dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Słyszeliście o wełnie Eurowool? Zastanawiam sie nad zakupem bo cena bardzo dobra. Myślałem żeby dać 2x 20cm M-11 Nova (0,039), ale nie wiem jak z jakością po latach...
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Podbije temat gdyż aktualnie również stoje przed wyborem najlepszej jakościowo wełny na ocieplenie poddasza użytkowego. Zależy mi przede wszystkim na jakości i jestem zdecydowany wykonać ocieplenie na bazie wełny. Pianę PUR już odrzuciłem więc proszę o merytoryczną dyskusję na temat doboru odpowiedniej jakościowo wełny. Ocieplenie z wełny szklanej/skalnej zamierzam wykonać sam z dbałością o zachowanie ciągłości izolacji. Początkowo zdecydowany byłem w zasadzie na Rockwool Toprock ale im więcej czytam na temat jakości tego produktu tym więcej mam wątpliwości. W oko wpadła mi wełna mineralna szklana Knauf 033 Unifit. Na pierwszy rzut oka produkt na papierze prezentuje się w porządku ale czy ktoś miał z nim już styczność i będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat jakości?. Jeśli nie żadna z powyższych to może Ursa Amber 033 lub kompletnie egzotyczny dla mnie produkt Petralana Petralight 035 (najtańsza wełna z przedstawionych powyżej).

    Dach skośny, dwuspadowy, bez deskowania. Krokwie i jętki po 18cm. Ocieplenie planuje wykonać w stropie jętkowym ale też w części szczytowej poddasza z uwagi na rekuperator umiejscowiony w tym miejscu (strych). Między jętki chciałbym dać 18cm, pod jętki myślę że wejdzie ok. 15cm wełny. Czy to dobry pomysł czy powinienem zostawić jakąś szczelinę wentylacyjną i zamiast 18cm upchnąć w jętki np. 15cm wełny?. W części strychowej pomiędzy krokwie 15 cm i 5 cm wełny pod krokwie.
    Ostatnio edytowane przez sagemini ; 13-05-2018 o 20:50

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    motomaniak111

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-644
    Posty
    98

    Domyślnie

    Aktualnie też jestem na etapie wyboru welny z tym że do ocieplenia domu szkieletowego. Knauf robi niezłe wrażenie, jest puszysty i ma dobrą lambde. Petralana to nasz polski produkt. Ostatnio byłem ja ogladnac bo cena faktycznie dobra. W porównaniu z rockwoolem (acoustic) wypada niestety słabo. Niby to też skalna wełna ale w dotyku jest miękka. Ja pozostanę chyba jednak przy rockwoolu. Z ciekawostek Petralana ma jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    P. Początkowo zdecydowany byłem w zasadzie na Rockwool Toprock ale im więcej czytam na temat jakości tego produktu tym więcej mam wątpliwości. W oko wpadła mi wełna mineralna szklana Knauf 033 Unifit. Na pierwszy rzut oka produkt na papierze prezentuje się w porządku ale czy ktoś miał z nim już styczność i będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat jakości?. Jeśli nie żadna z powyższych to może Ursa Amber 033 lub kompletnie egzotyczny dla mnie produkt Petralana Petralight 035 (najtańsza wełna z przedstawionych powyżej). .
    Kupując cokolwiek lepszego od standardowej wełny 0.039 dopłacasz około 30% albo i więcej aby otrzymać przegrodę o tym samym oporze cieplnym. Oszczędzasz za to na grubości ocieplenia ale nie zawsze to ma znaczenie. Jak kupisz wełnę 0,033 to przepłacisz więcej niź 30%. Inaczej mówiąc wydasz np 5000 na wełnę 0,039 a 6500 lub więcej na wełnę 0,035 uzyskując ten sam opór cieplny.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Budowa jest sztuką kompromisu ale od początku mam jedno założenie - to co idzie w ściany, podłogi i sufity tj. wszystko to czego pozniej nie da się łatwo, tanio i szybko wymienić musi być u mnie z wyższej półki. Na tych rzeczach staram się nie oszczędzać. Generalnie kusi mnie ta wełna Knaufa, jeśli nie 033 to może 035 w zależności co akurat będzie dostępne na składzie budowlanym. Rockwool też byłby super ale martwi mnie nietrzymanie jakości poszczególnych partii produkcyjnych. Jeśli pojawi się tutaj przedstawiciel producenta i zapewni mnie że dostarczy mi na budowę towar w I gatunku to ok, jeśli nie to raczej na Rockwoola się nie zdecyduje.

  6. #26

    Domyślnie

    OK.
    Na portalu aukcyjnym możesz zamawiać całe palety prosto z fabryki, zobacz też wełny Ursa no i oczywiście Isover
    A tu masz historię klienta, który kupił bezpośrednio 10 palet topowego Rockwoola a co druga płyta była prawdopodobnie standardową wełną sprzedaną w cenie topowej - reklamacja nie uznana.
    https://www.youtube.com/watch?v=FVXq5_mH_9k

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Widziałem ten film i to właśnie on głównie dał mi do myślenia nt. jakości Rockwoola. Niestety informacji o podobnych przypadkach jak i nieuznanych reklamacjach można w sieci znaleźć sporo. Nie chce wydawać więcej na topowy produkt który może okazać się zwykłą ścierką.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Jesienią wyrobiłem całą paletę Ursa Platinum lambda chyba 0,032 (to nie jest reklama, to są cechy produktu!), kupiona na składzie budowlanym.
    Pylenie umiarkowane, sprężystośc jak dmuchany materac. Przycinasz rolkę na wymaganą szerokość, układasz na kierunku, rozcinasz folię, rozwija się i prawie gotowe. Deklarowane 15 cm osiaga, układałem dwie warstwy.

  9. #29

    Domyślnie

    A co sądzicie o wełnie Isover uni-mata 15

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Szczerze, nie brałbym jej w ogóle pod uwagę. Swego czasu kupiłem super matę i nie za bardzo byłem z niej zadowolony. Może lepiej pomyśl o innym produkcie np. Ursie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    nie za bardzo byłem z niej zadowolony.
    A w czym był problem?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Gęstości. Ursa wydaje się być bardziej zbita.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ja dałem też Ursę DF 32 i 35, wcześniej miałem innej firmy i tak jak pisze Tomaszs131 wydawała się bardziej zbita. Dawałem 15+10+15, docinałem 1-2 cm więcej niż rozstaw krokwi. Nie pyli się tak jak 10 lat temu, grunt to dobrze ułożyć aby zminimalizować mostki termiczne.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ja zakupiłem ostatecznie Urse Gold i jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o jakość. Wziąłem dla porównania jedną rolkę Super Maty i faktycznie Ursa jest jakby bardziej ubita przy tym tak samo sprężysta jak Isover.
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sic12345

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-101
    Posty
    40

    Domyślnie

    Ja kupiłem dla siebie wełnę Ursa Home 39 w popularnym markecie. To to samo co Ursa Silver lub też oznaczenie kodowe dla obu DF39.
    Nie mam dużego porównania, ale ładnie się rozpręża, nie sypie się - ogólnie jestem zadowolony.

    Z dostawą wyszła 10,50 brutto za metr kwadratowy grubości 15cm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	welna.jpg
Wyświetleń:	556
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	413619

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    A nie lepiej kupić produkt z deklarowanym parametrem WL(P) lub/i WS.
    To są parametry nasiąkliwości wodą. Ich brak może oznaczać, że ta wełna nie jest hydrofobizowana ...
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Panowie a co myślicie o Rockwool Toprock Super 036 dostępnej chociażby w Castoramie "od ręki"?. Zaczynam brać ją pod uwagę bo mam ją na miejscu i bez czekania co niestety jak widzę nie jest tak oczywiste w przypadku innych producentów jak Knauf, Ursa, itp. Nie mogę sobie pozwolić żeby czekać na wełnę tygodniami. Jedyna rzecz która martwi mnie w przypadku Rockwoola to jakość czy też problemy z jej powtarzalnością no i fakt że rolki są w Castoramie trzymane pod chmurą.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    A to nie jest przypadkiem TOPROLL SUPER ? www.rockwool.pl/produkty/toproll-super/
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  19. #39

  20. #40

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony