dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 86
  1. #41

    Domyślnie

    Zmartwiliście mnie tymi skroplinami

    Ja wymyśliłem to tak : chodzę z zew. do piwnicy po ścianie schodzę pod
    wylewkę ( taka zetka wew.) i pod wylewką dochodzę do kanału wentylacyjnego z którego wychodzę kondygnację wyżej w salonie przy kominku . Powyżej kanał zaślepiam bo będzie służył do wentylacji salonu.

    Może dać sobie z tym spokój i poprowadzić kanał pod wylewką w salonie prosto do ściany zew.???
    Artur

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał art63
    Może dać sobie z tym spokój i poprowadzić kanał pod wylewką w salonie prosto do ściany zew.???
    Pewnie ze ja bym dal sobie spokoj, najprosciej poprowadzic pod wylewka z lekkim spadkiem i na koncu kratka - po problemie.

    Zawsze jeszcze mozesz zaciagac powietrze z piwnicy - jak nie jest ogrzewana i ma jakies inne dojscia powietrza do niej.

  3. #43

    Domyślnie

    Ale styropianu ma być tylko 5cm - nie zmieszcze w tym kanału.
    Chyba że pod stropem w piwnicy?, w tym miejscu w piwnicy ma być kotłownia na paliwo stałe więc estetyka nie taka ważna .

    Piwnice to raczej suterena ma być lekko ogrzewana .
    Artur

  4. #44

    Domyślnie

    To tym bardziej jak masz miejsce i nie zalezy ci na wygladzie estetycznym to rob jak najprosciej bo przeciez kazde kolanko to dodatkowe koszty, rura tez za darmo nie jest a tu chodzi tylko o sam fakt aby powietrze z zewnatrz dotarlo do kominka.

  5. #45

    Domyślnie

    A co z przemarzaniem takiej rury? Czy w zimie nie jest zbyt duża ilość powietrza bardzo zimnego zasysana do domu? Jak myślicie?

  6. #46

    Domyślnie

    Myślimy, że powietrze z zewnątrz wpada do kominka i wypada kominem bez szkody. Boć przecie wkład jest jest zaizolowany wełną, wiec na temperature w domciu to nie powinno miec wplywu (przy pozamykanych szybrach cieplego nawiewu - a warto mieć zamykane - żaluzjowe)
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Bardzo dobry temat, jak dla mnie na czasie. Nie dalej jak wczoraj odwiedziłam "salon kominkowy", zadając panu pytanie: jak doprowadzić powietrze z zewnątrz do kominka.
    Pan zapytał mnie najpierw o powierzchnię pokoju, w którym będzie kominek (35m) i czy będzie to pomieszczenie zamknięte (nie). I wiecie co usłyszałam? Że nie ma potrzeby doprowadzania powietrza z zewnątrz! A co do rury, to 50 w zupełności podobno wystarcza, ale powinno jej być ok. 15m, żeby bardzo zimne powietrze w zetknięciu się z gorącym wkładem nie spowodowało pękania tego ostatniego.
    No i co wy na to? Bo już zgłupiałam całkiem po przeczytaniu Waszych postów.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka
    Cytat Napisał Lucky Strike
    W tej sytuacji najskuteczniejszym rozwiązaniem jest doprowadzenie powietrza z zewnątrz osobnym kanałem do palenisk a w przypadku kominków z otwartym paleniskiem, oraz w okolice kominka a najlepiej w okolice poboru powietrza do grzania w przypadku wkładów kominkowych."
    To jest cytat z pierwszej lepszej strony: http://www.kominki.waw.pl/

    [/url]
    Czyli dokładnie to co ja napisłam, powietrze z zewnątrz do palenia, a że doprowadzone w okolice poboru powietrza do grzania, bo to te same okolice. Tyko, że powietrze do palenia z reguły doprowadza się w bardzo bliskie okolice otworów we wkładzie, jesli wkład takowe posiada. A powietrze do grzania to są te dalsze okolice. Jeśli wkład jest przystosowany do poboru powietrza do paleniska tylko z przodu to faktycznie te dwa powietrza się mieszają i w zasadzie masz trochę racji.
    Pozdrawiam i nie złość się. Złość piękności szkodzi.
    No tak, to jest właœnie ten przypadek, że ten sam tekst rozumiemy inaczej. Jednak nie zgadzam się na stwierdzenie że w istocie mówimy to samo. Jeœli jednak lubisz aby twoje było na wierzchu, to zapewniam że to mój ostatni post w tej sprawie.

    Moim zdaniem to znaczy że przy kominkach z wkładem doprowadzamy z zewnštrz powietrze do grzania.
    To znaczy pod kominkiem z tyłu. Powietrze omywa radiatory (czyli zewnętrznš czeœć wkładu z wypustkami.
    Powietrze do spalania wlatuje otworami z przodu, poniżej szyby.
    Może sš kominki z wlotem powietrza od dołu, ale ja się z nimi nie spotkałem. Jeœli wlot jest z przodu, ciekawe jak chcesz doprowadzić powietrze z zewnštrz blisko otworów?

  9. #49

    Domyślnie

    Pan zapytał mnie najpierw o powierzchnię pokoju, w którym będzie kominek (35m) i czy będzie to pomieszczenie zamknięte (nie). I wiecie co usłyszałam? Że nie ma potrzeby doprowadzania powietrza z zewnątrz! A co do rury, to 50 w zupełności podobno wystarcza, ale powinno jej być ok. 15m, żeby bardzo zimne powietrze w zetknięciu się z gorącym wkładem nie spowodowało pękania tego ostatniego
    .


    Zmień "salon kominkowy"
    Bzdury jedna po drugiej mówił Ci ten pan.

  10. #50

    Domyślnie

    Baru
    Lucky Strike w ostatnim poście dobrze napisał. Zmien salon kominkowy lecz najpierw zaproś kominiarza do siebie, bo on przybedzie jak bedziesz miec kłopoty w trakcie urzytkowania kominka.
    Bezpieczne ciepło nie tylko dla siebie

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Nam brak dopływu powietrza zakwestionował kominiarz(mamy kupiony 13 kW piec kominkowy tzw. kozę). Trochę za późno sprowadziliśmy kominiarza no i mieliśmy problem bo były zrobione już podłogi. Sprawę rozwiązaliśmy tak: w rogu pokoju (około 2m od pieca, na samą podłogą) przebiliśmy się przez ścianę z rurą 100 -prosty odcinek przycięty równo z elewacją i z każdej ze stron zakończony osłoną z siatką. W rogu pokoju stoi komoda więc otworu nie widać, nic nie huczy i nie wychłada się pokój. Zgadzam się jednak że, lepiej dopływ powietrza doprowadzić pod kominkiem ale bez przesady nie utrudniaj sobie tego nadmiernie, jeszcze nie takie przyjdzie Ci rozwiązać problemy.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Hej "Lucki Strike" to co piszesz o wkładach bez dolotu powietrza bezpośrednio do paleniska to prawie sedno tematu.
    Ale wkładów z możliwością bezpośredniego przyłączenia czerpni powietrza wprost do paleniska jest bardzo dużo, zwłaszcza tych "nieco lepszych" firm.
    Pozdrawiam.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kon111
    może tak: warto dać przepustnicę na "wyjściu" przy kominku.
    tylko zastosowany mechanizm powinien być szczelny (w pozycji zamknietej) i łatwo dostepny w okolicach kominka.
    Ciekaw jestem jest coś gotowego pasującego do rur PCV i to w różnych przekrojach.
    Widziałem takie przepustnice w Castoramie, o różnych średnicach, ale sposób ich regulacji jest dalece niepokojący - to takie dość lichawe cięgno, co jak się zepsuje [a wg mnie zepsuje na pewno - no za 2-3lata] to naprawić to będzie b. trudno - będzie trzeba mieć bezpośredni dostęp do tej przepustnicy. Swoją drogą zastanawiam się, czy przy takiej "zetce" będzie istniał problem zbierania się wody, no bo ruch powietrza będzie tylko przy zapalonym kominku, a wtedy powinna taka woda odparowywać [z racji ułożenia rury będzie napływać w okolice kominka - a tam ciepło]. No ale mnie poprawcie jak się mylę.

  14. #54

    Domyślnie

    [/url][/quote]
    Jeœli wlot jest z przodu, ciekawe jak chcesz doprowadzić powietrze z zewnštrz blisko otworów?[/quote]

    Witam w piątkowy poranek,
    Tarnawa ma dwa regulowane doloty powietrza z boku przy szybie, rura z zewnątrz dochodzi na tył wkładu, gdzie założony jest trójnik i rurami spiro doprowadzone jest do tych otworów.
    A jak wlot jest tylko z przodu to nie wiem jak to rozwiązać, może pod wkładem. Ale wtedy obudowa musi być z wnęką pod wkładem. Niech się raczej wypowiedzą fachowcy.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbys
    Z tymi średnicami to jest chyba przesada. Czytałem jakiś czas temu że wystarczy 70-100, później że min 110 , a ostatnio 160 zdaje się że za jakiś czas będzie jak nic min 200mm średnicy a to juz przesada - nie palisz wychładzasz sobie pomieszczenie czyli non stop musisz palić i tak w kółko macieju!!!!!!
    Po ostatnich przemyśleniach postanowiłem zwiększyć średnicę nawiewu ze 160-ciu do 500 mm W ten sposób zapewnię sobie szansę wejścia do domu w stanie nieważkości, czyli po spożyciu jakiegoś zestawu wypoczynkowego w odpowiednim gronie sympatyków preparatu No i Mikołaj nie będzie musiał się męczyć w szamocie o średnicy 20 cm

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaEm
    Po ostatnich przemyśleniach postanowiłem zwiększyć średnicę nawiewu ze 160-ciu do 500 mm W ten sposób zapewnię sobie szansę wejścia do domu w stanie nieważkości, czyli po spożyciu jakiegoś zestawu wypoczynkowego w odpowiednim gronie sympatyków preparatu No i Mikołaj nie będzie musiał się męczyć w szamocie o średnicy 20 cm
    Nie męcz się - zdejmij poprostu wszystkie drzwi po drodze z dworu do kominka. Będziesz miał dopływ powietrza przekrojem 2,05x08m i w stanie nieważkości nie będziesz musiał się schylać, nie wspominając już o świętym.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    Ale co zrobisz z siatką na gryzonie i robale? Otwierana?

    Też uważam, że powietrze musi być doprowadzone. Byłem w domu, gdzie kominek wygasa po zamknięciu okien...

  18. #58

    Domyślnie

    Wtedy to najlepiej zamontować bramę garażową

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    Nie męcz się - zdejmij poprostu wszystkie drzwi po drodze z dworu do kominka. Będziesz miał dopływ powietrza przekrojem 2,05x08m i w stanie nieważkości nie będziesz musiał się schylać, nie wspominając już o świętym.
    Spoko - za dwa tygodnie szef mojej ekipy wiesza wiechę, to się przekonam, czy nawiew jest optymalnie ustawiony w stosunku do inwestora poruszającego się po budowie w pozycji do zbierania ryżu

  20. #60

    Domyślnie

    No rozwialiście moje problemy zfi rury.
    Oczywiście że takie zapasowe wejście jest potrzebne , ale nierozgłaszajcie tego żeby się moja żona o nim nie dowiedziała
    Artur

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony