dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 293 z 293
  1. #281

    Domyślnie

    Cieśle nie bardzo schodzą z ceny przy wiązarach (chyba że dach dwu dwuspadowy).Dorabianie dachu poza wiązarami zajmuje czas

  2. #282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro są lukarny to poddasze użytkowe. nie ma zatem sensu stosowania wiązarów prefabrykowanych. Podobnie rzecz się ma gdy jest strop tradycyjny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #283

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś może coś powiedzieć na temat firmy Blach-dek Wolsztyn? dostałem od nich wycenę na konstrukcję wiązarów z montażem, ale zastaawiam się czy nie wykonać kompleksowo z nimi całego dachu razem z dachówką. Natomiast nie ma żadnych opinii w internecie.

  4. #284
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Wyslalem kilka zapytan w sprawie wiazarow prefabrykowanych i za kazdym razem otrzymalem odpowiedz w stylu: ze nie zrobia, bo jetka jest w polowie krokwi i stanowi strop, wiec ogolnie nie oplaca sie i nie ma co zawracac firmie robiacej prefabrykaty gitary. Dach dwa spady i w litere L, sporo powtarzalnych elementow, w dachu tylko 1 komin i nic wiecej.
    Czy tak rzeczywiscie jest, ze taki dach tylko robota ciesielska?

  5. #285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Prefabrykowany wiązar to kratownica a nie typowa więźba. Kratownica to mniejsze przekroje drewna więc inny asortyment. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Witam,
    Czy ktoś może coś powiedzieć na temat firmy Blach-dek Wolsztyn? dostałem od nich wycenę na konstrukcję wiązarów z montażem, ale zastaawiam się czy nie wykonać kompleksowo z nimi całego dachu razem z dachówką. Natomiast nie ma żadnych opinii w internecie.

    Nikomu z forum nie robili dachu?

  7. #287
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    flamecatcher

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, Otrzymalem wyceny na wiazary dachowe wszystkie w przedziale cenowym 46000-69000 brutto, Dom z dachem kopertowym powierzchnia 362m2 w wojewodztwie pomorskim, Co sadzicie o takim przedziale cenowym?

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A co tu można sądzić. Każdy producent ma swoje kalkulacje a wybór należy do Ciebie. Bardzo wiele czynników ma wpływ na cenę.
    Po pierwsze czy ilość wiązarów u każdego producenta jest taka sama (wiąże się to z rozstawem a nie powinien on przekraczać osiowo 90 cm)?
    Po drugie z jakiego przekroju wykonane są wiązary (dość typowa jest grubość 40 mm a powinna być minimum 50 mm)?
    Po trzecie odległość producenta od miejsca budowy (o ile oferta jest z dostawą na budowę)?
    Po czwarte czy koszt obejmuje montaż?
    Po piąte czy montaż jest na murłacie , czy bezpośrednio na wieńcu?
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Koncepcja mojego domu, parterówki z nieużytkowym poddaszem:


    Dach będzie, prosty, dwuspadowy, kąt 30stopni, powierzchnia 215m2
    Zastanawiam się nad kosztem wiązarów i więźby tradycyjnej.
    Porozsylalem zapytania ofertowe, pierwsza odpowiedź to (za wiązary):

    17tyś netto bez montażu
    24tyś netto z montażem

    Rozumiem, że do pierwszej ceny dochodzi 23% VAT, do drugiej 8%

    To pierwsza oferta, więc nie mam porównania... Jak oceniacie tę wycenę ?

    Zarówno wiązary jak i więźba to rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę. Trwalszą i bardziej ekonomiczną alternatywą dla więźby tradycyjnej są wiązary dachowe.Tradycyjne więźby dachowe są konstrukcjami ciesielskimi. Wykonywaniem tego rodzaju konstrukcji zajmują się wyłącznie doświadczeni fachowcy, w związku z czym cena takiej konstrukcji jest dość wysoka.

  10. #290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W tej chwili prace ciesielskie ograniczają się do montażu więźby wyciętej na CNC. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #291

    Domyślnie

    Potrzebuję aktualnych informacji na temat czy gotowe wiązary dachowe z drewna nadal mają przewagę nad więźbą tradycyjną drewnianą. Ewentualnie które rozwiązanie jest obecnie bardziej opłacalne i jakie ono ma zalety w stosunku do drugiego?
    Ostatnio edytowane przez rafal43 ; 14-12-2022 o 22:16

  12. #292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Czy kiedykolwiek wiązary były tańsze od więźby?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  13. #293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Porównywanie więźby tradycyjnej z prefabrykowanymi wiązarami to nieporozumienie. Rodzi się bowiem pytanie: a co ze stropem? Dolny pas wiązara zastępuje strop. Do tego wiązar nie daje sił rozporowych na ściany. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony