dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 191
  1. #41

    Domyślnie

    Według mnie najlepszym sposobem na trawe jest:
    -kompostowanie
    -pozostawianie rozdrobnionej na trawniku (ale tylko połowy koszeń w roku)
    Takie sposoby zapewniają utrzymanie żyznosci w ogrodzie bardzo małym kosztem.

  2. #42

    Domyślnie

    Według mnie najlepszym sposobem na trawe jest:
    -kompostowanie
    -pozostawianie rozdrobnionej na trawniku (ale tylko połowy koszeń w roku)
    Takie sposoby zapewniają utrzymanie żyznosci w ogrodzie bardzo małym kosztem.

  3. #43

    Domyślnie

    Według mnie najlepszym sposobem na trawe jest:
    -kompostowanie
    -pozostawianie rozdrobnionej na trawniku (ale tylko połowy koszeń w roku)
    Takie sposoby zapewniają utrzymanie żyznosci w ogrodzie bardzo małym kosztem.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jędrzej
    Moja gnije na kompoście 2x2 metra, a sąsiad sukcesywnie pali.
    Kompostowanie:
    Jak długo przebiega takie gnicie ?
    Kiedy oprózniasz kompostownik ?
    Co się dzieje gdy popada deszcz i zaleje otwór ?
    Po co wykładać to folią ?

    Palenie:
    Jak długo sie suszy trawa aby przy paleniu nie dawała zbyt duzo dymu ?
    Co się robi z popiołem ?
    Gdzie to palicie ? Macie palenisko , dziurę w ogrodzie ?
    Co na to przepisy ?
    A co gdy często pada deszcz i trawa nie wysycha ?
    Gdzie suszy się ta trawa po koszeniu ?

    uff ... teraz będę czekał na jeszcze wytrwalszą osobę która odpowie na te pytania
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #45

    Domyślnie

    W temacie trawy małorolni mogą być przydatni... Po skoszeniu mojej łączki sąsiadka aż przebierała nogami, żebym jej tą trawę odstąpił... (chyba ma jakieś animalsy)... Umówiliśmy się, że po skoszeniu przerzucam trawkę przez ogrodzenie na pobocze drogi, a ona już z tym robi porządek.
    yasioo

  6. #46

    Domyślnie

    a ja se kurna na mazurach tak radze....

    http://homepage.hispeed.ch/andy_k/trawka.jpg

    w szwajcarii wrzucam do kompostnika.... (czy po polskiemu to bedzie raczej "kompostownik"?)

  7. #47

    Domyślnie

    Z podworka - jakies 1000 m2 - to kossiarka do kosza i na kupe
    A z reszty - jakies 4000 m2 - to kosa spalinowa i zostaje na miejscu.

    Osobiscie uwazam ze zylka idzie szybciej niz nozem.
    Zylka latwiej sie dopasuwuje do podloza i mozna do zera wykosic

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    A jak działa taki kompostownik ? JAk jest duży i co potem się z tym robi ?
    Może jakiś link do opisu działania ?
    na przyklad to:

    http://podszarotka.republika.pl/kompost.html

    to tez jest niezle:

    http://trigger.pl/trigger-4.php

    a i tutaj sie cos na ten temat znajdzie:

    http://www.slazaczka.webpark.pl/poradnik.html

  9. #49

    Domyślnie

    Są świetne kosiarki które oprócz tego że koszą to też rozdrabniają skoszoną trawe,co powoduje że można ją zostawic na trawniku bez szkody dla tegoż.Tam ona sobie między zdzbłami rozkłada sie.
    Jest troszke droższa od innych ale wydaje sie że warto na nią wydać.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Starzec
    Są świetne kosiarki które oprócz tego że koszą to też rozdrabniają skoszoną trawe,co powoduje że można ją zostawic na trawniku bez szkody dla tegoż.Tam ona sobie między zdzbłami rozkłada sie.
    Jest troszke droższa od innych ale wydaje sie że warto na nią wydać.
    No sa,nawet takowa posiadam.
    Ale sa pewne "ograniczenia"
    Wg instrukcji i zalecen nie mozna kosic z mulczowaniem - bo o to chodzi - za kazdym razem.
    Trawa nie moze byc za dluga bo sie maszyna zatyka
    No i trawa musi byc idealnie sucha

  11. #51

    Domyślnie

    Po skoszeniu i złożeniu w jedym miejscu np. małym kompostowniku, przesyp trawę mocznikiem! Pozostanie ci po kilku tygodniach 3% tego co skosiłeś (trawa to w 97% woda), będzie to sama sucha masa idealny kompost.

  12. #52

    Domyślnie

    Ja pakuję w duże plastikowe worki, stawiam za garażem, po tygodniu jest tego 30% i ofiarowuje to MPO do pojemnika już bez worków. Wada: strasznie śmierdzi !!
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Didi
    Po skoszeniu i złożeniu w jedym miejscu np. małym kompostowniku, przesyp trawę mocznikiem! Pozostanie ci po kilku tygodniach 3% tego co skosiłeś (trawa to w 97% woda), będzie to sama sucha masa idealny kompost.
    A czy czasami nie będzie to gniło. U mnie trawa postała 2 dni w taczce i poźniej dól strasznie waniał. U mnie jedno koszenie to ok. 400 l skoszonej trawy.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #54

    Domyślnie

    Jeśli coś gnije to zawsze śmierdzi!

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kotik

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie Utylizacja trawy

    Ej czemu wywozić ,wyrzucać, palić? Ja susze trawę ,najleprza jest taka często koszona bo nie ma nasion i sie nie rozsiewa tam gdzie jej nie proszą , ścielę ja pod wszystkie krzewy ,żywoploty,pomiedzy truskawkami,pod jałowce,sadzonki cisów.Leprzego tworzywa do ściółkowania za darmo trudno znaleść.Za korę trzeba zapłacić ,za słomę też! a trawa jest swoja ,darmowa ,część zużyć można żeczywiście do kompostu .A rozłożona pod krzewami jakoś nie śmierdzi. J.

  16. #56

    Domyślnie

    Dzięki, dobry pomysł. Sam mam ten problem chociaż ściętej trawy niewiele.

  17. #57

    Domyślnie Re: Utylizacja trawy

    Cytat Napisał kotik
    Ej czemu wywozić ,wyrzucać, palić? Ja susze trawę ,najleprza jest taka często koszona bo nie ma nasion i sie nie rozsiewa tam gdzie jej nie proszą , ścielę ja pod wszystkie krzewy ,żywoploty,pomiedzy truskawkami,pod jałowce,sadzonki cisów.Leprzego tworzywa do ściółkowania za darmo trudno znaleść.Za korę trzeba zapłacić ,za słomę też! a trawa jest swoja ,darmowa ,część zużyć można żeczywiście do kompostu .A rozłożona pod krzewami jakoś nie śmierdzi. J.
    Czyli rozkładasz ją od razu po koszeniu ? Ona tam schnie ... ale dlaczego miałaby się kompostować, prędzej to wiatr wywieje.... ale pewnie spróbuję - zobaczę co z tego wyjdzie.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kotik

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie T.

    Ej nie,nie tak ,nie wiem, czym kosisz,ale ja koszę niestety tradycyjnie kosą.Tak taka zwykłą kosą, po skoszeniu zostawiam trawę by trochę przeschła.Świeżej trawy nie należy kłaść ani do kompostownika ani pod
    krzewy po dwóch dniach, jeżeli słoneczko dobrze grzeje i po przewróceniu pokosów podsuszone siano można kłaść pod krzewy i do kompostownika. Taka trawa nie śmierdzi ani w kompoście ani pod krzewami. Jeżeli kompost śmierdzi to oznacza, że coś z nim jest nie tak.Dobry kompost nie śmierdzi. J.

  19. #59

    Domyślnie OWCA

    Sąsiadka mojej mamy kupiła raz sobie owcę, żeby jej jadła chwasty. Jesienią miała ją zamiar zjeść. Owca o imieniu Mećka stała sie ulubienicą całej okolicy i wyjadała trawę i chwasty wzorowo. Mimo, że w listopadzie, miała zejść z tego świata, sąsiadka mojej mamy, nie mogła się na to zdecydować. Owca została w końcu zjedzona w styczniu, ale była to raczej stypa niż wielka feta i sąsiadka powróciła do kosiarki.

  20. #60

    Domyślnie trawa

    Każda z metod jest dobra. Ja stosuję różne rozwiązania. Skoszoną trawę kompostuję, sciółkuję, wywożę w workach do kontenerów. Ostatnio czytałem, że skuteczne jest pryzmowanie skoszonej trawy i posypywanie mocznikiem.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony