Witam.
Mam problem z możliwością budowy przyłącza wodociągowego do mojej działki. Sytuacja wygląda następująco: w ulicy dojazdowej poprowadzony jest wodociąg miejski, który kończy się akurat na wysokości zachodniej granicy mojej działki.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Działka_woda.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	338216

Na pytanie o możliwość przyłączenia się do niego, MPWiK nie wyraziło zgody tłumacząc, że będzie to możliwe w przyszłości (za około 3 lata), kiedy ruszy inwestycja przedłużenia wodociągu dalej wzdłuż ulicy.
Niestety, status tej ulicy jest skomplikowany – właściciel nie jest ustalony ze względu na toczące się postępowanie spadkowe, a same MPWiK przyznaje, że nie ma z kim obecnie rozmawiać na temat możliwości zajęcia drogi, więc tak naprawdę nie wiadomo kiedy i z jakim opóźnieniem ruszy budowa wodociągu.
Jednakże na moje szczęście (lub nieszczęście), przyłącze wodociągowe sąsiada przebiega (nielegalnie) w pewnym fragmencie przez moją działkę.
Jakie mam możliwości przekonania MPWiK do zgody na budowę przyłącza? Czy może wykorzystać fakt, że przyłącze wodociągowe przebiega już przez moją działkę, a w końcu ktoś od nich ten projekt zatwierdził?