dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 38
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 746
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmajeczkaa Zobacz post
    Mariola nie wiem czy mam dalej wstawiać, czy już Ci nie zaśmiecać galerii??
    chyba wystarczy Majeczko, już mam kwadratową głowę i nie wiem co wybrać.
    W przyszłym tygodniu wybieram się pooglądać roślinki więc może mi się coś rozjaśni. O Berberysach i Tawułkach myślałam już wcześniej, chciałam zasadzić je w pobliżu miejsca z ogniskiem.
    Bardzo Ci dziękuję za pomoc i Twoje zaangażowanie,
    jak tylko coś mi się w głowie wyklaruję, zaraz dam Ci znać.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapkaa Zobacz post
    witaj mam, nadzieję, że rzeczywistość pozwoli Ci wkrótce wybudować SzK bo mam nadzieję, że to w dalszym ciągu "idealny projekt domu"

    pozdrawiam i życzę powodzenia

    p.s. piękna działka w sam raz na hehe
    Oj, jak miło spotkać starych znajomych. Bardzo się cieszę, że wpadłaś do mnie, mam nadzieję, że odwiedzisz mnie czasami.
    Oczywiście Szczęśliwa Kraina nadal pozostaje moim projektem idealnym, swego czasu na forum stoczyłam nawet w jej obronie krwawy bój
    mam nadzieję, że będę mogła w przyszłości zrealizować swoje marzenia
    A co tam u Ciebie, jak idzie budowa? Pewno już bardzo zaawansowana? Chyba muszę Cię odwiedzić na forum SzK.
    Pozdrawiam gorąco czapkaa i życzę kosmicznego tempa w budowaniu.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    chyba wystarczy Majeczko, już mam kwadratową głowę i nie wiem co wybrać.
    Mam jeszcze parę fajnych krzewów, nawet chyba fajniejszych niż te które Ci wypisałam, jeśli chcesz to mogę jeszcze wkleić

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    czapkaa

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    196

    Domyślnie

    helołłłłłłłłłłłłł nie po to Cię szukałam, żeby teraz nie odwiedzać a w baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo odległej przyszłości (bo na razie to tylko błoto, błoto i gruz tu i tam ) może będę podkradać Twoje ogrodowe propozycje.
    Trzymam kciuki za Twoje plany
    pozdrawiam

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmajeczkaa Zobacz post
    Mam jeszcze parę fajnych krzewów, nawet chyba fajniejszych niż te które Ci wypisałam, jeśli chcesz to mogę jeszcze wkleić
    Oczywiście, że chcę Majeczko, mam do obsadzenia prawie 20arów

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    liczyłam na piękną niedzielę i niestety, przeliczyłam się. Tak czy inaczej, nie oparłam się pokusie, by pojechać i choć zerknąć na mój domek. Wciąż wściekam się na szalonego sąsiada za wycięcie zagajnika za strumyczkiem i wiem, że muszę się tam obsadzić. W oczekiwaniu na wiosnę załączam kilka zdjęć
    Ale nie pokażę nic więcej dopóki roślinki nie wystrzelą zielenią

    ZDJĘCIA Z DZIŚ




    pod górami wiosna budzi się nieco później. U mnie tulipany dopiero pikują, albo pąkują


    Ostatnio edytowane przez mariola3108 ; 22-04-2012 o 18:56

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie





    jeszcze troszkę i wejdziemy do środka

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ojojoj już zacieram ręce, słoneczko dziś mocniej przygrzało, jadę na roślinki

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    Oczywiście, że chcę Majeczko, mam do obsadzenia prawie 20arów
    Mariola jak trochę ożyję to wstawię dalszą listę krzewów...na razie nie mam siły...jakieś grypsko mnie dopadło

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmajeczkaa Zobacz post
    Mariola jak trochę ożyję to wstawię dalszą listę krzewów...na razie nie mam siły...jakieś grypsko mnie dopadło
    bidulka

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    niestety mnie też dopadło wirusisko jakieś wstrętne.
    Przed nami wyczekany dłuuugi weekend, piękna pogoda, mnóstwo pracy na działce, a mnie zbiera
    to katastrofa jakaś.
    Mam nadzieję, że się wybronię.
    Ratuję się lekami, starymi metodami i moimi miksturkami - malinówką - swoją drogą pyszną jak nie wiem co
    Zeszłoroczna produkcja wyszła mi o wyjątkowo udanej barwie, niestety na zdjęciu nie widać tej głębokiej czerwieni

    Ostatnio edytowane przez mariola3108 ; 25-04-2012 o 21:57

  12. #72

    Domyślnie

    No tak ja się z chorobą prawie uporałam to teraz na Ciebie przeszło

    Ja korzystając dzisiaj z tego,że jestem chora przesiedziałam pół dnia na poszukiwaniu roślin...ech tyle tego jest...w sumie wiem co bym chciała, ale jak to razem ułożyć, żeby to miało ręce i nogi

    To jak jesteś to pędzę dalej wstawiać Ci krzewy...

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dawaj Majeczko
    mam troszkę nowych roślinek i jeszcze wybieram się na małe ogrodowe zakupy, więc jak będę zdrowa to poszaleję
    może poradzisz coś, co wpadnie ni w oko?

  14. #74

    Domyślnie

    Forsycja...

    Forsycja pośrednia Spring Glory
    Forsythia intermedia Krzew o średniej sile wzrostu. Wys. 2-3 m. Kwiaty duże, ciemnożółte, kwitnie bardzo obficie w III-IV. Rośnie na każdej glebie. Dobrze znosi warunki miejskie. Odpowiednia na swobodne i półformowane, kwitnące żywopłoty.


    Żylistek...

    Do gatunków flory Polski należą:

    żylistek szorstki (Deutzia scabra): tworzy krzewy wysokości 2-3m, o pędach wyprostowanych, grubych i bardzo silnie rozgałęzionych. Liście są podłużnie jajowate, dł. 5-10cm, szer. 1,5-3cm, karbowano-ząbkowane, z obu stron szarozielone, od spodu jaśniejsze, pokryte krótkimi, szorstkimi włoskami. Kwiaty białe średnicy 1,502cm, zebrane w wąskie, wyprostowane wiechy, długości do 12cm, rozwijają się obficie w czerwcu-lipcu. Jest stosunkowo wrażliwy na niskie temperatury.
    Odm. śnieżnobiała Candidissima o kwiatach w pąkach różowych, po rozwinięciu się czystobiałych; kwitnie bardzo obficie w czerwcu-lipcu. Więcej...
    Odm. pełnokwiatowa Plena ma kwiaty w pąkach różowe, po rozwinięciu się z zewnątrz różowe, wewnątrz białe. Więcej...
    Odm. Waterera Watereri ma kwiaty pojedyncze, w pakach karminoworóżowe, później z zewnątrz różowe, wewnątrz białe; kwitnie na przełomie czerwca i lipca.

    żylistek różowy (Deutzia x rosea): tworzy krzewy niskie, o wysokości nieprzekraczającej 1,3m, gęste z łukowato wygiętymi gałązkami. Liście są podłużne eliptyczne do lancetowatych, z wyciągniętym wierzchołkiem,, piłkowane, dł. 3-7cm, szer. 1-2,5cm. Kwiaty średnicy 2cm, z zewnątrz różowe, wewnątrz białe, zebrane w luźne wiechy, rozwijają się na przełomie maja i czerwca. Jest wytrzymalszy na niskie temperatury od żylistka szorstkiego.
    Odm. dzwonkowata Campanulata kwiaty czystobiałe, średnicy 2,5cm, kielich i szypułki purpurowo-brązowe.
    Odm. wielkokwiatowa Grandiflora ma kwiaty większe, o średnicy do 3cm, z zewnątrz jasnoróżowe, wewnątrz białe, obfite; krzewy rosną silniej, a ich pędy są bardziej wyprostowane.

    żylistek wysmukły ( Deutzia gracilis): Tworzy krzewy niskie, wys. Około 80cm, zwarte, o cienkich i wyprostowanych pędach.Liście są jajowato wydłużone do lancetowatych, z ostrym, wyciągniętym wierzchołkiem, ostro piłkowane, matowo-zielone, od spodu jaśniejsze, nieco szorstkie, dł. 3-6cm, szer.1-2cm. Kwiaty czystobiałe, średnicy 1,5-2cm, zebrane w wyprostowane grona lub wiechy u podstawy często rozgałęzione, złożone z 9-15 kwiatów. Rozwijają się obficie w końcu maja i na początku czerwca. Najbardziej wytrzymały na niską temperaturę. Można także w sztucznych warunkach przyspieszać jego kwitnienie.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmajeczkaa Zobacz post
    Forsycja...
    Żylistek...
    Czytasz w moich myślach, oglądałam kilka gatunków żylistka i bardzo mi się podoba ten pomysł,
    Co do forsycji - mam już posadzoną na działce.
    Dzięki kochana.
    W rewanżu zapraszam na szarlotkę

  16. #76

    Domyślnie

    Trzmielina...

    Trzmielina zwyczajna (europejska)
    Pokrój: krzew rozłożysty, dorastający do 3m wysokości.
    Liście: kształt eliptyczny (3-9cm dł.), zaostrzone z klinowatą podstawą i o piłkowanych brzegach, jesienią przebarwiają się na czerwono.
    Kwiaty: drobne, koloru blado-zielonego, zebrane na szczytach gałązek w pozorne baldaszki, ukazują się w V.
    Owoc: czterograniasta torebka w kolorze różowym. Pozostają na krzewie po opadnięciu liści. Są trujące.
    Dobrze rośnie na żyznych i wilgotnych, suchszych glebach. Dobrze znosi warunki miejskie. Nie ma dużych wymagań względem światła.


    Perukowiec...

    Golden Spirit (Ancot): odmiana dorastająca 3m, o wzniesionych gałęziach. Liście żółto-złote, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo. Kwiaty żółtawe, drobne, zebrane są w różowe i puszyste wiechy, ukazujące się czerwiec/lipiec. Lubi stanowiska słoneczne, dobrze rośnie na glebach piaszczystych zasobnych w wapno. Polecany do nasadzeń pojedynczych.

    Foliis purpureus: dorasta 4 m wysokości, z rocznymi przyrostami ok. 20cm. Kwiaty drobne, żółtawe, pojawiają się w czerwcu. Bardzo liczne, czerwony owocostany, dojrzewają lipiec/ sierpień i zsypują cały krzew. Liście także dekoracyjne, ciemnoczerwone. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych i suchych lub półcienistych. Drewno w kolorze żółtym o charakterystycznym zapachu.

    Purpureus: odmiana stosunkowo wysoka- dorasta 5m. Liście zielone, owocostany bardzo dekoracyjne, puszyste w kolorze karminowo-różowym. Lubi gleby suche i słoneczne stanowiska.

    Royal Purple: odmiana o ciemnopurpurowych liściach, które jesienią przebarwiają się na jaskrawoczerwony. Dorasta do 3m wysokości. Krzew ozdobny również z kwiatostanów i owoców.

    Young Lady: odmiana dorastająca 2m wysokości i 2m szerokości, bardzo rozgałęziona. Roczne przyrosty to ok. 15cm. Liście żywo zielone, szerokoeliptyczne, jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowo. Kwiaty niepozorne, po przekwitnieniu tworzą bardzo efektowne szaro różowe peruki. Kwiatostany wyrastają ciągle przez co roślina kwitnie praktycznie bez przerwy aż do końca września. Odmiana jest bardzo wytrzymała na niskie temperatury i na suszę. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych na glebach bogatych w wapń. Polecana jest do nasadzeń przydomowych oraz do parków i nasadzeń miejskich jak i do kompozycji pojemnikowych.


    Kolkwicja...

    Kolkwicja chińska to łatwy do uprawy krzew, jeden z piękniej kwitnących. Rośnie dobrze na wszystkich typach gleby, jego łukowate pędy w maju i czerwcu pokrywają się festonami ładnych, dzwonkowatych kwiatów. Doskonała roślina na rabaty
    Kwiatostany: jasnoróżowe, dzwonkowate, do 1,5 cm długości, zebrane parami w grona. Kwitnie obficie i długo, od początku maja do końca czerwca.
    Owocuje: owocem są szorstko owłosione suche niełupki, czerwone listki okrywy utrzymują się długo na krzewie.
    Stanowisko: wybieraj miejsca nasłonecznione dla kolkwicji.
    Warunki glebowe: każda przeciętna gleba ogrodowa. Dobrze się rozwija na glebach wapiennych.

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ooo kolkwicja jest śliczna, zachwyciły mnie jej kwiaty, muszę ją wpisać na moją listę roślin

  18. #78

    Domyślnie

    Pięciornik...

    Pięciornik krzewiasty 'Goldfinger'
    Krzew, dorasta do 1,3m wysokości i 1,5m szerokości, przyrasta 15 cm rocznie.
    Kwiaty duże (ok. 4 cm średnicy), intensywnie żółte.
    Kwitnie bardzo obficie, bez przerwy, od czerwca do października.
    Lubi stanowiska słoneczne i gleby dostatecznie wilgotne. Bardzo dobra odmiana na żywopłoty, rabaty, sadzona również jako roślina okrywowa. Wymaga przycięcia na wiosnę.
    Jedna z najlepszych odmian.

    Pięciornik krzewiasty 'McKay's White'
    Osiąga 1,2 m wysokości i 1,2 m szerokości. Kwiaty białe, duże, wyrastające na końcach pędów. Kwitnie od czerwca do września.
    Wytrzymały na mrozy, suszę i zanieczyszczenia powietrza.
    Wymaga słonecznego stanowiska. Dobrze znosi cięcie. Nadaje się na niskie żywopłoty i formowane szpalery.

    Przejrzyj sobie jeszcze Lilaki niektóre też są piękne

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    Czytasz w moich myślach, oglądałam kilka gatunków żylistka i bardzo mi się podoba ten pomysł,
    Co do forsycji - mam już posadzoną na działce.
    Dzięki kochana.
    W rewanżu zapraszam na szarlotkę
    Ach...za szarlotkę pięknie dziękuję...uwielbiam


    Jak jeszcze mi wpadnie w oko coś ciekawego z krzewów to napiszę

  20. #80

    Domyślnie

    Witaj..
    Macie super domek i piękne miejsce do odpoczynku.....widać ogrom pracy .......ale to pewnie bardzo Was cieszy...

    Niezła laska z Ciebie.....

Strona 4 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony