dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mirolka

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Wentylacja w bloku a podwieszany sufit

    Witam serdecznie,
    jestem właśnie w trakcie remontu i stoję przed problemem rozwiązania wentylacji w mojej łazience. jest to mieszkanie w bloku 7 piętrowym na 3 pietrze (zbudowany - koniec 60 początek 70 lat) i wentylacja jest grawitacyjna. W łazience mam piecyk gazowy ale taki z zamknieta komorą - płomien zapala sie dopiero po puszczeniu wody. Teraz, ze względu na ilość rur odpływowych pod sufitem (jak to w bloku) jednak myślimy nad podwieszanym sufitem i tu pojawia się pyt. 1 - poniewaz obecna kratka wentylacyjna znajdzie się nad sufitem, czy wbudowanie kratki wentylacyjnej w ten sufit oraz połączenie jej kolankiem z szybem będzie akceptowalne zgodnie z obowiązującymi przepisami i czy zda egzamin? pytanie nr dwa - czy możliwe ewentualnie byłoby rozdwojenie i poprowadzenie dodatkowego przewodu nad sufitem w łazience w jej drugi koniec nad wannę (oprócz wspomnianej kratki która z przyczyn niezależnych ode mnie ale od budowniczych bloku znajduje się we wnęce po drugiej stronie łazienki), czy tez takie rozwiązanie po prostu nie będzie działać? a może w ten dodatkowy przewód wbudować wentylator kanałowy(wiem ze nie mogę bezpośrednio do głównego pionu wentylacyjnego podłączać wentylatora, ale może przy dodatkowym przewodzie nie ma przeciwwskazań?)?
    i pyt.3 - a może obniżyć po prostu położenie kratki a ten wlot powyżej sufitu zamurować? czy tez zostawić oba otwory - w pierwotnym, pod sufitem zamontować rurę ciągnąca powietrze znad wanny znajdującej się w drugim końcu pomieszczenia a poniżej, w tym samym pionie zrobić nowy, zwykły?
    Prosze o podpowiedzi jak te problemy rozwiazac tak, żeby po odbiorze ze strony administracji nie dostac polecenia demontarzu sufitu... Dodam jeszcze, że drzwi do łazienki zostały zamówione zgodnie z wszelkimi obowiązującymi normami, wiec przewiew do niej nie będzie problematyczny.
    Pozdrawiam wszystkich i z góry dziekuję za pomoc!!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    W łazience mam piecyk gazowy ale taki z zamknieta komorą - płomien zapala sie dopiero po puszczeniu wody
    Niestety nie jest to chyba piec z zamkniętą komorą - czy na pewno jest podłączony do odpowiedniego komina a właściwie zespołu kominowego?

    W pomieszczeniu z piecykiem nie wolno pod żadnym pozorem instalować wentylacji mechanicznej.
    Najlepszym pomysłem będzie chyba przeniesienie otworu wentylacyjnego niżej.
    Wszelkie kolanka/ przewody oznaczają większy opór dla powietrza i potencjalnie gorszą wentylację.

    A gorsza wentylacja w tak małym pomieszczeniu z piecykiem kończy się niestety ..... jak to ujął Bob Dylan: Knockin' on Heaven's Door
    Ostatnio edytowane przez michal_ludwin ; 30-03-2012 o 20:37

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_ludwin Zobacz post
    [I]
    W pomieszczeniu z piecykiem nie wolno pod żadnym pozorem instalować wentylacji mechanicznej.
    wyciągowej
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    dokładnie tak, wentylacji mechanicznej wyciągowej - przepraszam za nieścisłość

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony