dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    -=RaJa=-

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-853
    Posty
    6

    Domyślnie mieszkanie 56m2 - aranżacja sypialni

    Witam wszystkich

    Szukamy pomysłu na sypialnię.

    Kupiliśmy z żoną nasze pierwsze mieszkanko
    Mieszkanko nie jest duże ma 56m2, 3 pokoje, kuchnia otwarta na salon, łazienka przedpokój. Mieszkanie jest z rynku wtórnego.
    Plan jest taki, aby wykończyć całość bez jednego pokoju.
    W skrócie najbardziej podobają nam się mieszkania w szarościach; deski na podłodze, nie będę teraz się na ten temat rozpisywał powrzucam w następnych wpisach troszkę naszych inspiracjii wizualizacje pozostałych pomieszczeń jak je otrzymamy.
    Na początku jednak plan mieszkania. Znalazłem kiedyś fajną stronę na której za darmo można narysować plan swojego mieszkania , poustawiać meble itd.- bardzo prosta w obsłudze. Wyszło mi coś takiego



    Wymiary nie są zbyt dokładne, różnią się o +-10cm. Mierzyłem mieszkanie kiedy je kupowaliśmy więc mierzenie było dość szybkie i miało być tylko poglądowe

    Natomiast poniżej już rzut mieszkania z ustawieniem na jakie się zdecydowaliśmy. W aranżacji pomaga nam projektant wnętrz i on robi już rysunki. Nie chcemy zbyt przestawiać ścian, więc tylko ściana w łazience zostanie tak przesunięta żeby zmieściła się pralka. Chcieliśmy mieć stół wiec zastosujemy dość nietypowy - na rysunku jest dosunięty do ściany, a w praktyce będzie przesuwny i będzie się przesuwał wzdłuż komody ustawionej przy sofie.



    Nie mamy pomysłu na sypialnię. To ten pokój przy łazience. Może macie jakieś pomysły?

    Niedługo otrzymamy pierwsze wizualizacje pozostałych pomieszczeń (łazienka, kuchnia, salon i przedpokój) już nie mogę się doczekać. Projektant nie aranżuje nam sypialni, chcemy ją sami zrobić. Ale nie do końca mamy jakikolwiek pomysł. Musi się w niej zmieścić szafa i łóżko może jakaś skrzynia przed łóżkiem. Mieszkanie ma wys. 2,5m, a powirzchnię 3,3mx3,5m. Myśleliśmy o tym żeby ustawić meble jak na pierwszym rzucie, a kolor scian pomalować jak na poniższym zdjęciu tzn troszkę jaśniej i bez wzoru na ścianie. Czy pomalowanie sufitu będzie dobrze wyglądąło w tej wielkości pomieszczeniu ?Na podłodze będą najprawdopodobniej deski kolor jesion bursztyn.


  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Układ funkcjonalny sypialni jest jak najbardziej optymalny na pierwszym rzucie. Inaczej bym tego nie zrobiła. Natomiast jeśli chodzi o kolory to zależy co chcecie uzyskać: czy optycznie powiększyć pomieszczenie czy sprawić by wydawało sie wyższe.
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    -=RaJa=-

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-853
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    .... Natomiast jeśli chodzi o kolory to zależy co chcecie uzyskać: czy optycznie powiększyć pomieszczenie czy sprawić by wydawało sie wyższe.
    Dziękuję za odpowiedź.

    Bardziej zależy nam na powiększeniu optycznym pomieszczenia.

    Podłoga jest już zaplanowana dla całego mieszkania i będzie to deska jesion bursztyn
    coś jak na poniższych zdjęciach




    Pytanie czy będzie pasował kolor tych ścian w sypialni którą w pierwszym poście pokazałem, czy może jednak jaśniejsze kolory wybrać ? A może sypialnię w innym kolorze zrobić jeśli całość mieszkania będzie w szarnościach ? Chcielibyśy jednak żeby mieszkanie tworzyło jedną zgrywającą się całość i nie bardzo wiemy w jakim pójść kierunku.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -=RaJa=- Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.

    Bardziej zależy nam na powiększeniu optycznym pomieszczenia.

    Podłoga jest już zaplanowana dla całego mieszkania i będzie to deska jesion bursztyn
    coś jak na poniższych zdjęciach




    Pytanie czy będzie pasował kolor tych ścian w sypialni którą w pierwszym poście pokazałem, czy może jednak jaśniejsze kolory wybrać ? A może sypialnię w innym kolorze zrobić jeśli całość mieszkania będzie w szarnościach ? Chcielibyśy jednak żeby mieszkanie tworzyło jedną zgrywającą się całość i nie bardzo wiemy w jakim pójść kierunku.
    Prawdę mówiąc nie widzę tej podłogi z kolorystyką ścian i mebli, o której wspominasz. Podłoga jest raczej ciepła, reszta miałaby być chłodna - dla mnie to się gryzie. Zresztą nawet na wizualizacji podłoga jest w szarosciach nie brązach. Moja rada - niech sypialnia będzie właśnie taka, ale dobierz do niej coś w tym stylu na podłogę
    [ moderowano - reklama ] - dąb wulkaniczny. Podobnie zresztą do reszty mieszkania, jeśli chcesz je powiększyć (podłoga powinna być wszędzie ta sama, nawet bez żadnych listew itp. Warto też pomalować ściany na inny kolor niż sufit i "odciąć" listwami sztukateryjnymi (znajdziesz na tej samej stronie).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony