dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nie mieszczą się schody strychowe, można wyciąć jętke?

    Witam
    Chciałbym zamontować sobie schody strychowe wzdłuż korytarza, a jętki są rozstawione co 90cm, schody strychowe mają wymiar 120x70cm. Czy można wyciąć kawałek jętki (pozostałą część mogę wzmocnić i przykręcić do sąsiadujących jętek), tak aby zamontować schody wymiarem 120cm.
    W załączniku moja konstrukcja dachu (zdjęcie trochę nie wyraźne z etapu budowy konstrukcji dachowej).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	108013  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jest płatew pośrednia więc można. Dla usztywnienia płatwi należałoby wstawić rozpór pomiędzy płatwiami zaraz za schodami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dzisiaj rozmawiałem z cieślą i potwierdził to co Pan napisał, że można wyciąć jętkę na długości otworu pod schody, do końca wyciętej jętki przykręcić wzmocnienia do sąsiednich jętek i w powstały prostokąt przykręcić schody z szczeliną 1cm z każdej strony na pianę uszczelniającą. Dołączyłem schemat - czy tak to powinno być wykonane?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.JPG
Wyświetleń:	440
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	108204  

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jest OK. Wszystkie połączenia wykonaj przy pomocy kątowników ciesielskich i mocuj śrubami M10. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony