dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Barek ....

  1. #1

    Domyślnie Barek ....

    Witam

    Chciałabym zrobić funkcjonalny i nowoczesny barek pomiędzy kuchnią a jadalnią. Szukałam pomysłu w internecie i w gazetach. Ale albo są to typowe przedłużenia blatu kuchni albo wielkie starodawne bary.

    Czy ktoś ma pomysł na lekki, nowoczesny ale i funkcjonalny barek, a może jakieś namiary na strony internetowe.

    Wszystko mile widziane.
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  2. #2

    Domyślnie

    Widzialam gdzies takie nowoczesne cudo ale nie umiem ponownie znalezc. Sprobuje opisac z pamieci:

    Dwa slupy o przekroju kwadratowym takie od podlogi do sufitu. Pomiedzy slupami rozpostarty prostopadloscian (to szafka), podwieszony iles tam nad podloga. Nad prostopadloscianem tez w pewnej odleglosci nadwieszona tafla szkla (to blat barku) od strony salonu wystajaca poza obrys prostopadloscianu. Pamietam jeszcze, ze slupy byly w kolorze scian, a szafka z ciemnego drewna (jednolita plaszczyzna bez zadnych 'dodatkow'). Szklo normalne, przezroczyste, bez wzorkow ale podejrzewam, ze musialo byc co najmniej bezpieczne jesli nie antywlamaniowe.

    Dla mnie urok tego rozwiazania tkwi w prostocie. No i nietypowosci. Zazwyczaj robiac barek stawia sie scianke, luksferowy murek albo ciag szafek z uchwytami i roznymi ozdobami, kladzie na to jakis blat i ewentualnie zawiesza jakis ozdobny 'daszek' pod sufitem. A tu gladka i bardzo prosta podwieszona szafka a nad szafka, rowniez podwieszona tafla szkla...

    Gdybym robila barek pewnie pokusilabym sie o cos podobnego. O slupy w salonie u mnie ciezko, specjalnie na pewno bym nie stawiala, wiec trzeba by wymyslic jakies zgrabne rozwiazanie na podwieszenie konstrukcji.

    Osobiscie podobaja mi sie wszelkie proste rozwiazania jak np. dosc popularne teraz prostopadlosciany 'oblozone' grubym blatem od gory i z dwoch bokow (w ksztalcie obroconej litery C); blat od strony pokoju wystaje poza obrys prostopadloscianu tak zeby mozna bylo przy nim siedziec. I lubie kontrastowe rozwiazania: prostopadloscian w kolorze scian (zazwyczaj jasnych), blat w kolorze mebli albo z czegos szlachetnego: kamienia czy drewna (ciemny).

    Jak w koncu znajde gdzie bylo zdjecie tego 'nowoczesnego cuda' to zamieszcze

    OlaK
    PS no i oczywiscie pozostaje problem szklo + male dzieci..

  3. #3

    Domyślnie

    Opis zachęcający Jak znajdziesz gdzieś to cudo to czekam na namiary
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  4. #4

    Domyślnie

    A mnie się marzy jako barek stary wolnostojący sejf średniej wielkości..., taki o ładnej emaliowanej obudowie. Wnętrze wyłożyłbym w całości lustrami i dodał jakieś oświetlenie włączające się automatycznie po otworzeniu. Mógłby być zamykany
    Pozdrowienia

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Chyba o różnych barkach mówicie Jedni o połaczeniu kuchni z salonem, Sławek typowo o barku z zawartością
    Mnie marzy sie barek zrobiony z gdańskiej szafy /próbuje rodzicow przekonac, ze u mnie lepiej by basowała w salonie /
    Wtedy dorobie półki, wstawie nieidoczną lodoweczkę i zamrażarke na lód. Na miejscu bedzie szklo i wszelkie trunki

  6. #6

    Domyślnie

    A wiecie sejf i szafa - bomba pomysly na barek na alkohole
    Tez musze pomyslec nad czyms nietypowym dla siebie


    A jesli chodzi o to nieszczesne 'nowoczesne cudo' to nie umiem znalezc. Nie ma i juz
    Znalazlam za to inne, rowniez ciekawe na http://www.trendsarticles.com (goraco polecam - setki roznych aranzacji po poogladania )

    Kilka nietypowych zamieszczam

    tutaj blacik jest ciekawy


    to ponizej to wyspa ale mozna by i barek


    a to takie troche biurowe, no nie...?

  7. #7

    Domyślnie

    No i znalazlam Tak to wyglada:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony