dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 149

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Dobre pytanie .Moi goście korzystają z ręczniczka zawieszonego przy umywalce wspólnego dla wszystkich i nikt nigdy nie domagał się osobnego tylko dla siebie[mnie by też to do głowy nie przyszło będąc u kogoś] Ale na mojej umywalce -takiej z szerokim blatem-zawsze stoi pudełko chusteczek higienicznych i są one do dyspozycji.Poza tym dbam o to by ręczniczek był zawsze czysty.
    A jak ktoś nie ma zwyczaju mycia rączek to problem sam się rozwiązuje.

    Pozdrowienia

    Maxtorka

  2. #2

    Domyślnie

    No właśnie - jak to jest - uważacie, że nieestetyczne i niehigieniczne są przechodnie kapcie, a wycieranie rąk we wspólny ręcznik jest higieniczne?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Taa...Idąc dalej to np.w restauracjach powinniśmy używać tylko przyniesionych przez siebie sztućców bo przecież zwykłe mycie [nawet w super zmywarkach] nie zabije wszystkich zarazków Albo wchodząc do jakiegokolwiek budynku,sklepu czy lokalu winniśmy używać rękawiczek bo nigdy nie wiadomo kto tu wchodził przed nami i co zostawił na klamce Przykłady można mnożyć
    Nie dajmy się zwariować!!!

    Pozdrowienia

    Maxtorka

  4. #4

    Domyślnie

    To sie nazywa nerwica natręctw, o ile pamiętam. Świetny film "Lepiej być nie może" z Jackiem Nickolsonem, który nosił własne sztućce do restauracji. Ale tak na poważnie - dla tych, co to sie brzydzą kapci które moga dostać od gospodarzy - co z ręcznikiem? Wyjść jest kilka: 1. nie myć "w gościach rąk", 2. nosić własny ręczniczek 3. prosić gospodarza o czysty dla siebie, 4. myć ręce, ale nie wycierać itp.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Marek Kondrat w "Dniu świra" to dopiero była nerwica natręctw!
    W kwestii ręczniczka a może wycierać rączki o własne ubranko?[ale na nim też są zarazki]Zostaje albo nie myć wcale albo nie suszyć

    Pozdrowienia

    Maxtorka

    PS.Rączki mam czyste i suche

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Magdzia-Ty to lubisz wsadzac kij w mrowisko.....

  7. #7

    Domyślnie

    No Ale tak poważnie mnie to zastanawia - bo bardzo wiele osób pisze, że nie proponują swoim gościom "gościnnych" kapci, bo uważają to za niesmaczne i niehigieniczne, więc jak rozwiązują sprawę wytarcia rąk - przecież to jest już bardziej "bezpośredni" kontakt z cudzymi bakteriami i ew. cząsteczkami skóry, przeciez nawet wsród członków rodziny każdy ma swój ręcznik. Jak to jest?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Ja rozwiązują sprawę z ręcznikami bardzo prosto-przed spodziewaną wizytą wykładam w łazience świeże ręczniki, a po wyjściu gości ręczniki idą do prania

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Ja przed przyjściem moich gości w każdej łazience wieszam świeże ręczniki. Sa czyściutkie ,pachnące i bakterii raczej na nich nie ma chyba , że te "latające" się do nich przyczepią . Nie dajmy sie zwariować!
    Pozdrawiam Paty.

  10. #10

    Domyślnie

    A jak przyjda goscie niespodziewani to zaraz po wpuszczeniu ich do domu biegniemy zmieniac reczniki na swierze
    eeech... mi na szczescie nie przeszkadzaja goscinne kapcie ani jeden goscinny recznik.

  11. #11

    Domyślnie

    No tak, ale gdybym ja chciała przyjąc u siebie duże towarzystwo, nie wiem, 10 osób, to nawet gdybym wyjęła wszystkie ręczniki, łącznie z kąpielowymi, to i tak nie starczy dla wszystkich (młode małzeństwo). No i chyba trzeba by poinstruować gości, co dalej z tymi ręcznikami po użyciu mają robić - czy do kosza na bieliznę, czy na podłogę, czy gdzie - a co, jeśli impreza jest dłuższa i każdy będzie chciał umyć łapki najpierw przed śledzikiem, potem przed zupką, potem przed schabowym, a potem jeszcze przed szarlotką? Mają te ręczniki ze sobą nosić, żeby się nie pomieszały??? To się robi naprawdę duży logistyczny problem .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    kapci "gościnno-niehigienicznych " nie proponuję , bo takowych nie mam, sama nienawidzę chodzić w cudzych laciach brrrr...a czasem spotykam sie z nadzwyczajną gościnnością ,gdy gospodarz ściga swoje kapcie i mówi " masz moje ,są jeszcze cieplutkie " mam ochote uciekać jak najdalej od takich cieplutkich paputków

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Ew - ka!

    Te "jeszcze ciepłe" sa stttraszne!!!

    Paty.

    P.S.
    Ja do swojego domu zapraszam stałe grono znajomych. Tych samych ludzi odwiedzam w ich domach i nie brzydzę się wycierać rąk ich ręcznikami i nie zauważyłam żeby i oni źle się czuli wycierając ręce moimi.

  14. #14

    Domyślnie

    Dziewczyny! Czyżbyście uważały wycieranie rąk wspólnym ręcznikiem za bardziej higieniczne niż korzystanie ze służbowych gościnnych kapci????

  15. #15

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o przenoszenie zarazków i np. drobinek skóry przez przeznaczony dla gości jeden czysty i świeży ręcznik, to jest to taka sama sytuacja, jak przy podawaniu sobie rąk podczas przywitania, podawaniu sobie półmiska z wędlinami, czy salaterki z sałatką, lub łyżeczki do herbaty podczas imprezy.
    Nie dajmy się zwariować, róbmy to, co uważamy za słuszne i...
    obyśmy tylko takie problemy mieli.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Madzia ale Ty jajcara jesteś,te pytania to chyba tak dla "paddierżania razgawora"[niech mi moja rusycystka wybaczy brak cyrylicy]Nie żeby to był zarzut , wręcz przeciwnie,bardzo dobrze się odprężam przy tej pogawędce i ćwiczę pisanie na klawiaturze

    Jest oczywiste że przed przyjsciem gości troszkę sprzątamy i zmiana ręczniczków też do tych czynności należy.Po wyjściu gości ręczniczki ladują w praniu podobnie jak pościel .

    Pozdrowienia

    Maxtorka

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał barbapis
    Jeśli chodzi o przenoszenie zarazków i np. drobinek skóry przez przeznaczony dla gości jeden czysty i świeży ręcznik, to jest to taka sama sytuacja, jak przy podawaniu sobie rąk podczas przywitania, podawaniu sobie półmiska z wędlinami, czy salaterki z sałatką, lub łyżeczki do herbaty podczas imprezy.
    Nie dajmy się zwariować, róbmy to, co uważamy za słuszne i...
    obyśmy tylko takie problemy mieli.
    No to niech mi ktoś w końcu wyjaśni różnicę pomiędzy wycieraniem rąk we wspólny ręcznik a noszeniem gościnnych pantofli??? Jest to higieniczne, czy nie i dlaczego? Poważnie pytam, nie chcę wyjść przy gościach lub będąc w gościach na dziwaczkę, ale ja nie wytrałabym rąk ręcznikiem jeszcze mokrym po poprzedniku, natomiast chętnie korzystam z kapci (nikt raczej nie oferuje przepoconych przydeptanych starych łapci, zazwyczaj ludzie mają nowe ładne "służbówki" dla gości. Może to coś ze mną jest nie tak i mam odrócone poczucie granic higieny????

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Paty mam podobne odczucia jak Ty i zgadzam się całkowicie z Barbapis.Tak trzymać.

    Pozdrowionka

    Maxtorka

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    Madzia ale Ty jajcara jesteś,te pytania to chyba tak dla "paddierżania razgawora"[niech mi moja rusycystka wybaczy brak cyrylicy]Nie żeby to był zarzut , wręcz przeciwnie,bardzo dobrze się odprężam przy tej pogawędce i ćwiczę pisanie na klawiaturze

    Jest oczywiste że przed przyjsciem gości troszkę sprzątamy i zmiana ręczniczków też do tych czynności należy.Po wyjściu gości ręczniczki ladują w praniu podobnie jak pościel .

    Pozdrowienia

    Maxtorka
    Nie, Maxtorka, nie dla jaj - wprawdzie ja w sytuacji organizowania większego spotkania wystawiłabym ręczniki kuchenne, albo papierowe łązienkowe, ale tak na poważnie, aczkolwiek czysto teoretycznie się zastanawiam nad tym, jak to inni rozwiązują. Prawdę mówiąc to ja się dopiero buduję, mieszkam z mężem w maleńkiej kawalerce i naprawdę nigdy nie byłam w takiej sytuacji, żeby przyjmować gości, bo fizycznie nie mam takiej możliwości, ale jak już się wprowadzimy do domku (jak Bozia da, to w sierpniu) to może będę musiała zweryfikować swoje poglądy na temat przyjmowania gości. Zapewniam, że to nie dla żartów te moje pytania. Jestem młodą przyszłą "panią domu" i naprawdę jestem ciekawa, jak doświadcozne "panie domu" to organizują.

  20. #20

    Domyślnie

    Problem mokrego ręcznika "dla gości" można rozwiązać papierowymi ręcznikami, kapci - "gościowymi" kapciami, chodzeniem w butach (czystych ) lub na bosaka.
    Ręce myje się bardzo często, a jada sztućcami. Nogi myje się rzadziej, dlatego każdy niech sam decyduje, co ma robić "w gościach".
    Ja widzę problem w czym innym.
    Szlag mnie trafia, gdy kupuję chleb w budce lub sklepie i pani podaje mi chleb tą samą ręką, którą przed chwilą przyjmowała od klienta pieniądze.
    Byłam też świadkiem, jak dostawca pieczywa wrzucał do pojemnika bułkę, która przed chwilą spadła mu na ulicę. ZGROZA!
    Ale już tyle lat zjadamy takie pieczywo i jakoś żyjemy, więc chyba człowiek może wiele przetrzymać

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony