dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 191
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kompostownik zbudowalismy sami. Ale zapychamy go chwastami, których mamy pod dostatkiem . Poza tym 8 arów to nie to co min. 30ści

  2. #22

    Domyślnie

    Majka a moze kosiarka z mulczowaniem tzn z rozdrabnianiem takim ze potem sama sie rozklada, kozysci dwie: po pierwsze nie musisz zbierać bo zostaje tam gdzie rosła tylko w formie rozdrobnionej i sama sie rozklada a dodatkowo ogranicza pobór wody bo ogranicza parowanie.
    Alternatywnym wyjsciem jest koza. strzyze równo z gleba i wytwarza nawóz niestety strzyze wszystko , krzaki trawe itd tak ze trzeba ograniczniki stosowac.
    zielonym do góry

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie Co robicie ze skoszoną trawą?

    Jak w temacie... Mamy działkę prawie 30a, na kawałku jest budowa, a reszta to trawka. No i trza ją kosić... No i co z nią robić? Kompostownik odpada, bo musiałby mieć konkretne rozmiary, a poza tym - nie mamy do czego używać potem tego kompostu.
    Czy jakiś geniusz wymyślił może urządzenie do neutralizacji tego czegoś zielonego?? Byle to duże było i wydajność miało sporą.
    Ratujcie, bo sąsiedzi nas wyklną i doniosą gdzieś na nas, bo jak do tej pory wywalamy to trawsko po prostu w wąwóz biegnący wzdłuż naszej działki , ale niestety jeżdżą tamtędy małorolni na swoje pola.

  4. #24

    Domyślnie

    ten temat już był poruszany , proponuje byś spojrzał na :
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=27221
    zielonym do góry

  5. #25

    Domyślnie Re: Co robicie ze skoszoną trawą?

    Cytat Napisał Baru
    Jak w temacie... Mamy działkę prawie 30a, na kawałku jest budowa, a reszta to trawka. No i trza ją kosić... No i co z nią robić? Kompostownik odpada, bo musiałby mieć konkretne rozmiary, a poza tym - nie mamy do czego używać potem tego kompostu.
    Czy jakiś geniusz wymyślił może urządzenie do neutralizacji tego czegoś zielonego?? Byle to duże było i wydajność miało sporą.
    Ratujcie, bo sąsiedzi nas wyklną i doniosą gdzieś na nas, bo jak do tej pory wywalamy to trawsko po prostu w wąwóz biegnący wzdłuż naszej działki , ale niestety jeżdżą tamtędy małorolni na swoje pola.
    Odczep sie od małorolnych
    A trawe wysusz i pal ile wlezie tylko nie na ognisku
    Życie jest pełne niespodzianek.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie Re: Co robicie ze skoszoną trawą?

    Cytat Napisał _weynrob_

    Odczep sie od małorolnych
    A trawe wysusz i pal ile wlezie tylko nie na ognisku
    cha cha cha
    Robi uchwyciłeś sedno - pozdro

    wysusz i pal bo na drodze taka trawa powoduje slizgawke taką jak gołoledź w zimie
    ale Baru
    - nie koniecznie kompostownik musi miec duze rozmiary
    wystarczy Ci wykop 3x3 m na głebokość 20 cm wyłozony folia (lub jakas niecka - zagłebienie terenowe)
    i
    jak polejesz trawe woda ... zobaczysz, że w mgnieniu oka zmiejsza swoja objetość do tego lekko przyprusz ziemia i włoż dzzownice ... i wcale to nie musi byc kalifornijska
    - wystarczy krajowa ...
    kompost wykorzystasz jak bedziesz sadzić drzewa czy iglaki - mówie Ci dziewczyno ...
    poza tym bedziesz miała ( jak sie wprowadzisz) zawsze w domu jakiś obierki ziemniaków, skórki z cytryny, fusy z kawy, skorupki jajek, makulatura, trociny itp. i łatwiej Ci to bedzie skompostowac niż wywozic na śmietnik
    no i popatrz ... teraz znów Rbit bierze Cie za faceta jak my z januszkiem onegdaj ..

    Rbit przepros Baru - bo to sliczne dziewcze a nie facet !


  7. #27

    Domyślnie

    Gdziez ja oczy mialem ze nie dostrzegłem ?
    Do stóp padam i o wybaczenie prosze
    zielonym do góry

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rbit
    Gdziez ja oczy mialem ze nie dostrzegłem ?
    Do stóp padam i o wybaczenie prosze
    Przeprosiny przyjęte

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie Re: Co robicie ze skoszoną trawą?

    Cytat Napisał _weynrob_
    Odczep sie od małorolnych
    A trawe wysusz i pal ile wlezie tylko nie na ognisku
    Ja tam do nich osobiście nic nie mam, ale dopóki nie zaczęliśmy budowy, w/w wąwóz służył okolicznym m... jako śmietnik. Czego tam nie można było znależć... Ale trawa im nagle przeszkadza. I to właśnie jest mega-wkurzające. Jak kiedyś paliliśmy - ktoś baaardzo usłużny zadzwonił gdzie trzeba i przyjechali... chłopcy-radarowcy. Dobrze, że już się sfajczyło i jak przyjechali to biedaki krążyli i nie znaleźli winnego.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał AUTOMIK1
    A może kup kompostownik . W supermarkecie za 120 zł . Wydatek zwróci się po roku. Mam trawę na ok 800 metrach - kompostownik starcza
    A jak działa taki kompostownik ? JAk jest duży i co potem się z tym robi ?
    Może jakiś link do opisu działania ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Jak przestanie się nawozić to po 5 latach wystarczy skosić raz na wiosną, po 3 miesiącach II raz i jeszcze raz jesienią.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  12. #32

    Domyślnie

    Moja gnije na kompoście 2x2 metra, a sąsiad sukcesywnie pali.
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  13. #33

    Domyślnie

    Baru - widziałaś moją działkę - trawki trochę jest. A jeżeli jeszcze dodasz do tego trawkę z działki sąsiadki (poprzedniej właścicielki mojej) robi się całkiem sporo (no, bo rozumiesz - przecież u mnie jest budowa można sobie wywalać wszystko ). Namiętnie więc ją palę. Wysuszam, wykonuję malutkie ognisko i po troszku dosypuję. Dymu nie ma wcale. Pierwsze palenie wykonałam z wilgotnej i też mnie odwiedzili "niebiescy".

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Co do fajczenia pozostałości organicznych typu liście i śmieci to wszystko zależy od uchwały gminy. (prawo lokalne). W większości gmin umundurowanym nic do tego.
    Jeżeli palicie śmieci po budowie to jak złapią to już inna sprawa.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  15. #35

    Domyślnie

    hm...
    a czy taką trawę idzie przepędzić i uzyskać jakiś czarodziejski płyn ?

    Jeśli potrafi takie zielsko sfermentować i zwalić z nóg kobyłę..może i odsączenie tego dobrodziejstwa było by mocno wskazane ?

  16. #36

    Domyślnie

    mnie tez kiedyś zlapali jak wypalałem wierzbe która była dopiero co ścięta i przykryła gruba na pól metra warstwa galezi dzialke (300m) która porzadkowalem. Nie wiem, kto ale chyba sasiedzi wezwali ( wcale im sie nie dziwie bo bo dym jak z dobrego pozaru szedł). na szczescie skończyło sie na upomnieniu a w miejscu po drzewie stoi dom.
    zielonym do góry

  17. #37

    Domyślnie

    Ziaba, jak to zubrówka to wtedy mozna do butelek powkladac i potem nas zaprosić na impreze. Pomozemy , wypijemy , wyniesiemy a i reszta troche sie wydepta to moze nie bedzie tak szybko rosła?
    zielonym do góry

  18. #38

    Domyślnie

    No to ja mam zlotych sąsiadów, bo jak przeszłego lata paliłem stare wersalki co mi je ekipa budowlana zostawiła, to nikt nawet nie kiwnął - a dym czarny szedł na jakie 20 metrów
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  19. #39

    Domyślnie Trawa po skoszeniu - sposoby utylizacji.

    Prosze o wpisywanie w maksymalnie 1 linijce sposóbów utilizacji trawy po koszeniu. Najlepiej tak aby ostatni mail zawsze zawierał pełną listę.

    1) Kompostowanie
    2) Suszenie i palenie
    3) Koza, króliki itp
    4) wywóz samodzielny do (sąsiada, rolnik, las, łaka itp)
    5) rozdrobnienie na trawniku
    6) wywóz zorganizowany zewn (rolmik, MPO)
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #40

    Domyślnie

    Według mnie najlepszym sposobem na trawe jest:
    -kompostowanie
    -pozostawianie rozdrobnionej na trawniku (ale tylko połowy koszeń w roku)
    Takie sposoby zapewniają utrzymanie żyznosci w ogrodzie bardzo małym kosztem.

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony