dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 184

Temat: PLAC ZABAW

  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    opal b. ważne:

    PIASKOWNICA MUSI BYĆ Z KALPĄ ZAMYKAJĄCĄ.

    Najlepiej zdejmowaną podczas zabawy dziecka. Dlaczego klapa na całej piaskownicy?
    Koty z okolicy szukają czystego piasku, żeby go oznakować, chyba nie chcesz, żeby dziecko się w oznazconym przez koty piasku bawiło.

    PS. Dla wszystkich, którzy nie mają klapy proponuję ją dokupić/dorobić i wymienić piasek.
    nie przesadzaj z tą klapą, ja zamkniesz piaskownicę na dłuższy czas (brzydka pogoda, urlop itp) to ci zaczną się grzybki, niekoniecznie jadalne - i inne paskudztwa rozmnażać. Od kotów i liści w zupełności wystarczy sztywna siatka. Mam w sąsiedztwie spore stadko kotów i takie rozwiązanie w zupełności wystarczy.

  2. #42

    Domyślnie

    No wlasnie jako wlasciciel kota dementuje, one nie znakuja tylko normalnie ida sie wy....... wnętrzyc tzn załatwić naturalne potrzeby.
    Mocz kocurów ma specyficzny zapach zatem piach tez jest potem troche aromatyczny. A piach je przyciaga, bo kot zwierze czyste i inteligentne nie bedzie betonem próbował zasypac to co zostawi tylko wybiera tam gdzie miekko. Ostatnio w moim ogrodzie wykorzystuja do tego grzadke swieżo wysypana torfem.
    zielonym do góry

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    ewusia wolę grzybki od toksoplazmozy.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    ewusia wolę grzybki od toksoplazmozy.
    No tak grzyby , konopie . toksoplazmoza takiego efektu nie daje .
    zielonym do góry

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Rbit pytnij twoją lepszą połowę o tokso, a jak ona nie wie to niech pytnie swojego ginekologa.

    PS. Tym razem klown nie żartuje.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #46

    Domyślnie

    dzieki Kroyena za troske ale ja juz mam dwójke i na szczeście. toksoplazmoza mozna sie zarazić wszedzie. Przebywanie ze zwierzakami zwieksza tylko ryzyko.
    zielonym do góry

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    No to możemy wrócić do grzybów, konopi i kotów.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  8. #48

    Domyślnie

    na grzyby, na ryby, na lwy by?
    zielonym do góry

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia
    Cytat Napisał kroyena
    opal b. ważne:

    PIASKOWNICA MUSI BYĆ Z KALPĄ ZAMYKAJĄCĄ.

    Najlepiej zdejmowaną podczas zabawy dziecka. Dlaczego klapa na całej piaskownicy?
    Koty z okolicy szukają czystego piasku, żeby go oznakować, chyba nie chcesz, żeby dziecko się w oznazconym przez koty piasku bawiło.

    PS. Dla wszystkich, którzy nie mają klapy proponuję ją dokupić/dorobić i wymienić piasek.
    nie przesadzaj z tą klapą, ja zamkniesz piaskownicę na dłuższy czas (brzydka pogoda, urlop itp) to ci zaczną się grzybki, niekoniecznie jadalne - i inne paskudztwa rozmnażać. Od kotów i liści w zupełności wystarczy sztywna siatka. Mam w sąsiedztwie spore stadko kotów i takie rozwiązanie w zupełności wystarczy.
    wystarczy w deklu piaskownicy miedzy deskami zostawic kilka milimetrow - piasek wysycha wtedy o wiele szybciej.
    - wyremontowałem 50letni dom -

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    No to potwierdzam.
    Jedno co mi siętego lata w piaskownicy urudziło to mlecze na samym początku, ale że w piachu oparcia nie miały to nie był problem.
    Kupiłem w markecie z deklem podzielonym na dwie klapy drewniane(szczelinki są).
    Żadnych grzybków nie stwierdzono, mimo że piaskownica ustawiona w cieniu.
    Jezeli bym kupował jeszcze raz to zastanawiałbym się nad deszczółkami łaczonymi na zszywki za delikatne są. Po roku niektóre ulegają rozczłonkowaniu, a moja córa dosyć grzecznie się bawi (co jak któś ma miniRambo).
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  11. #51

    Domyślnie

    Ja pochwale sie ze wykonalem piaskownice wlasnorecznie z okraglych pali sosnownych (fi gdzies 10-15) ktore sam okorowalem, pozbijalem w forme 3x3mx0,5m i zaimpregnowalem drewnochronem. Na wierzch dam jeszcze deski zeby mozna bylo jezdzic samochodami i grac w kapsle ale poki co piaskownica i tak wzbudza zachwyt dzieciakow Koszt znikomy - jakies pare zl na drewno, gwozdzie i impregnat. Poniewaz mam wiecej pali wiec bede wymyslac dalsze elementy placu zabaw - zrobilem juz maszt (tak z 5m) na ktory mozna wciagac flage teraz zrobie hustawke i jakies elementy do wchodzenia a la drabinki. Okragle drewno to chyba najlepszy material na plac zabaw dla dzieci.

    D.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    A Dave zrobił odkrywkę, dla kogo ta piaskownica co?

    I twórczy jest:
    "Poniewaz mam wiecej pali wiec bede wymyslac dalsze elementy placu zabaw"
    ciekawe czy te pale zaostrzone .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #53

    Domyślnie

    piaskownica jest dla mojego malego ktory potrafi wywozic z niej kilka taczek piasku dziennie

    Nie wiem do czego ten drugi komentarz - wiekszosc placy zabaw dla dzieci jakie widzialem robiona jest z drewnianych pali lub okraglakow jak kto woli zbijanych i mocowanych na rozne sposoby.

    D.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Dave i wezwałem Pana Boga swego na daremno.

    Pobaw ty się z dzieciakiem, okorowałeś wypieściłeś, a kto go nauczy w kapsle grać. Odstresuj facet bo na kardio wylądujesz (czego tobie oczywiście nie życzę).
    Zrób te dechy dookoła, kapsli po piwie nazbieraj, świeczkę weź, kup jaką gazetkę z właściwymi flagami i pokaż małemu, że jego stary potrafi takie fajne kapsle robić. Trasę dookoła i poprzez piaskownicę wyrysuj, i zasad gry naucz.
    Co ty chcesz, żeby dzieciak wozakiem piasku został?
    A jak obecny boom w budownictwie bumnie i nowe unijne zasady na ciężarówki wejdą to co będzie robił?
    Uśmiechnij się coś ty taki pogrobowy, chcesz małemu dzieciństwo skrócić.

    Mnie głupie uśmieszki waliły, jak w gangu uczyłem taticórę grać w dunie do pierwszego dołka w piasku przy sklepie.
    Jak myślisz, że coś innego niż dzieci po Tobie zostanie to się mylisz (chociaż sorki pewnie tak nie myślisz) poniosło mnie, jeszcze raz sorki.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  15. #55

    Domyślnie

    Naprawde kroyena nie wiem o co ci chodzi. Jasne ze sie bawie i bede sie bawil z dzieciakiem. Dodatkowo robiac mu plac zabaw tez sie doskonale bawie. Nie wiem w czym widzisz problem ?

    D.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Sorki nie widzę.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  17. #57

    Domyślnie szałas

    tu wszyscy o piaskownicy, a ja bym chciała szałas!

    Może ktoś z Was wie jak zorganizować sobie materiał na taki rosnący szałas?

  18. #58

    Domyślnie

    Witam odnawiam wontek
    Zajżalem do tego postu bo właśnie dziś dostałem sprężyne od BMW prawie nowa tzn sprawna ale nie do auta mi potrzebna tylko do konika bujanego czy co mi wyjdzie i chciałem zobaczyć na obrazek co wkleiłem kiedyś. Myslałem że zespawam ta spreżyne ale widze na obrazku inne rozwiązanie <hmmm> No dobra bede myslał dalej trzymajcie sie a co słychać uwas na placu zabaw
    Pozdrawiam ARi

  19. #59

    Domyślnie drewniany plac zabaw

    Czy może ktoś z Was podzielić się namiarem na drewniane place zabaw?!
    martta

  20. #60

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony