dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Komin PEKABET uniwersal

    Czy ktoś kupował,murował i używał komina firmy PEKABET z Gorzowa Wielkopolskiego kupionego na allegro w swoim domu. Jak się taki komin spisuje w piecach na ekogroszek bądź inne paliwo stałe. Te kominy są bardzo tanie posiadające czeską ceramikę ale jak to idzie w parze z jakością tego nie wiem i proszę o opinie.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwaleczek

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam. Też jestem zainteresowany zakupem komina z pekabetu. Czy ma go ktoś??

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fraydi

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    czyżby nikt nie miał takiego komina?! również jestem zainteresowany....

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwaleczek

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    UP

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Anett i Artur
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nie podnosiłem pustaków z pekabetu, i nie wiem czy mają beton czy lekki keramzyt, ale mam zapewne tę samą ceramikę czeską co oni, ale w innym systemie, u mnie sprawdził się ZAPEL, i jestem zadowolony, i dodam że nie kupowałem na allegro bo trochę bym się chyba wahał nad takowym zakupem komina zwłaszcza ceramicznego, co innego jakiś komin blaszany.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fraydi Zobacz post
    czyżby nikt nie miał takiego komina?! również jestem zainteresowany....
    Również rozważałem zakup tego komina -ze względu na cenę. Jednak po wizycie w hurtowni i dobrym dociskaniu właściciela kupiłem schiedla - komin 9m długości - 200 zł drożej.............

  7. #7

    Domyślnie

    Witam

    W zwiazku z kilkoma już pytaniami co do ceny schiedla, proszę mieć na uwadze że tak mała różnica w cenie wynikała między innym iz faktu że praktycznie wszystkie zakupy na dom zrobiłem w jednej hurtown
    i

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kominiarz78

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 05-06-2013 o 09:38

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    jeżeli komin ma w nazwie uniwersal, uniwersalny, do wszystkiego to po samej nazwie możemy stwierdzić, że jest do niczego - nie ma kominów uniwersalnych
    ...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Bardzo uniwersalny komentarz!

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,
    jak wyżej mam pytanie o komin pekabet? ma ktoś ? co warty?

  12. #12

    Domyślnie

    Witam.
    Zakupiłem 2 kominy w sierpniu tego roku. Kominy Uniwersal fi 200 + 2went, 9m i 11m. Szybka wysyłka, po 2 dniach kominy były na budowie. Wszystko fajnie zapakowane, bez żadnych ubytków. Montaż przebiegał bezproblemowo. ale okazało sie, że brakuje 3 rur oraz 5 kompletów wełny. Po złożeniu reklamacji, która została rozpatrzona w ciągu 3 dni, elementy zostały dosłane. Murarz, który pierwszy raz murował Pekabet twierdzi, że rury, wełna i sam montaż bardzo podobny do Schiedla. Różnica- kratki, drzwiczki wyczystki czy dyfuzor mniej masywne niż u Schiedla-ale spełniające swoją funkcję. Generalnie jestem bardzo zadowolony.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sitar144

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    96-323
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    zakupiłem komin pekabet uniwersal i wg mnie drzwiczki wyczystki się nie nadają,drzwiczki swoim obrysem nie zasłaniają ceramiki wyczystki-prosiłbym kogoś o opinieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0110_5.JPG
Wyświetleń:	1205
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	371003

  14. #14

    Domyślnie

    Podbijam. Ktoś coś więcej powie o kominach Pekabet uniwersal? Potrzebuje dwóch o wysokości około 8 metrów a cena jest kusząca

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    U mnie bez zastrzezen, mam podobne zdanie co lord84

    Murarz, który pierwszy raz murował Pekabet twierdzi, że rury, wełna i sam montaż bardzo podobny do Schiedla. Różnica- kratki, drzwiczki wyczystki czy dyfuzor mniej masywne niż u Schiedla-ale spełniające swoją funkcję. Generalnie jestem bardzo zadowolony.
    U mnie komin bedzie do kominka ktory nie wiem czy odpale wiecej niz 5x w zyciu wiec komin byl bez wiekszego znaczenia.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie jeden będzie używany codziennie (kotłownia - paliwo stałe) a drugi okazyjnie (kominek w salonie)

  17. #17

    Domyślnie

    pozdrawiam i odgrzewam temat

    rury są niemieckie, więc powinny być ok
    natomiast co do pustaków to historia jest krótka, co do jakości prawdopodobnie wytrzymują natomiast co do serwisu to porażka
    zamowilem komin na podstawie oferty na allegro, sprzedawca powiedział że nie ma znaczenia, cena zostanie ta sama, i otrzymam to co jest wystawione na allegro
    po otrzymaniu komina okazało się , że pustaki nie są takie jak w ofercie, dużo słabsze,brak wzmocnień w narożnikach
    po reklamacji otzrymałem odpowiedż, że sa takie jak w ofercie, co jest bzdurą , wystarczyło porównać ofertę z rzeczywistością
    panowie nieodpowiadali na telefony, przesyłali ta samą odpowiedż że wszystko się zgadza i pomimo interwencji rzecznika praw konsumenta, ktory stwierdził słusznośc mojej reklamacji, pekabet nie uznał reklamacji, nie wymienił na swój koszt pustaków, stwierdził że jeśłi chcę to mogę zwrócić towar na swój koszt.
    historia z ubiegłego roku
    w załączeniu to co jest w ofercie i to co dostajesz
    najlepszy jest sposób załatwienia sprawy- sprzedawca twierdzi, że dostajesz właściwy towar i przedłuża całą sprawę do 2 tygodni, a póżniej twierdzi, że termin zwrotu towaru minął
    nie wiem jak teraz, ale wszystkie tzw. przedstawicielstwa regionalne to jedno biuro z rożnymi numerami kierunkowymiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	68cf6848428791e2537268474056.jpg
Wyświetleń:	599
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	429299
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181106_091721.jpg
Wyświetleń:	517
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	429301  

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    pozdrawiam i odgrzewam temat

    rury są niemieckie, więc powinny być ok
    natomiast co do pustaków to historia jest krótka, co do jakości prawdopodobnie wytrzymują natomiast co do serwisu to porażka
    zamowilem komin na podstawie oferty na allegro, sprzedawca powiedział że nie ma znaczenia, cena zostanie ta sama, i otrzymam to co jest wystawione na allegro
    po otrzymaniu komina okazało się , że pustaki nie są takie jak w ofercie, dużo słabsze,brak wzmocnień w narożnikach
    po reklamacji otzrymałem odpowiedż, że sa takie jak w ofercie, co jest bzdurą , wystarczyło porównać ofertę z rzeczywistością
    panowie nieodpowiadali na telefony, przesyłali ta samą odpowiedż że wszystko się zgadza i pomimo interwencji rzecznika praw konsumenta, ktory stwierdził słusznośc mojej reklamacji, pekabet nie uznał reklamacji, nie wymienił na swój koszt pustaków, stwierdził że jeśłi chcę to mogę zwrócić towar na swój koszt.
    historia z ubiegłego roku
    w załączeniu to co jest w ofercie i to co dostajesz
    najlepszy jest sposób załatwienia sprawy- sprzedawca twierdzi, że dostajesz właściwy towar i przedłuża całą sprawę do 2 tygodni, a póżniej twierdzi, że termin zwrotu towaru minął
    nie wiem jak teraz, ale wszystkie tzw. przedstawicielstwa regionalne to jedno biuro z rożnymi numerami kierunkowymiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	68cf6848428791e2537268474056.jpg
Wyświetleń:	599
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	429299
    O te blaszki w narożnikach się pokłóciliście?

  19. #19

    Domyślnie

    Patrząc na Twoje pustaki to i tak dostałeś dobrej jakości. Ja miałem po 2 cm różnicy, z pęknięciami itd

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wyposazeniowo

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-153
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mi osobiście te kominy nie sprawiały problemów, no ale jakość idzie w parze z ceną... Nie są idealne jeżeli chodzi o tolerancje wymiarowe. Nie są też najgorsze.
    Ja kominy systemowe polecam Schiedel. Troszkę dołożyć i mieć spokój na 30 lat. Tyle dają gwarancji.

    Do tego stalowe przyłącze Parkanex i spokój na wiele lat:
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-09-2019 o 08:39

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony