dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 255
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    a ja myślałem, że moje problemy są duże ... laik współczuję takich doświadczeń. Moim kompletnie laickim zdaniem to ktoś już tu wcześniej piszący ma rację. Pod naporem ścian nośnych brzegi płyty się ugięły a środek został. No chyba, że wiązary oparli Ci na ściankach działowych - jak tak to do sądu z producentem więźby i niech robią ją od nowa.

  2. #42

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 17:28

  3. #43
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    Przepraszam, ale sie lekko zagotowalam ta ignorancja... Jak dobrze ze tacy ludzie wyjezdzaja do UK...
    Szanowna Pani chyba nie rozumie znaczenia słowa ignorancja...

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    W UK pewnie sie robi w Posce - a kogo na to stac...
    Każdego kto buduje dom wart z działką min. ~300-400 tys "stać" na badania geotechniczne i kierownika budowy.

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    A ja sie pytam: gdzie zdobylas te uprawnienia, w jakim zakresie?
    W pełnym zakresie - zdobywalam na jednych z największych budów w PL.

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    Ile masz lat doswiadczenia i ...
    Wiedza nie zależy od "ilości" lat

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    po 2 by wykonac projekt i uzyskac pozwolenie musial dolaczyc odpowiednie uprawnienia wraz z dokumentem potwierdzajacym oplacenie skladki...
    Taaaaaaak ? Ostatnio było głośno o jakimś "kierowniku budowy" który prowadził budowę autostrady w PL, który nawet studiów budowlanych nie miał nie mówiąc o uprawnieniach... inny przypadek opisywany w internecie i pewnie w gazetach z okolic Częstochowy 'architekta' samozwańca który papiery zrobił na kserografie i dopiero po iluś latach działania ktoś w urzędzie sprawdził jego nr uprawnień - okazało się iż ten pan był bodajże mechanikiem samochodowym (jak dobrze sobie przypominam) i sobie znalazł sposób na dorobienie...

    Przy obecnych możliwościach jakie dają komputery (i np Photoshop) zmienić datę ważności czy nazwisko na jakimś "papierku" to żaden problem... a jakie są polskie urzędy to chyba każdy w PL wie. Nikt nie sprawdza czy jest to papier oryginalny tylko czy jest "komplet".

  4. #44
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Śmieszą mnie osoby które piszą budowlany_laik'owi aby się nie przejmował tym co tu napisałam... Brakuje tylko jeszcze kogoś kto napisze "radę":
    "nie przejmuj się - dom przez pierwsze lata pracuje i musi pękać"

    Jemu raczej nie jest do śmiechu... wydał kupę pieniędzy i teraz ma bardzo poważny "problem" z winy niedouczonego projektanta i kierownika budowy w jednej osobie.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    elka jesteś wybitnie irytującą osobą i powinni Cię zbanować. Co wniosłaś do pomocy laikowi? Bo ja zrozumiałem tylko jedno - "daj 12 tysięcy to Ci pomogę". Spadaj się reklamować gdzie indziej bo tu nie lubimy takich naciągaczy. Tu pomagamy ZA DARMO więc nic tu po Tobie.

  6. #46

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 17:27

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał REKINRW Zobacz post
    Jaka grubość siatki zgrzewanej ? i jakie oczko masz ?
    Beton tylko B20? [...] Użycie styropianu EPS 100 pod płytę to wg mnie spore nieporozumienie.
    fi8, oczko 15cm, beton B20. Wszystko zgodnie z projektem, tak jak i twardość styro.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    Niestety twój dom jest dobitnym przykładem iż NIE WOLNO oszczędzać na etapie tworzenia dokumentacji projektowej oraz NIE NALEŻY szukać najtańszego kierownika budowy - zwyczajnie nie warto oszczędzać kilku tysięcy przy wznoszeniu budynku za kilkaset.
    Nie oszczędzałem na projekcie, materiałach i KB.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Czy materiał na działówkach i nośnych jest jednorodny? tzn. np. sam ytong , solbet lub coś podbnego, czy nie np ytong i silka.
    Nośne - gazobeton, działowe - silka.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ściany zewnętrzne nie pękają? Kafle na podłodze też nie?
    Zewnętrzne nie pękają, kafle też, ani na podłodze, ani na ścianach.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Tu mogą nakładac sie dwa problemy jeden to słabe podłoże drugi to byc może za mały wieniec - i cięzki dach. 20cm płyta ma małą sztywność dociązenie ścian dachem spowodowalo ugiecie krawędzi płyty, i rozpchanie ścian na boki. Brak peknieć w scianach zewnętrznych może pojawić sie na styku ścian szczytowych - ale tu jest pewnie ciągły wien iec ktory to trzyma, więc moze nie peknać lub pękac po długim czasie.

    Ciekawi mnie co na to projektant, skoro stwiedził że płyta siadła co dalej z tym zamierza zrobić ? Niezależnie od jego pomysłu i opni zasięgnij porady kogoś kto przyjdzie na miejsce i podotyka tych ścian i problemów.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    czy więźba na nich się opiera?
    Twoim KB był H...? nie posądzałbym człowieka z takim doświadczeniem o niedopilnowanie czegoś ...
    Wiązary opierają się tylko na nośnych. Ugięcie stropu powodowałoby raczej pęknięcia w innym kierunku.
    KB i projektantem był HenoK - myślę, że nie musimy używać skrótów - w końcu parę razy na forum już było mówione o naszej współpracy - nie jest to tajemnica.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy. Nie ma jakiejś korelacji pomiędzy tym że grzałeś płytę a tymi peknięciami? Jakoś nie bardzo wierzę w te odkształcenie płyty bez śladu na ścianach zewnętrznych i podłodze.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    czy pod płytą masz zakopany GWC czy coś innego... ?
    wygląda to tak jak by coś podparło tą płytę na środku i nie dało osiąść po całości ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #55

    Domyślnie

    perm, korelacja? Grzałem od października, teraz też jeszcze trochę grzeję.

    Pęknięcia jakby się pojawiły na koniec zimy. Dom jest dobrze izolowany od góry - zalegał u mnie śnieg na dachu, gdy okoliczne domy poprzez słabą izolację dachu już się go prawie pozbyły. Na pewno w jakimś stopniu wpłynął on na obciążenie płyty, choć zapewne bierze się to pod uwagę przy obliczeniach.

    jasiek71 - GWC glikolowe wokół domu, pod płytą tylko zagęszczona pospółka.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    czy pod płytą masz zakopany GWC czy coś innego... ?
    wygląda to tak jak by coś podparło tą płytę na środku i nie dało osiąść po całości ...
    Plyta tak naprawdę obciązona jest wzdłuż 2 boków , kolejne dwa boki są na tyle sztywne poprzez ściane i wienec że tez ciągna płyte w dół - środek praktycznie pozostaje nie obciązony- cięzar posadzki i działówek jest dużo mniejszy - mala grubośc płyty 20cm powoduje że płyta siada na bokach , cięzar budynku jest przenososzony przez "wąskie " pasmo płyty a nie przez całość. Gdybyśmy załózmy mieli płyte o bardzo dużej sztywności to zgniatanie styropianu mogłoby postepowac równo pod cąłą powierzchnią. Nic nie muisi trzymać srodka płyty ona poprostu się "podnosi"

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    BL czy jesteś w stanie dzięki laserowi lub innemu urządzeniu podać ile siadła płyta a narożnikach względem środka ? czy sprawdzaliście to z HenioKiem ?
    przy takich pęknięciach to muszą być dość spore różnice / spore naprężenia płyty
    czy sprawdzaiłeś/ -ście jak się zachowuje murłata i jak się zachowuje wieniec? - czy murłata jest w poziomie czy też na niej widać spadki ? lub widać po nią szczeliny ? masz do niej dostęp ?

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Wiązary opierają się tylko na nośnych. Ugięcie stropu powodowałoby raczej pęknięcia w innym kierunku.
    KB i projektantem był HenoK - myślę, że nie musimy używać skrótów - w końcu parę razy na forum już było mówione o naszej współpracy - nie jest to tajemnica.
    Mogę jeszcze dodać że wiązary kratowe dachu w tej chwili ciągną ściany nośne (zewnętrzne) do środka ,a płyta fundamentowa uginając się odchyla je górą na zewnątrz .
    Co teraz z tym fantem zrobić ?
    Trzeba zrobić ekspertyzę budowlaną ,opracować projekt ratowania budynku ,pociągnąć do odpowiedzialności osoby które doprowadziły do tego.
    W tej chwili to mogę tylko doradzić oczywiście za darmo Zatrudnić porządnego inspektora nadzoru wkleić szkiełka na rysach (pęknięciach) do sprawdzenia czy degradacja nadal postępuje jeżeli będzie to trzeba rozebrać dach ,usunąć ciężką dachówkę i zastąpić pokryciem z blacho-dachówki. Reszta powinna się znaleźć w opracowanym projekcie ratowania budynku. (budynek na razie nie nadaje się do zamieszkania).

  19. #59

    Domyślnie

    I to mnie upewnia ,że należy robić ławy i fundamentować tradycyjnie a nie stosować wynalazki ,które skracają czas i zapewniają zysk firmie wykonawczej.
    Budowlanylaik ,a czy nie trzeba było geowłókniną wzmocnić tej wymiany gruntu,żeby się to pod płytą nie rozjeżdżało ?
    W ogóle płyta na skarpie to jakoś tak mi nie pasi
    Post wkleiłem po pierwszej stronie,nie zauważyłem ,że są cztery.
    HenoK projektował i był KB.No proszę.A tyle tu się nasłuchałem od niego ,myślałem ,że gość wie co mówi.
    To nie przelewki ,to nie zepsucie tynków ,zle położona dachówka ,albo bład w intalacji pompy.
    Współczuje budowlany laik ,bo przeżywasz scenariusz ,którego ja osobiście najbardziej się boję,taki czarny sen.Masakra.
    Musisz faktycznie profesjonalistę zaprzągnąć
    Tak mi przyszło do głowy czy w np w Sika (ten wielki koncern chemiczny,profesjonalna chemia-parkingi wielopoziomowe,kolej,drogi itp)) nie będą mieli jakiś projektantów od trudnych tematów?Oni czasem robią arcytrudne rzeczy-wzmocnienia z taśm i inne cuda.
    A legalett robi tylko EPS100 i ma to gdzieś
    W szoku jestem,muszę sobie to jeszcze raz wieczorem na spokojnie przeczytać
    Ostatnio edytowane przez tomek131 ; 01-04-2012 o 13:54
    Żadna ze mnie elita

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Tomku - nie można generalizować - PKiN też stoi na płycie ... a płyta płycie nie równa , fundament fundamentowi nie równy ... u moich rodziców fundament pękł w 2 miejscach ... nie ma na to reguły

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony