dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbbmzg Zobacz post
    at Tomasz
    ...to ile W pobiera twój zestaw i co to jest?
    Toschiba Daisekai maksymalny pobór mocy 355W .

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Pro-Vent
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Dąbrówka Górna
    Posty
    3

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    Z pewnym zaniepokojeniem przeczytaliśmy niektóre Państwa opinie na temat produktów firmy Pro-Vent. Jednym z fundamentów naszej firmy jest zasada ciągłego usprawniania naszych wyrobów, dlatego każda uwaga jest dla nas bardzo cenna. Do kilku kwestii postanowiliśmy się jednak ustosunkować:

    + zużycie prądu: istotną rolę odgrywają tutaj dwa czynniki - opory wewnętrzne centrali oraz rodzaj zastosowanego wentylatora. Centrale MISTRAL zawsze charakteryzowały się najmniejszymi oporami wewnętrznymi (poniżej 140 Pa dla większości central domowych). Co do wentylatorów - obecnie do większości produkowanych przez nas central oferujemy najnowsze, bardzo ciche i energooszczędne wentylatory firmy EBM z linii "EC Radical", które uznaliśmy za najlepszy wybór na rynku. Dodajmy, że parametrem charakteryzującym zużycie energii elektrycznej przez daną centralę nie jest zużycie prądu przy maksymalnym wydatku, a tzw. współczynnik SFP (Specific Fan Power). Firma Pro-Vent jako jedna z pierwszych sporządziła dla większości swoich wyrobów pełne charakterystyki do wyznaczania SFP. Potwierdzeniem znakomitych parametrów funkcjonalnych central Pro-Vent jest fakt, że np. centrale MISTRAL PRO spełniają wszystkie wymagania programu NF15 dla budynków pasywnych i to z dużą "nawiązką", o czym świadczą uzyskane certyfikaty Państwowego Laboratorium Badawczego w Radomiu.

    + zdejmowanie pokrywy inspekcyjnej: 8 lat temu rzeczywiście zdejmowanie pokrywy mogło być uciążliwe. Jednak przy aktualnie stosowanym rozwiązaniu trwa to dosłownie 3-4 sekundy. W razie konieczności istnieje możliwość przerobienia poprzedniego rozwiązania na obecne w już pracujących urządzeniach.

    + rodzaje manipulatorów: modele polecane 8 lat temu oczywiście są już teraz przestarzałe, choć wciąż dajemy Klientom możliwość wyboru także bardzo prostych, nieco innych manipulatorów. Obecnie polecamy już głównie manipulatory dotykowe, a także sterowanie zdalne z urządzeń mobilnych.

    + problemy ze "skrzypieniem/drżeniem": trudno się do tego odnieść, gdyż jest to zapewne problem samej instalacji. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który dzięki wieloletniej ścisłej współpracy z firmami instalacyjnymi zgromadził szeroką wiedzę, którą chętnie się dzieli. W całej Polsce z powodzeniem i bezawaryjnie pracuje wiele tysięcy instalacji z centralami MISTRAL, a wszelkie tego typu pojedyncze przypadki trzeba po prostu rozwiązywać.

    + szeregowe łączenie wymienników (MISTRAL DUO): zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi być zwolennikiem takiego rozwiązania, dlatego jest to tylko jedna z wielu oferowanych przez nas możliwości. Warto jednak podkreślić, że połączenie szeregowe jest jak najbardziej dopuszczalne i ma za zadanie zwiększenie sprawności temperaturowej odzysku ciepła, matematycznie według wzoru: n = 1 - [(1-n1)*(1-n2)]. Podobne centrale są produkowane od wielu lat choćby przez kanadyjską firmę Lifebreath. Do tej pory przychodzi do nas sporo zamówień na centrale z serii DUO i Klienci są z nich naprawdę zadowoleni.

    Szanujemy uczciwą konkurencję i proszę nam wierzyć, że wszelkie naciąganie danych w ulotkach traktujemy jako niedopuszczalne. Zależy nam na tym, aby nasi Klienci cieszyli się urządzeniami Pro-Vent przez długie lata, dlatego w razie pytań, problemów technicznych lub sugestii dotyczących aktualnych rozwiązań, gorąco zachęcamy do kontaktu.

    Pozdrawiamy serdecznie,
    Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
    Nazwa:  logo.png
Wyświetleń: 3872
Rozmiar:  2,9 KB

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pro-Vent Zobacz post
    Szanowni Państwo,

    Z pewnym zaniepokojeniem przeczytaliśmy niektóre Państwa opinie na temat produktów firmy Pro-Vent.
    Fajny temat i nagle się urwał- pozostaje więc dalsze błądzenie i analizowanie tego co kupić. Obecnie na tapecie mam Rekuperator Mistral Pro 400 EC. Trzeba trochę poczytać co o nim piszą ludzie, co opowiadają instalatorzy
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  4. #24

    Domyślnie

    Ostatnio zainteresowały mnie rekuperatory Mistral mini lub Miastral 25 Econo. Mam ok 100m2 powierzchni. Tylko czemu kroćce mają 150 lub 160 mm ?
    Ktoś użytkuje to cudo? Jakieś opinie?
    Ostatnio edytowane przez krum ; 16-12-2015 o 14:16

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	342583


    a ja mam pytanie do użytkowników mistrali

    ramki z filtrami mają na sobie strzałki
    powiedzcie mi jak te strzałki obrazujące przepływ powietrza są pozakładane

    na rysunku pokazuję jak u mnie filtry są - strzałki na ramkach filtrów wskazują do "rekuperatora" - na kanałach ze ściany zewnętrznej wskazuje do rekuperatora, na kanałach od instalacji z domu tez wskazują na rekuperator

    byłem niedawno u innych użytkowników smarta - pokazali mi rekuperatorek - strzałki mieli dokładnie odwrotnie - czyli przepływ powietrza skierowany akurat na zewnątrz rekuperatora

    i u mnie i u nich zakładali autoryzowani przedstawiciele... jak wy macie?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Red face

    Witam,

    Czy ktoś już miał do czynienia z tym sterownikiem?
    http://www.pro-vent.pl/manipulatory/...-dotykowe/rc7/

    Jakieś odczucia?
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony