dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    niestety w moich okolicach (północny-wschód) kołkowanie to standard.
    Daj namiary na te zdjęcia, bo nie mogę namierzyć termowizji z kołkami.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tysonq Zobacz post
    niestety w moich okolicach (północny-wschód) kołkowanie to standard.
    Daj namiary na te zdjęcia, bo nie mogę namierzyć termowizji z kołkami.
    I wszysko jasne
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	clip_image002.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	109342  
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  3. #23

    Domyślnie

    zdjęcie daje do myślenia...
    Wyjaśniła się sprawa ze styropianem. Producent daje mi 250zł na piankę. Domagałem się wymiany produktu, ale niestety nie dało rady. Wolałem się zgodzić na takie rozwiązanie niż upierać się przy swoim i może co do czego to zostałbym na lodzie i piankę musiałbym kupić z własnej kieszeni.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    a tak z ciekawości: to jaki to styro?
    Do kolegi powyżej który pisał o kleju Webera i nie kołkowaniu: czy producent Weber daje gwarancję przy tak grubym styropianie? Bo coś mi się obiło o uszy, że producent zaleca kołkowanie powyżej gr.150 mm - ale to już nie pamiętam czy chodziło o Webera, czy Sto, ale jutro się zorientuję.
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    I wszysko jasne
    Co do tych kołków:
    1 trochę ich na tym zdjęciu jest - żeby przerazić zwolenników kołkowania? powinno być ok. 4/m2 jeśli to styro.
    2 alternatywą jest zastosowanie zatyczek styropianowych - frezujesz - wbijasz kołek - zatykasz

    Nie jestem zwolennikiem/przeciwnikiem kołkowania - generalnie, jest mi to jak najbardziej obojętne jako wykonawcy - ale przy gr. styropianu rzędu 20 cm zaznaczam w gwarancji, że nie zgadzam się na montaż bez kołków i robię tak tylko i wyłącznie na wyrazne życzenie inwestora i na jego odpowiedzialność.
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #26

    Domyślnie

    [QUOTE=ewbuxxxo;5307593]Co do tych kołków:
    1 trochę ich na tym zdjęciu jest - żeby przerazić zwolenników kołkowania? powinno być ok. 4/m2 jeśli to styro.
    2 alternatywą jest zastosowanie zatyczek styropianowych - frezujesz - wbijasz kołek - zatykasz

    Nie jestem zwolennikiem/przeciwnikiem kołkowania - generalnie, jest mi to jak najbardziej obojętne jako wykonawcy - ale przy gr. styropianu rzędu 20 cm zaznaczam w gwarancji, że nie zgadzam się na montaż bez kołków i robię tak tylko i wyłącznie na wyrazne życzenie inwestora i na jego odpowiedzialność.

    Przedstawiciel webera powiedział ze nie ma różnicy czy kleje 10 czy 30cm styropianu bo waga styropianu jest bardzo mała - ważne jest tylko by kleić na wianuszek pokrywając około 40% płyty klejem i dociskać płyty do czystej powierzchni, poza tym kleiłem dwóch warstwach co jest lepsze bo klejąc na mijankę musiała by odpaść cała ściana na raz. Pomyśl logicznie - każdą płytę przylepioną do ściany trzymają 4 płyty w drugiej warstwie, które z kolei zazębiają się na kolejne płyty itd itd...nawet jeżeli któraś płyta byłaby słabo dociśnięta do ściany i tak nie ma szans na odpadnięcie. Oderwanie się płyty z drugiej warstwy jest nie możliwe klejąc na klej w piance, uwierzcie że byłem pełen obaw tej metody i robiłem masę prób sklejając dwa styropiany ze sobą i najlepiej kleił klej w piance, miejsce sklejenia styropianów było mocniejsze od reszty i rozerwanie następowało w styropianie a nie w warstwie kleju. UWAGA - klej w piance o wiele słabiej trzymał do ściany (w moim przypadku maxa) dlatego kleiłem na klej w workach (weber ks125) smarując 40% pow. styro - próby robiłem w ten sposób że po przyklejeniu paru styropianów do ściany odczekałem tydzień i delikatnie stanąłem na nich na górnej krawędzi i nic się nie stalo (ważę 82kg) aby oderwać jakąś plytę musiałem dosłownie zeskrobać go ze ściany a następnie skuć klej młotkiem i dłutem. Moja elewacja ma rok i nic się nie dzieję - niedawno musiałem obrobic drzwi wejściowe i styropian trzymał się tak samo mocno jak przed zimą. Nie kołkowałem nawet styropianu pod balkonami i jakoś nie chce odpaść.

    PS- dlaczego według ciebie 10cm styro jest ok, a 20 już trzeba kołkować??
    Ostatnio edytowane przez mar1982kaz ; 04-04-2012 o 06:09
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  7. #27

    Domyślnie

    zdecydowałem, że styropian 20cm (jedna warstwa) będzie bez kołkowania. Przekonało mnie to, że w firmie majster kilka lat temu robił mi elewację i też bez kołków. Fakt, że styro był 5cm, ale jedna ściana ma wymiar 30m x 5m wysokości. Tak już jest 5 lat i nic się nie dzieje, mimo, że styropian "wisi w powietrzu" - nie stoi na żadnym fundamencie. W domu 20cm będzie stała na fundamencie, więc jestem spokojny. Tak jak mówił mar1982kaz, żeby oderwać styro od ściany, to w ruch musi iść młotek!

  8. #28

    Domyślnie

    Tylko jak robisz 1 warstwę to zrób z frezem lub piankuj łaczenia bo płyty nigdy nie są idealnie równe i możesz mieć drobne mostki cieplne.

  9. #29

    Domyślnie

    Styro z frezem, ale nieco krzywy i muszę ładować piankę. Majstrowi zabroniłem uzupełniać braki pianką - sam to będę robił.

  10. #30

    Domyślnie

    Wiem coś o tym prawda o większości ekip jest taka że jak chcesz mieć ocieplnie dobrze zrobione to tylko w myśl zasady - kontrola podstawą zaufania.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony