dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie silikonowy tynk natryskowy lakma porolit

    Witam serdecznie mam pytanko co do jakości tynków lakma a szczególnie silikonowego porolitu natryskowego.
    Czy ktoś na tym pracował ,w necie nie wiele informacji poza reklamą innowacyjnej technologi


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 02-04-2012 o 21:07

  2. #2

    Domyślnie hej

    hej ja na tym pracowalem i pracuje , a coo dokladnie cie interesuje

  3. #3

    Domyślnie

    Napisz mi proszę czy są jakieś problemy z aplikacją tego tynku (nie patrząc na sprzęt)jakieś plamy smugi itd.
    Widziałem że ten tynk jest bardzo ostry w związku z tym jak wygląda sprawa z brudzeniem się elewacji ?
    I ostatnie pytanko czy ten kamyczek się nie sypie ze ściany ?

    Miał byś może jakieś fotki elewacji w kolorach standardowych 2040,2030,4040 lub coś w tym deseniu

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Też szukam informacji na temat tynków Lakmy.
    Oglądałam ścianę wykonaną natryskiem, wygląda ładnie. Jednak właśnie przez wzgląd na ostrość tynku zdecydowałam się na tradycyjny sposób nakładania.
    Jakoś nie jestem przekonana że te kamyczki nie poodpadają, palcem bez większych problemów można było je zdrapać.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Swego czasu zastanawiałem się nad zakupem maszyny - porządnej - do natrysku tynku, ale po kilku rozmowach z bardziej doświadczonymi kolegami doszedłem do wniosku, że tynk narzucany natryskiem, to nie jest to czego oczekują klienci i żeby osiągnąć ładną strukturę trzeba go i tak dotrzeć, więc kasa wydana na agregat to wyrzucone w błoto pieniądze.
    Ale to tylko moje prywatne zdanie
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #6

    Domyślnie

    ewbuxxxo moim zdaniem struktura to atut tynków lakmy.

    Co twoim zdaniem trzeba ręcznie dopracować w tej strukturze tego baranka?
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KOLT

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zaczyna się wiosna, więc trzeba będzie (można) w końcu wytynkować chatę. Jestem świeżo po obejrzeniu reklamy na youtube porolitu - czyli tynku natryskowego lakmy. Wywarło to na mnie kolosalne wrażenie, bo kompresor mam, a brakuje mi tylko "pistoletu" jak na filmie. Sam bym sobie cały dom otynkował. Ktoś napisał, że pracuje na tych tynkach - proszę o info, jak się sprawdza. A może już ktoś ma chałupę pokrytą tym tynkiem?

  8. #8

    Domyślnie

    Z tynków akrylowych , wypróbowałem tynk firmy LAKMA POROLIThttp://www.lakma.pl/ dodałem litr wody na wiadro 25kg., ale jaka ilość należy dodać wody, moze zależeć od temperatury zewnetrznej, przy kładzeniu tynku należy uważać żeby nie prysnąć za dużo w jednym miejszczu, bo po wyschnięciu robią się mikro pęknięcia. Z wiadra wychodzi około 20 metrów, które kosztowało 180zł, kolor 4040. Bardzo fajnie się tym tynkuje łuki i kolumny.









  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Witam moja firma pracuje wyłącznie natryskowo. Przerobiliśmy pod tym względem tynki LAKMA, FOVEO TECH, CERESIT, KABE, oraz BAUMIT. Ze względu iż BAUMIT zostawia najładniejszą fakturę. Kamyczek z każdej strony jest dokładnie oblany farbą po natrysku. Lakma jest dość dostosowana lecz z tego co słyszałem tam jest użyte kruszywo wulkaniczne puste w środku więc jest to delikatniejszy tynk niż te pozostałych producentów. Co do wyglądu tynków wykonujemy natryski na elewacjach od niemal 4 lat i tylko raz wykonanie ręczne sobie zażyczył klient iż miał już połowę domu położoną ręcznie. Każdy klient jest przezemnie zawieziony na budowę na której był wykonany natrysk i może wybierać natrysk lub ręcznie. Co do trwałości to mogę zainteresowane osoby z okolic Krakowa zawieźć na elewacje robione 3 lata temu u inwestorów aby opowiedzieli czy się sypie coś ze ściany czy też nie. Więcej pytań można słać na priv. w tej kwestii chętnie odpowiem na wszelkie nurtujące pytania gdyż bardzo dużo wiem o technologi z własnej praktyki a nie reklamówek firm. postaram się wrzucić fotkę jak to wygląda na ścianie. Tak jak pisałem na BAUMICIE tam jest duży stosunek akrylu do masy kruszywa i to wszystko się ładnie zalewa. Co do wypowiedzi o pistolecie to jest męczarnia któryś z forumowiczów o nim pisał. Najlepsze rozwiązanie jednak agregat steruje się całą maszyną tuż przy pistolecie kiedy chcesz materiał to podajesz kiedy nie to n ie a przy pistolecie z koszyczkiem pryśniesz troszkę i znów trzeba dokładać materiał. i w zakamarkach często źle się nim natryskuje. Dlatego ja używam agregatu i specjalistyczny pistolet z zakrzywioną końcówką do trudnodostępnych miejsc

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5005.jpg
Wyświetleń:	1188
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	184948

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8135.jpg
Wyświetleń:	1889
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	184949

    tu jeszcze fotka wykonanej elewacji natryskowo

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ProfDan

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam a ja mam takie pytanko gdyz chciałbym przejsc na natryski wlasnie .Czy ten kamyczek nie odskakuje podczas natrysku no i co wazne przy nakladaniu tradycyjnym kamyki sa zbite co ma likwidowac naprezenia elewacji bo jezeli jeszcze dojdzie np kolor grafit i do tego 50 stopni na słoncu jakie sa twoje doswiadczenia z ciemnymi kolorami przy natrysku?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Witam kamyczek lekko musi odskoczyć z 250 m/kw elewacji zbieramy jakieś pół wiaderka kamyczka podczas sprzątania po pracy. Mamy dość dużo wykonanych jasnych kolorów lecz mamy kolory szare grafitowe czerwone i nic się z nimi nie dzieje już przeżyły lato zimę itd. Mamy dużo elewacji gdzie było wykonane jakieś ocieplenie i jakiś klej przez zlecającego lub niefachowego wykonawcę na taką elewację na równanie zużywaliśmy po palecie kleju. Fakt że z dodatkami włókna bo niektóre odbiegały od norm i to sporo więc nie ryzykowałem spękania kleju. Naprawdę wszystkie te elewacje wyszły dobrze i żadnych reklamacji do tej pory nie ma a jeśli by coś miało się z tym złego dziać to już dawno by to wyszło. Znajomemu u którego pryskałem elewację niemal 4 lata temu wybitny znawca elewacji metodą ręczną powiedział że po zimie wszystko spadnie. Ten był załamany i dałem mu gwarancję że jeżeli po zimie znajdzie choć kilka kamyczków na chodniku które odpadły to ja wykonam całą warstwę zbrojną i tynk na własny koszt. Jak do tej pory niczego nie zgłosił

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony