dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mareqm

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    7

    Domyślnie wymiana pompy hydroforu

    Witam,
    Mam zestaw hydroforowy: zbiornik ocynkowany 300L i pompa tzw grudziądzka 230V 1.1kW lub 1.5kW (tabliczka nieczytelna) zestaw pracuje już ze 30 lat, i ostatnio pojawił się kłopot z włączaniem (najprawdopodobniej wyłącznik odśrodkowy nie zamyka po zatrzymaniu się pompy uzwojenia rozruchowego z kondensatorem). Rozważam wymianę pompy, dlatego chciałem poprosić o radę: czym się różni taka pompa : "POMPA SM 4.02 1,5KW/230V hydrofor HV Grudziąd" od np takiej: "pompa MH 2200 (230V)" ? Parametry znam - sa w opisie... cena rózni sie 2x....;(
    Pomocy...

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekgips

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Błażowa
    Kod pocztowy
    36-030
    Posty
    54

    Domyślnie

    Oprócz jak zauważyłeś różnicy w cenie to pompa z Grudziądza produkowana i montowana jest w Polsce natomiast Omnigena przyjechała z Dalekiego Wschodu , osobiście użytkuję MH-2500 , po roku pracy rozkręcił się wirnik naprawy dokonano na gwarancji , co do serwisu są różne opinie generalnie z tego co mówią sprzedający większość napraw jest nieuznawana na gwarancji i kosztami obarczany jest użytkownik , ja też zgłaszałem drugą usterkę po pierwszej naprawie ( wibracje i głośniejszą pracę ) , dostałem odpowiedź ,że następne nieuzasadnione zgłoszenie i zostanę obciążony kosztami przeglądu i wysyłki. Reasumując narazie pompa działa przepompowała około 200 kubików wody . Decyzja należy do ciebie pozdrawiam Tomasz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony