar i tylko wiązar prefabrykowany. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony