dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie czy mam problem z fundamentem?czy należy się tym martwić?

    wylaliśmy ściany fundamentowe i poziom tych ścian w niektórych miejscach różni się o 5 cm tzn. jakby beton się zapadł w niektórych miejscach,tak jakby beton został nierównomiernie rozprowadzony, góra fundamentów nie jest idealnie równa, wydawało mi się, że powinno to być równe gdyż jest to podstawa ścian i na tym będzie się kładło pustak,
    ekipa twierdzi że to nic istotnego jednak mnie to nie przekonuje i trochę martwi, wizualnie nie wygląda to najlepiej, czy to problem jedynie wizualny czy mogą przez to pojawić się problemy z technologią związane z konstrukcją budynku
    przeszukałam wiele wątków ale nie mogę nigdzie natrafić na podobny problem, proszę o radę co sądzicie na ten temat,

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    A byłeś przy wylewaniu? Może zrobili go po prostu nierówno? Bo jak się zapadł to albo nie zawibrowali betonu albo porobili jakieś dziury jak kopali fundamenty. Z trojga złego to już lepiej jak by zrobili go nierówno, bo wyrównają zaprawą. Ale medalowej ekipy nie masz jak im się taki zonk przytrafił

  3. #3

    Domyślnie

    Byłam przy wylewaniu,wyglądało to tak,
    stopa 60x40
    ława 30cm,
    i na końcu wylewamy ściane w szalunku,wyglądało to solidnie ładnie zaszałowane i zazbrojone, wszystko szło bdb,tylko z betonem się spóżnili o jakieś 3 godz.i przy rozprowadzaniu betonu zrobiło się ciemnawo ,twierdzą ze z tąd te nierówności wyszły po rozszałowaniu.W pionie ściany wyglądają niemal idealnie prosto i spoiście tylko ta góra troche nie taka.Pytałem kier.bud. i powiedział że nie mam się czym martwić,ale poprzez moją słabą wiedzę w tej dziedzinie wolę się upewnić i spać spokojnie albo podjąć jakieś kroki w związku z tą nierównością.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    jak nieładnie wygląda, to nadbij trochę szalunek i zrób wieniec

    zapewne zgodnie z dzisiejszą modą dom i tak jest "utopiony"
    pewnie te trochę wyżej to nawet będzie lepiej...

    tym razem rano...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał cziczu Zobacz post
    Byłam przy wylewaniu,wyglądało to tak,
    stopa 60x40
    ława 30cm,
    i na końcu wylewamy ściane w szalunku,wyglądało to solidnie ładnie zaszałowane i zazbrojone, wszystko szło bdb,tylko z betonem się spóżnili o jakieś 3 godz.i przy rozprowadzaniu betonu zrobiło się ciemnawo ,twierdzą ze z tąd te nierówności wyszły po rozszałowaniu.W pionie ściany wyglądają niemal idealnie prosto i spoiście tylko ta góra troche nie taka.Pytałem kier.bud. i powiedział że nie mam się czym martwić,ale poprzez moją słabą wiedzę w tej dziedzinie wolę się upewnić i spać spokojnie albo podjąć jakieś kroki w związku z tą nierównością.
    W betoniarniach to norma u nas też beton się spóźnił tylko że miał być rano to nie zdążyło się ściemnić.
    Jak ich opier...łem to współwłaściciel skwitował to tak ''...przecież to k...a nie piekarnia''
    Już nie skożystam z ich usług a i nie chcieli mi wystawić faktury na transport ani gruchę.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    moim zdaniem nie ma się czym przejmować
    położą grubszą spoinę pod pierwszą warstwę i będzie ok.
    A pewnie nawet raczej stanie się tak, że wyrównają przy zalewaniu chudziaka.

    pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za pocieszające słowa,mam nadzieje że będzie ok.Majster przyznał że nie najlepiej to wyszło ale zapewnił że nie jest to powód do moich zmartwień.
    Więc myślę że wzią sobie do serca moje niezadowolenie i więcej fuszerki nie zobaczę bo przecież to dopiero początek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    moim zdaniem nie ma się czym przejmować
    położą grubszą spoinę pod pierwszą warstwę i będzie ok.
    A pewnie nawet raczej stanie się tak, że wyrównają przy zalewaniu chudziaka.

    pzdr
    Co Kolega chce wyrównywać przy zalewaniu chudziaka ?? fundamnet ?? a przepraszam chudziak wylewny będzie z B20-B25 ??? Czy może Kolega myśli że fundament jak chudziak można wylewać z B10-B15 .

  9. #9

    Domyślnie

    Dodaję kilka zdjęć poglądowych jak to wygląda i z czym związany jest mój niepokój;proszę się nie sugerować szalunkami-nie są w poziomie,największa nierówność to 5 cm w jednym miejscu(3,4 zdjęcie)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1260001.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	110436   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1260002.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	110437   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1260003.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	110438   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1260008.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	110439   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1260009.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	110440  

    Ostatnio edytowane przez cziczu ; 07-04-2012 o 15:56

  10. #10

    Domyślnie

    A czy ty wogóle miałeś wypoziomowany planowany poziom wylewania fundamentów czy tylko na tzw oko ?

  11. #11

    Domyślnie

    Poziomowanie polegało na rozciągnięciu sznurków i nabiciu gwożdzi do szalunków-lanie do gwożdzi(ekipa trzeżwa,ani piwka)ale wyszło jak wyszło,w ciemności i w szalunku wyglądało to ok.ale nazajutrz trochę gorzej.nie wiem tylko czy to dopuszczalny odchył od poziomu i czy można wyprowadzić pierwszą warstwą ścian.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.227

    Domyślnie

    A co pójdzie na ściany ?
    Jedną warswą 5cm cięzko wyprowadzić. Na 2-3 fugach idzie to wykonać.

  13. #13

    Domyślnie

    P+W 25 Porotherm-może trzeba zastosować coś innego na początek,aby wyprowadzić?

  14. #14

    Domyślnie

    Możesz pomysleć o podwyższeniu poziomu 0 i wyrównaniu fundamentu poprzez wylanie wieńca .

  15. #15

    Domyślnie

    Szlak mnie trafia że z prostej rzeczy zrobił się taki problem który nie powinien mieć miejsca.jak wpadne we wtorek na plac budowy to będzie się działo.Ale trudno mleko się wylało,a raczej beton i trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem tego marasu.Mam nadzieję że majstry podadzą jakieś racjonalne wyjście z sytuacji.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał cziczu Zobacz post
    Szlak mnie trafia że z prostej rzeczy zrobił się taki problem który nie powinien mieć miejsca.jak wpadne we wtorek na plac budowy to będzie się działo.Ale trudno mleko się wylało,a raczej beton i trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem tego marasu.Mam nadzieję że majstry podadzą jakieś racjonalne wyjście z sytuacji.
    A co na to wszystko kierownik budowy , jakieś propozycje ?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    jak budujesz z takiego materiału nie musisz się martwić o poziomy kierownik budowy i majster wiedzą co robią.

    można dużo więcej wyciągnąć niż 5cm...
    Jasne że kierownik i majster wiedzą co robią ( byle jak ). Pozotaje Ci tylko życzyć podobnych wykonawców i kierownika dla których 5 cm w tą lub w tamtą to wsio ryba ( ,,durnemu'' inwestorowi wmówi się że tak może być i nic się nie stało )

  18. #18

    Domyślnie

    To nie tajemnica jestem chirurgiem. A Kolega czym sie zajmuje ?

  19. #19

    Domyślnie

    Drogi rafał2011 to że wychowałeś się na budowie nie świadczy jeszcze o twojej fachowości, w tej sprawie o twoich umiejętnościach mogą swiadczyc domy i inne budynki które zbudowałeś i ich użytkownicy, którzy są zadowoleni z ich użytkowania ( tak jak o moich umiętniościach świadcza chorzy którym pomogłem wrócić do zdrowia ). Ale to o czym napisąłeś nie ma nic wspólnego z fachowością i będę się upierał że wylanie ław z dokładnością do 5 cm jest zwykłą fuszerką .Wiem że można to zgubić tak jak to napisłeś w 2-3 warstwach porothermu ale partacz zawsze pozostanie partaczem. Osbiście pilnowąłem wylewania ław i budowy fundamntów z bloczka i następnie dokładnego wypoziomowania 1 warstwy muru ( u mnie był to isomur ) gdyż cały dom mam pobudowany z porothermu dry-fix na kleju poliuretonowym, gdzie nie ma fug poziomych. Róznica w obrebie kwadratu 13x26 metrow ( bliżniak ) na wysokości 7,5 metra nie przekraczała 0,5 cm ( sprawdzane na bieżąco w trakcie budowy poziomią laserową i niwelatorem ). Więc proszę nie broń pseudofachowców bo nie warto .

  20. #20

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez m4rsh4ll ; 07-04-2012 o 19:28

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony