dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie GEBAUER czy WIKTORCZYK

    Witam Wszystkich budujących lub remontujących!

    To mój pierwszy post na tym forum, ale z pewnością nie ostatni, bo zaczynam remont mieszkania, a w przyszłości budowa domu...

    Chciałbym Was prosić o radę - które okna z meranti wybralibyście (muszą być białe – kamienica z ‘54, listwa retro): Gebauera czy Wiktorczyka? Różnice:

    GEBAUER:
    okucia: Roto NT
    lakier: Gori (technologii malowania nie znam)
    okapniki: Aluron
    siedziba: Tarnów Opolski (315 km od miejsca montażu)
    sprzedawca: WADEX (Komorów)

    WIKTORCZYK:
    okucia: GU
    lakier: Sikkens
    okapniki: Gutmann (szyna deszczowa i parapecik przyszybowy)
    siedziba: Czarków k. Pszczyny (330 km od miejsca montażu)
    sprzedawca: PARTNER (Bartycka).
    drewno: Dark Red Meranti Seraja MAJAU (ale przy białych nie wiem, czy to atut).

    Cena właściwie identyczna.

    Prosiłbym o posty osoby, które widziały wyroby obu producentów i na zasadzie porównania, mogłyby któreś polecić. Liczę też na forumowych guru!

    Mile widziane posty także od osób, które korzystały z montażu jednej z ww. firm. Po lekturze niemal całego wątku o oknach , wiem, że montaż to więcej niż połowa sukcesu.

    PS. Widziałem okna innych renomowanych producentów, ale ci ww. zaoferowali najlepszą cenę (nie licząc upadającego Adpolu).

    Z góry wielkie dzięki!
    Ostatnio edytowane przez damiancito ; 02-04-2012 o 23:16

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie jestem po wymianie okien Wiktorczyka na okna Gebauer. Te pierwsze zostały wyprodukowane i zamontowane przez ojca W. 25 lat temu !!Musiałem je wymienić głównie z powodu wykrzywienia się skrzydeł i niskiej izolacyjności termicznej.Podczas wymiany okazało się że te stare były zamontowane tylko na piankę termoizolacyjną!!

    Nie wiem jakie okna ta firma produkuje współcześnie.Wiem, iż są głosy że firma Wiktorczyka podzieliła się na dwie: w jednej są niewiasty właścicielkami ,a w drugiej syn.Ponoć lepsze okna produkują niewiasty ?!!!Zrażony jakością produktu sprzed pokolenia ,wybrałem Gebauera.Zamawiałem bezpośrednio w firmie jak i montaż był dokonany przez firmowych montażystów.Omijając pośredników uzyskałem znaczny rabat.Firma ta montuje w całej Polsce jak również za granicą,a w Warszawie ma stałych montazystów.Po zakończeniu u mnie jechali na montaż do Szwajcarii.

    Teraz nie mam czasu,ale jak uporam się z PIT-ami opiszę wrażenia z montażu -w części FM -okna drewniane czy drewniano-aluminiowe.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    dla mnie najlepszym drewniarzem jest www.aries-okna.pl
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Wink ABA Wiktorczyk

    Cytat Napisał damiancito Zobacz post
    Witam Wszystkich budujących lub remontujących!

    To mój pierwszy post na tym forum, ale z pewnością nie ostatni, bo zaczynam remont mieszkania, a w przyszłości budowa domu...

    Chciałbym Was prosić o radę - które okna z meranti wybralibyście (muszą być białe – kamienica z ‘54, listwa retro): Gebauera czy Wiktorczyka? Różnice:

    GEBAUER:
    okucia: Roto NT
    lakier: Gori (technologii malowania nie znam)
    okapniki: Aluron
    siedziba: Tarnów Opolski (315 km od miejsca montażu)
    sprzedawca: WADEX (Komorów)

    WIKTORCZYK:
    okucia: GU
    lakier: Sikkens
    okapniki: Gutmann (szyna deszczowa i parapecik przyszybowy)
    siedziba: Czarków k. Pszczyny (330 km od miejsca montażu)
    sprzedawca: PARTNER (Bartycka).
    drewno: Dark Red Meranti Seraja MAJAU (ale przy białych nie wiem, czy to atut).

    Cena właściwie identyczna.

    Prosiłbym o posty osoby, które widziały wyroby obu producentów i na zasadzie porównania, mogłyby któreś polecić. Liczę też na forumowych guru!

    Mile widziane posty także od osób, które korzystały z montażu jednej z ww. firm. Po lekturze niemal całego wątku o oknach , wiem, że montaż to więcej niż połowa sukcesu.

    PS. Widziałem okna innych renomowanych producentów, ale ci ww. zaoferowali najlepszą cenę (nie licząc upadającego Adpolu).

    Z góry wielkie dzięki!

    Witam,
    wlasnie dzisiaj zamontowali nam okna z firmy ABA Wiktorczyk. To juz drugie okna w rodzinie tego producenta i dla mnie po prostu wymiataja ). Dębowe, olejowane cud miod. Chetnie bym zaprosila i pokazala ale obawiam sie, ze odleglosc nie ta. Montaz na dyble plus tasmy.

    Pozdrawiam
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    olejowane mówisz - hmm.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    olejowane mówisz - hmm.
    Co prawda jestem z Katowic ale zapraszam zobaczyc jak to wyglada. Naprawde efekt jest imponujacy. Mielismy na poczatku opory bo to jednak cos nowego ale zapewniam ze okna sa super ). Pewnie troche ochłone i kiedy bede po pierwszej sesji mycia co nie co zmienie zdanie... bo to niestety nie taka gładkosc jak lakier czy plastik.
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał paciorki Zobacz post
    Co prawda jestem z Katowic ale zapraszam zobaczyc jak to wyglada. Naprawde efekt jest imponujacy. Mielismy na poczatku opory bo to jednak cos nowego ale zapewniam ze okna sa super ). Pewnie troche ochłone i kiedy bede po pierwszej sesji mycia co nie co zmienie zdanie... bo to niestety nie taka gładkosc jak lakier czy plastik.
    wiem jak wygląda olejowane drewno. Pytałaś się użytkowników podłóg olejowanych co tam z nimi słychać po 2-3 latach użytkowania ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    wiem jak wygląda olejowane drewno. Pytałaś się użytkowników podłóg olejowanych co tam z nimi słychać po 2-3 latach użytkowania ?
    Nie pytalam ale wiem ze minimum raz w roku czeka mnie olejowanie. Natomiast przy drewnianych oknach lakierowanych to niestety raz na kilka lat czekalaby mnie gruntowna renowacja - niestety bardzo kosztowna. Dodatkowo aby okna wygladaly nalezycie powinno sie je dwa razy w roku traktowac jakims specjalnym mleczkiem do okien drew. lakierowanych.
    Widzialam tez jak lakier na oknach drewnianych lakierowanych wygladaja po gradobiciu.
    Wybór mialam jedynie miedzy oknami drewnianymi a drewnianymi ( konserwator zabytkow ) i wybralam wg. mnie to co ( wbrew pozorom ) wydalo mi sie bardziej praktyczne.
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  9. #9

    Domyślnie

    Też do Gebauera się przymierzam, może się ktoś wypowie, kto ma te okna od jakiegoś czasu.
    Na razie mogę stwierdzić po odwiedzeniu kilku producentów okien drewnianych że w Gebauerze na prawdę mają profesjonalną obsługę i wiedzą o czym mówią.
    Brak wiedzy sprzedawcy zniechęcił mnie do paru innych producentów, a niestety najistotniejszy jest poprawny montaż.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Na Śląsku jeszcze okna w stylu retro robi chyba jeszcze Gartfen. Widziałem ich okna, ale takie nowoczesne i były porządnie wykonane.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janekj

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam
    w odpowiedzi drogi forumowiczu, informuję, iż do tej pory mam problem z zamykaniem się i otwieraniem okien z firmy wiktorczyk.
    okna maja dwa lata były regulowane przez montażystów /podwykonawca wiktorczyka/ już 4 razy i dalej jest problem, a głównie z mikrouchyłem /regulował nawet sam właściciel, pan zbyszek/.
    odniosę się jeszcze do bramy garażowej - problem z bramą od samego początku, czyli dwa lata i nie moge się doprosić aby coś z tym zrobili.
    brama się nie domyka, praktycznie za każdym razem uruchamia się system przeciążeniowy, co skutkuje tym, że po kontakcie z posadzką otwiera się na około 10 cm. jedyna szansa aby ten problem wyeliminować /choć nie do końca/ to ''poluzowanie bramy/, co skutkuje tym, że szczeliny po obwodzie drzwi siegają około 1 cm. NIE POLECAM - serwis i kwestie reklamacji, to jedna wielka porażka, a właścieciel tej firmy, zwany w artykułach zaklinaczem drewna, powinien zaklinać ale .... szkoda palców na dalsze pisanie na temat aroganckiego podejścia do życia pana t. z pszczyny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony